bugün

çok az parayla yapılabilecek işlerdir.

(bkz: durak sucusu)

başlık başa kalmış.
mesela sözlük yazarlığı. hem çok akılda istemiyor. mesela ilk entry tanım içerir, forum chat tarzı entry girilmez falan. bunları hemen unutup sözlüğü skertebiliyosun. kolay yani...
genelev açılabilir.

tek bir kadın olsa dahi bir süre idare eder.
çeşme suyundan doldurma damacana işi.
su bayisi açılabilir.
(bkz: dönerci)
1- Gayrimenkul Danışmanlığı: Ama tamamen kendi başınıza kurmaya kalkışmayın zarar edersiniz bilindik bir markadan bayilik alın. (bkz: franchise) Maliyet=15.000-20.000 TL

2-Kadınlar için Spor Salonu: Biliyorsunuz ülkemizdeki kadınların çoğunluğu rahat edemediği veya eşlerinden/sevgililerinden izin alamadıkları için spora gitmiyor bunun için kadınlara özel spor salonu o boşluğu dolduracak bir iş fikridir. Kurulacak yerin iyi seçilmesi önemlidir. Maliyet=30.000-50.000 TL

3-Yoga Merkezleri: Burada pazarlanan şey yogadan daha çok elitlik oluyor. Güzel ufak bir yer tutup butik yoga eğitimleri verebilirsiniz. Araştırdığıma göre tek bir kişinin aylık eğitim ücretleri 2.000 TL bulabiliyor. Tabi öncelikle eğitim şart! Maliyet= Minder alıcan hacı bide yer tutcan hesapla işte.

4-Pazarda Su Satışı: Minimum sermaye %100 kar oranlarıyla tercih edebileceğiniz bir iş. Maliyet: 10-20 TL

5-Çiğ Köfte Franchise: Mantar gibi türediler ve tüm ülkeyi her an yaşanabilir bir sıra gecesi durumuna soktular yine bilindik bir markanın şubesi olunarak güzel kar elde edilebilir. Maliyet:10.000-.20.000 TL
otopark mafyalığı sektörüne girebilirsiniz.
sosyal medya fenomeni olmak, hiç paraya ihtiyaç yok.
yeterli takipçi sayısına ulaşınca reklam ve projelerden parayı götür.
mesai saati derdi yok.
patronun parmağın , ekmeğin zekan.
Limon tezgahı.
Ahahaaahahh ya da ispanyolca jajaajajajaj diye kahkaha attığım başlık cevabı yazmadan güleyim çiğ köfteci açsın ama nüfus sayımını bekleyip açsın zannedersem nüfusla eş sayıda kişi başı bir çiğ köfteci projesi.
Seyyar pilavcılık.

Bir kilo pirinçten dünya kadar pilav çıkıyor. Kullandıkları yağ zaten makine yağı ya da en ucuzundan ayçiçek.

Biraz nohuda para bayılacaksınız bir de ısıtmalı arabaya. iyi bir yere kapak atabilirseniz çok da iyi parası var
Fast food dükkanı.

Valla ilk etapta gıdaları bimden karşılasın, patates kızartması falan 3e alıp 5e satarsın*
Mantı falanda var bimde*
Çay ocağı.
Yeri konusunda nokta atış tespiti yapabilirsen köşe olursun. is hanlarının cay ocaklarinda ne paralar dönüyor. Vasıf yok. Eğitim yok. Çok az sermayeyle büyük paralar var. Bir bardak çayın %80'i kar. Toptancıdan c kalite cayı çuvalla ucuza al. şekeri de aynı şekilde. Çeşmeden suyu bas. Az masraf cok kar.
En temizi her zaman dindir. Kitleleri hem kontrol altında tutarsın hemde yeri geldiğinde yönlendirip para kazanırsın. Gidin hoca olun, paraya para demezsiniz amına koyim. Bağışlar falan vs vs.
Emlakçıdır açın biraz kaypaksanız kısa sürede bmw 5.20 d kiralayabilir kim bilir daha da kaypaklaşırsanız o bmw sizin olabilir.
(bkz: cryptocurrency mining)
çiküfteci tükkanı.
Cuma çıkışı camiye yardım camiye yardım diye bağırın tek masraf önünüze koyacağınız kova yada sepet.
Merkezi konumda bir büfe açmak.
Taşak kebapçılığı maalesef.
Az sermaye ile girişim yapmak resmen kumar...çevreniz ve piyasanız varsa az sermaye ile çok güzel yapılabilecek işler var.
Diğer türlü eldeki sermaye nicelik olarak güçlü de olsa yaş kardeşim...
Bilmediğiniz sektörlerden ayrıca uzak durunuz. Hiçbir iş göründüğü gibi değil...dışardan davulun sesi hoş gelir eldeki üç kuruş sermayeniz gittiği gibi bir de bankalara kaykılırsınız.
Ve fakat çıraklığını yaptığınız bir iş varsa sermaye cücük kadar da olsa dalın işe...korkmayın, ticaretin çoğu cesarettir.
Bu önemli başlık neden hakettiği değeri görmemiş çok ilginç.
Sözlük yazarı dostlarımdan ciddi tavsiyeler bekliyorum.
Kaldı mı böyle yazarlar merak ediyorum aynı zamanda.
Edit 50-100 bin lira gibi bir sermyeden bahsediyorum.
Az sermayeniz varsa sermayenizi tutun gidin sigortalı iş bulup çalışın. Ticaret parayla yapılır başka yolu yok maalesef. Az sermayeniz uçar gider yazık olur.
Tavşan çiftliği.
Organik yumurta işi.
Arıcılık.
Pazarcılık.
Mevcut işinizle yerinizde saymaktan başka bir şey olmuyor mu? Hedeflerinize ulaşmanın tek yolu kendi işinizi mi kurmak? Öyleyse planlı bir şekilde isteklerinizi gerçekleştirmek için harekete geçmelisiniz.

Buradan az sermaye ile yapılabilecek işlere bakabilirsiniz: https://paratic.com/az-se...lecek-karli-is-fikirleri/