bugün

tabiat anaya uymadığı için ölmesi muhtemeldir.
sadece midesi bulanmış aslanın.
olmuşsa mucizevi bir şeydir. normalde hayvanlar dünyasında pişman olmak gibi bir duygu yok çünkü...
hatta hayvanlaşmış insanlara bakın, onlarda da yoktur pişman olmak...
nedir bilemedim...
sikimsonik saptamadır.

doğada bariz bir denge vardır. bu denge içinde aslan çatır çatır avlanır ve yer. yok pişman olmuş, üzülmüş falan yalan dolandır.
(bkz: sırlar dünyası)
hayvanların da merhamet duygusu vardır. eğer olmasa kendi yavrularına da bak(a)mazlar.

Kedi ve köpeğin normal şartlarda ilişkisi nasıldır herkes bilir; fakat o köpek ki yavru kediyi görmezden gelir. belki annelik/babalık içgüdüsü, belki de merhamet. en iyisi hayvan bilimcilerine danışmak.
yoktur öyle bişey, bence.
işte ülkemiz bu kafa yapısı yüzünden sürekli kaybediyor. bu zihinleri bir aydınlatabilsek herşey çok daha güzel olacak.
doğada gördüğü her şeye ulvi anlamlar yükleme çabalarının son örenğidir. oysa bunun bir çok örneği mevcuttur, (leopar ile maymun yavrusu v.s.) ve bu olay basit bir içgüdüsel mekanizmaya dayanmaktadır. evrimsel süreçte etçil hayvanların avlanma güdüleri yenidoğmuş çok küçük otçul hayvanlar yerine onların daha besleyici olan ebeveyinlerine yönelmiştir. ayrıca fotoğraflardaki aslan facebook gibi ortamlarda savunulduğu gibi kahrında ölmemektedir, mışıl mışıl uyumaktadır.

dini çıkarımlar yapmak isteyenler bir noktayı kaçırmaktadır. aslanın fetusu yememesini ilahi adalete yorarken , aslanın hamile bir ceylanı parçalayıp yemesini neden adaletsizlik olarak yorumlamıyorsunuz ?

olayın aslını içeren link aslanın ölmeyip (komik iddia) uyukladığını göreceksiniz :

http://photo-africa.blogs...r-amazing-you-decide.html
Bir belgeselde aslanın bir ceylan yavrusunu evlat edindiğini,onu tehlikelere karşı koruduğunu ibret alarak izledim.
Bir aslan kadar olamadık birbirimizi yiyoruz diye de geçti aklımdan biran.
Ama şimdi bu yazıyı da görünce aklım iyice karıştı aslında...Benim o an kahraman gibi gördüğüm o aslan özürlü bir yaratıkmış diye düşünüyorum.Aslan,aslan gibi davranmalı.ceylan yavrusunu yemeyen bir aslan kesinlikle özürlüdür.

not:Ruhsuzlukla falan alakası yok.
Bir aslan miyav diyorsa bunun kesinlikle tedaviye ihtiyacı var demektir.