bugün

gece vardiyası çalışmak.
iş hayatınızda özgürseniz süper uykuyu deneyin. Yok köleyseniz akşam geç yatıp sabah erken kalkma antrenmanları yapın.
5 saat uyuyabiliyorum en fazla. uyku gelir gelmez yatağa girmek yerine bir şeylerle oyalanıp uykuya direnmek ve bu hayata alışmak sonra bir çaba gerekmiyor zaten.
sanırım üniversiteden mezun olduğum günden bu yana hep 5 saat uyuyorum. pazar günleri hariç tabi. nasıl yapıyoruma gelince, gece 2 buçuk - üç arası yatıyorum. sabah da sike sike işe gideceğim için 8 gibi kalkıyorum. ee bu sana oluyor 5, 5.5 saat. böyle gittikçe de alışıyorsun. daha sonra çok uyuyunca uyanmak bakıyorsun daha zor, taviz vermiyorsun 5 saatten fazla uykuya.
*sınırda nöbet tutmak: ilk başlarda insan ölmekten korkuyor uyumuyor. yaşamak lazım çünkü. öyle ya. dünya çok güzel di mi? bir süre sonra insan vurulmak istiyor. beklemek sıkıcı çünkü. hep öyledir. korkmuyorsun ölümden çünkü ölmüş eşek kurttan korkmazmış. uykusuzluk düşman beklemeden komutan beklemeye evriliyor. çünkü aramızda dayak yemeden bitirebilenler olmalı askerliği. ben yediremem gururuma götü boklu uzmandan dayak yemeyi. ağzında mermi g3 , el bombaları hazırda. uyumuyorsun dostum. başkası ölmesin diye. zaten kendini öldürmüşsün artık. o ilk sen yok..o artık yok. nizamiyeden teskereyle birlikte eline verdikleri hayal kırıklıkları var bir daha düzelemeyecek olan.

her zaman beklemek uyutmaz insanı. en kötüsü de ne beklediğini bilememek. zaman geçermiş. saatler dönüyor. bütün saatler kendini ölçer. bizde zaman izafi. benden bana giderken. şimdi nerdeyim? sahi ben kimim? o kim.
2 buçuk yıldır günde 4 buçuk saat uyuyorum (istisnalar hariç) gayet de zindeyim.Çok fazlı uyuyarak bir çok kişinin bunu başarabileceğini düşünüyorum sadece ilk denenen günlerde biraz sabır ve kararlılık gerekiyor.

(bkz: çok fazlı uyku)
(bkz: parçalı uyku)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar