Birbirimize artık iyi gelmiyoruz.
Klişe olsa da, çoğu zaman en yalın gerçektir.
Ben sana söyledim seni üzerim diye . ( çıkma teklifini o yaptı )
-yürümüyo
*bir şans daha ver
-bu kaçıncı
*saymadım
*siktirgit
-peki...
- seni haketmiyorum, sen daha iyilerine layıksın. ayrılmalıyız.
+ ama ben de papia kullanıyorum amuğagoyim.
- !?
-seni gerçekten sevdim, ama olmuyor işte.
-sen gerçekten harika birisin ama biz birbirimize göre değiliz.
-bir süre yalnız kalmaya ihtiyacım var.
hersey yolunda iken tek bir mesajla sana layık değilim, sen hep mükemmel ötesisin, seni hep böyle hatırlayacagım ama bir daha beni arama diyerek bol keseden atılan palavralardır. şahsen beş saat kadar önce yaşadığım ve mal olduğum olaydaki mesaj gibi.
sakın beni yanlış anlama.sorun sende değil *.
- seni üzüyorum artık sen sen değilsin. sen sen olduğunda yeniden belki yine bişeyler olur
+ seni katlarım.
hemen hemen her ayrılmanın klasik konuşmalarıdır. aşkın, heyecanın çoktan bittiğini gösterirler...
birinin yüreğinin içinden acıyla gelen soruların, diğeri tarafından baştansavma cevaplanmasıdır;
- niye aramadın beni?
- bilmem işim vardı galiba.
- son günlerde hep ikinci üçüncü plana atıyorsun ama beni.
- offf, çok üstüme geliyorsun ama...
arkadas olarak kalabılırz , sorun sende degıl bende vb.
bıla bıla bıla.....
benim biraz kendimi toparlamam lazım, sanırım kafam karışık; inan sen çok iyisin, ben neden böyleyim bilmiyorum...

(bkz: atma recep din kardeşiyiz) * .
-hayvansın rıza.
-farklı dünyaların insanlarıyız cemil. *
-sorun bende değil sende. *
klişelerden kurtulmak isteyenler için alternatifler mevcuttur.
bir mesaj yoluyla* senden ayrıldım. eğer nete girseydin direkt söyleyecektim * fakat gelmedin. ben de bilgin olsun istedim. bu şekil de olmasını tercih etmezdim * ancak heyecanla gelişimi bekleyip sonra da ayrılalım demeyeyim dedim. haydi hoşçakal.
birbirimizi bir daha aramayalım.
söylenen söz : sorun sende değil bende. sen daha iyilerine layıksın.
verilmek istenen mesaj: sorun bende değil sende. ben daha iyilerine layığım.
seni üzmek istemiyorum ama...
böyle olması gerekiyor çünkü...
sende hiçbir hata yok, herşey benimle ilgili. *
çok büyütmeyelim, yürütemiyoruz.
Sevebileceğimi sanmıştım.
istersen bir süre görüşmeyelim.
Sen benden daha iyilerini hakediyorsun.
Ben sana layık değilim.
ikimiz için de daha iyi olacak.
"seni sevmiyorum, zamanla daha da soğudum, nefret etmeden en iyisi dostça ayrılalım."
"arkadaş olarak görüşmeye devam edebiliriz bence."
şimdi üzülüyorsun belki ama bigün hayatındaki doğru insanı bulduğunda bana teşekkür edeceksin.
(bkz: ıssız adam)
dramatize etme istersen.
ya biraz ara versek iyi olur
sorun sende değil bende
ben sana layık değilim sen daha iyilerine layıksın
ya seni çok seviyorum senin yerin bende ayrı ama birbirimizi çok kırıyoruz üzülmeyelim diye ikimizin iyiliği için yani vıdı vıdı vıdı...
ya artık eski heyecanımız kalmadı farkındamısın bilmiyorum ama ben heyecan istiyorum hayatımda (o yüzden ayrılmalıyız yada o yüzden seni boynuzladım falan işte)
ya aslında sen çok iyi bir insansın kişiliğine saygım var ama çok farklıyız vıdı vıdı vıdı
şeklinde olan sözlerdir. genelde "konuşmamız lazım" yada "ya bişey söyleyecem ama lütfen darılma" şeklinde başlar.
(bkz: sana hayatında başarılar)*
pek yakında bi zamanda gerçekleştirdigim eylemlerden biri olur kendısı temeli karsındakini yüceltir gibi görünüp senın onun sıkletınde olmadıgını vurgulama sürekliligine dayanır.diger dayanak noktası da senın halihazırda ciddi bir ilişki için mentalite olarak uygun olamadıgın noktasıdır.sonucta ortam hüzün kaplanır ve sen de içten içe birazdan kalkıp arkama bakmadan yürüyecegım ve özgür bir birey olarak gelecek taliplerımi degerlendirmeye alacagım ve artık her gece yatmadan iyi geceler dilemeyi 20-30 adet sms ile yapmayacagım düşüncesını nverdiyi hafif neşeli ıslıgını kendi duyabilecegın kadar seslendırsın az ileride çiftetelli bile oynayabilirsin.