bugün

Evden atılmanızda yeterli olacaktır.
gözde büyütülmemesi gerekendir. benzer bir durumu üniversiteyi aile yanında okuyarak yapıyorum. sürekli birbirini eleştiren ve tartışan bir ailem var. ikisi de kronik mutsuz. ama onların görmediği mutlu olunacak çok şey var. mesela balkondaki çiçeğin tomurcuklanması, soyduğun mandalinanın tatlı çıkması vs. gibi. en çok bunaltan da eve yarım saat geç kalsam telefonda on tane çağrı görmem. hayır zaten hava kararınca dışarıda tedirgin olan bir insanım ama bırak bi kaç saat takılayım arkadaşlarımla.

annemi de babamı da çok seviyorum. ama bu benim 21 yaşında onların ellilerinde olduğunu ve benim televizyon seyredip saçma sebeplerden tartışmayı sevmediğimi değiştirmiyor. bu yüzden genel olarak odamda yaşıyorum. bir dönemden sonra evde olmak, ev yemeği, ev rahatlığı falan avantaj olmaktan çıkıyor arkadaşlar. çünkü anne baba sizi asla büyümüş kabul edip adamdan saymıyor. fazla ilgi de bunaltıyor.

ilk maaşımla ev kirası ödeyeceğim sözlük. evlenmiş olayım ya da olmayayım umrumda değil.
bazen de boşanmak gerektir.
Yooo paran varsa yancıkta 18 de bile defolup gidebilirsin.
Şu sıralar düşündüğüm şeydir. Bakalim ileriki planlarım içinde düşünüp taşınıp karar vereceğim. Bir kaç içinde buna dair bir eylem yaparım. Kızları bilmem ama bir erkek ailenin yanında yirmi den sonra duramaz. En azından ben duramam.
bu işin kolay yolu var biri ile anlaşmalı evlen ayrı eve çıkınca boşan.