bugün

Daha 18 inde evleniyor, öyle mutlu oluyorki bundan daha büyük bir mutluluk yok,
Şu dunyada kendine yakışan ve ondan ondan daha güzel bir insan yok sanıyor.
Oysa nerden bilecekti ki o dünya güzeli adam evliliklerinin daha ikinci ayında onu hastanelik edecek derecede şiddete maruz bırakacağını
Ve hastanede "komşularımla kavga ettim! " diyeceğini. Yinede vazgeçmedi sevdiğinden bırakıp gidilmezdiki 2 ayda ne derlerdi sonra,
elalem ne der!
Yıllar yılları kovalarken kocası bir Ayyaş, kendisiyse çilekeş. Acıları katlanır ama yaşamaya devam,
elalem ne der!
Bir keresinde abisi misafir gelir evlerine ve derki "sen benim kardeşimi dövüyormuşsun neden ?" Abisi bilseydi sorarmıydı hesap bilseydi Onlar gittikten sonra kardeşini yarı çıplak soyup saatlerce işkence derecesinde şiddete maruz bırakacağını bilseydi yaparmıydı bunu? Direk çekip alırdı kardeşini o nun elinden. Yinede sesini çıkarmadı şikayet etmedi çünkü çocukları vardı .
Elalem ne derdi sonra!
"Çocuklarını terk etti gitti ne biçim bi kadın."
Ömür bitti kadın tükendi gerçek sevgiden yoksun. Mutluluk oyunu oynuyordu heryerde poliyyanna olmak ne güzeldi, ne güzeldi sevenlerinin olması etrafında ta ki mutluluklarının elinden kayıp gidene kadar,
O poliyyanna bu poliyyanna!
Memnun oldum!
Ha bu arada kadınlar günüm kutlu olsun her Nerede ve nasıl olacaksa. ...
Her okuduğumda dostluğun önemine dair yüreğimde derin sızılara sebep olan entrylerdir.

(#34689419)

(#34737456)
(#34513985).
Bir sürü sözlük yazarından ağlattın diye mesaj almıştım ağlarken.
Hâla ağlıyorum değişen birşey yok.
Tanımadığım kişilere niye üzüleyim ki peh.
(#33646299) gözlerim doldu yeminle. o kuşu hayal edince.
(bkz: soğan)
(bkz: biber gazı)
(#19711784)
öyle bir entry girilmiştir ki, sözlük ağlamıştır.
(#4774018) *
(#5711479) adaletini dünya.
(bkz: #4774018)

(bkz: olsun be anne)
anna ve hasta yavrusuyla ilgili giriler yazarların göz pınarlarına oldukça yararlıdır. misal..
küçük çoçuk annesine yaşlı gözlerle bakarak "ben bulgur pilavı istiyorum anne " dedi. bunun üzerine kadın yavrusuna " ama bizim bulgurumuz yok" cevabını verdi. hasta çocuk o an anladı fakir olduklarını..
budur: (bkz: #9070223)
(bkz: #5836671)
(#4774018)
(bkz: #5180992)
bu bkz ı vermek * ironik olabilir ancak adamlar doğru diyor
(bkz: agla sevgili yurdum)
(#2507166)
(bkz: sevgilinin ölmesi)
eski sevgili lafı geçenlar..of kardeşimm yazmayın artık şunları !
(#4580116)
kesinlikle budur.(#1947240)
(#3078672) by üretim cini.
(#3375404)
(bkz: #3375368)
(#407561)**
(#1478913)