bugün

acilen yapılması gereken bi devrimdir....ne lan bu ? önüne gelen üniversite mezunu anasını satiyim....adama sorsan en temel bilgileri bile bilmez ama anadolu üniversitesi'nin para kazanmak uğruna resmen herkese parayla diploma sattığı ve hersene sınav sorularını bile aynı sorduğu bi ortamda, en gerizekalı bile üniversite diploması sahibi oluyo....

ohhhh ne ala memleket ya....ben gidim mal gibi şehirdışında okiyim, öss'den bi dünya puan alayım, paşam gitsin suya sabuna dokunmadan az bi öss puanıyla, aöf'ye girsin ve yatarak para kazanarak okulu bitirsin ve benle aynı kefeye gelsin....ondan sonra bende üniversite mezunuyum yeaaa tripleriyle ortada dolaşsın....

lan bizim burda 7'den 70'e herkes üniversite mezunu be herkes be....o zaman benim suçum ne arkadaş benim suçum ne ? neden 1 sene dershaneye gittim neden şehir dışında okuyup yurt kirası, yol parası ödedim ben he neden ?

adam sakat olur, hasta olur, aşırı fakir olur, ona açıköğretim imkanı tanırsında, her önüne gelene bu hakkı tanırsan içine ederim o hakkın ben. biz enayimiyiz lan gittik onca emek harcadık, onca masraf ettik?
olmayan gerçekliktir. bugün şehir dışında örgün okuyan bir öğrencinin minimum masrafı 1.250 lira civarındadır. her ailenin bunu karşılayacak durumu yoktur bu sebeple açık öğretim gereklidir.

ayrıca firmalarda örgün okumuş mezunları daha çok tercih ediyor. tabi siz yeteneksizseniz yapacak bir şey yok. nasıl okuduğunuzun pek bir önemi yok. birde şöyle bir şey var sen okulda keyif yapıp hayatını yaşarken o hem çalışıp hem okur hem teknik hemde teorik bilgiye sahip olur doğal olarak senden birkaç adım önde olur.

çalış seninde olur lan.
acilen yapılması gereken devrimdir. çok fakir olan, hasta olan, sakat olan aöf'ye gidebilir ama durumu yerinde olupda aöf okuyan adam öss'yi kazanıp şehir dışında okuyan adamın hakkını yiyo arkadaş....ben sessiz çoğunluğun sesini dile getiriyorum mk...okuma hakkına felan başlatmayın....aöf işletme bitirmiş adamın ne okuduğundan haberi varmı acaba? test sorularını ezberleyip her sene aynı çıkan sorulara ezberden cevap vermek ve haybeye üni diploması sahibi olmak mı okumak?

aöf okuyanların kime ne faydası olmuşki bugüne dek? ben hiç görmedim....aöf işletme okuyan adama işletme nedir diye sorsan 2 saat tavana bakar....geçin bunları geçin....aöf olayı acilen kaldırılmalıdır....ciddi bi çeki düzen şart....
örgün öğretime emek harcandığını, açık öğretime harcananın emek olmadığını zanneden yazar zırvası. örgün okudum, 50 sayfa vize ve maksimum 100 sayfa final notlarına çalışır geçerdik, okula gider miydik? hayır. aöf de ise insanlar vizede 1000 finalde 2000 kadar sayfadan sorumlu, notlarını da kendisi çıkarmak zorunda, kızlardan toplayamıyorlar. net söylüyorum, örgünde çalışmaya harcadığın zamanın çok daha fazlasını harcaman lazım ki o beğenmediğin okulu bitirebilesin. ha şurası da var, örgünle dersler birebir; yani örgünde biz ne aldıysak aöf de aynısını alıyor sayısal dersler de dahil olmak üzere. sana hocanın anlattığı dersi o adam kendi çalışıp çözmek zorunda, sence kim daha çok çalışıyor olmalı? bu ülkede her lisans diploması en az 4 yılda veriliyor, ve her lisans diploması sahibine o diploma anasının ak sütü gibi helal. bedava dağıtılmıyor. zırvalayıpta bu güzel insanların moralini bozmayın.
katıldığım düşünce....

yaw ne emek harcanıyomuş açıköğretime...kardeşim bile kenarda bulunsun diye aöf işletmeyi bitirdi..hiç çalışmayarak hemde....her sene aynısı yada benzeri çıkan sınav sorularını ezberleyerek....ne zırvalıyosunuz siz ? kim hangi emeği harcıyomuş aöf bitirmek için....hepsi palavra...anadolu üniversitesi diploma satıyor resmen....bugüne kadar aöf'yi bitiremeyen kişi de görmedim....lastik tamircisi bile bitirebiliyo....

üniversite mezunu olmanın içini boşalttı şerefsizler.......para uğruna rant uğruna herkesi üniversite mezunu yaptılar ondan sonrada memleket üniversite mezunu çaycıdan geçilmez oldu.....önce özel üniversiteler sonrada bu aöf denen garabet....yazıklar olsun be yazıklar olsun....
iş kpss ye gelince diplomanın sadece bölüm kısmına bakıldığından fark kalmamaktadır.
üniversiteyi bitirip bir baltaya sap olamamış kişi zırvası. baban para yollasın ye iç yat gez eğlen ondan sonrada aöf kalksın. aynı sorular çıkıyomuşda bilmemneymiş. örgündeysen gir derslerine al notlarını takır takır geç derslerini. aöf de okuyanların bir çoğu ya bir işte çalışıyor ya da ailesinin durumu yok. yoksa herkes çocuğunu iyi bir üniversitede okutmak ister.
bu memleket açıköğretim mezunu öğretmen gördü...