bugün

ihtiyaç giderdikten sonra temizlik yapmayan insan gibidir. tiksinç.
çayı höpürdeterek içen insanla ölümüne kapışır. (bkz: höpürdeterek çay içmek)
ağzına çakılacak insan kategorisinde önde koşandır.
görgüsüzdür. aynı zamanda esnerken de ağzını kapatmaz bunlar, yüzüne yüzüne esner.
ağzına terlikle vurulası insandır. görgü kurallarından yoksundur. * *
ağzına kürekle vurulması gerekir.
ağzına tencere kapağı ile vurulası insandır.
aşırı derecede sinir olunması gereken canlı... bu hayatta en sinir olduğum insan tiplemesi.
ölmesinde sıkıntı olmayan insandır.
Ağzına kürekle vurulması hatta küreğin sokulması gereken insandır.
(bkz: sakin ol şampiyon)
neyle neyi neye degdirerek cikartir o sesi.
ağzı yüzü kıralası tam şaplatırken ağzına uçan tekme vurulası insandır.
Aynı ortamda yemek yeme mecburiyetinde kalınır ise inşallah yemek boruna kepçe kaçar diye beddua edilip tutmazsa iş başa düştü deyip kepçe ye sarılmaya zorlayan insandır.
Ağzına şaplatasım gelen insandır.
yemek yediği esnada bataklıkta yürür gibi ses çıkaran insandır. aynı masada olmak sabır gerektirir, sahiden.
Bezdirir. Bir de ağzının içinden gizli gizli cokcok ses çıkaranlar vardır ki hiç sormayın.
Yemek esnasında insanı cinnete getiren iğrenç olay. Bir de bunların önemli misafir görünce kibarlaşması var ki hiç çekilmez.
masada diğer yemek yemeye çalışanları rahatsız edeceği garanti olan davranış. yapmamak lazım. çok edepsizce bir davranış. sofradan kalkma sebebimdir.
öyle alışmış öyle görmüş öğretilmemiş arkadaştır. geçenlerde başıma geldi, ne desem bilemedim en sonunda ''yemek mi yiyon sakso mu çekiyon ağzını kapat amına koduğum'' dedim, tamam hacı dedi.
burnundan nefes alamiyor olabilir. yamukluk, et buyumesi, alerji vb nedenlerle burun tamamen veya tamamina yakin kapaliyken, ses cikar cunku yemek yerken nefesini agzindan almak zorunda kalir. azmi insanlardan kacarak yemek yedim.piuvvvvv
sindiriminin tüm aşamalarını sesli olarak bize aktaran insandır. neyi nasıl çiğnemiş, o ekmek boğazdan inerken nasıl ses çıkartır hepsini açık seçik anlarsınız. hele benim gibi takıntılı biriyseniz sofra size zindan olur hele bu kişi babanız ise aile içi katliam temalı haberle üçüncü sayfaya çıkmak an meselesidir.
(bkz: ağız şapırdatmak)
en samimi bir insandır. iştah açar.
ne kadar uyarsakta babamda olan durum. uyardıktan sonra bi 5-10 dakika iyi gidiyor. sonra yemekten sonra sakız çiğniyor ki daha beter. ama alışkanlık olmuş vazgeçemiyor insan.
insanin babasinda varsa eger bu durum sizde benim gibi sofrada cabucak ne yediginizi anlamadan masadan kalkabilirsiniz sirf o sapirtiyi duymamak adina cunku uyarincada dariliyor zira.