bugün

akp seçim şarkısında geçen dostluk kardeşlik falan filan cart curt bütünleştirici söz öbeği.

0-<--,<
eğer dulkadir köyündekılerle aynı sudan içti iseniz zehirlendiğiniz anlamına gelir.
http://www.ozgur-gundem.c...ber_detay&module=nuce
11833 reklamı tadındadır. Mide bulandırır, bıktırır...
türbanlı biri karşımdan geçerken, kafamda canlanan müziktir. nedense bağıra bağıra söyleyesim falan geliyor.
(bkz: subliminal mesaj) içerikli bir şarkı olduğu kanaatine varılmıştır.
(bkz: belli kafa yapmis su)
akp nin 2011 seçimleri için kullandığı tanıtım şarkısı...

chp li bir arkadaşımın diline dolanıp neredeyse akp ye oy verdirten şarkı.
şimdi sayın rte nin dediği hangi su?
arpalı olanmı üzümlü olanmı yapıyor o kafayı?
Susamışsındır buzlu şerbetim yok ki ikram edeyim,
Memleket gibi esir ve yoksuldur odam.

(#5807730)
ak parti'nin seçim şarkısıdır. chp li izmir belediyesi halka siyanürlü su içirttiği için chp'liler bu durumu oldukça içerlemiş ve chp oyları izmir'de tarihinde ilk kez dibe çakılmıştır.
seçim bitti, şimdi de tayyip erdoğan teşekkür edecek diye dinlemek zorunda kalıyoruz o şarkıyı. su içmeyeceğim bundan sonra şarap içeceğim.
(bkz: aynı coptan yemişiz biz)
bok götürüyor o zaman o suyu.
bir ıslıkta sen çal gibi saçma sapan ve hiçbir sanatsal değeri olmayan şarkıdan kat ve kat kaliteli bir şarkının mısrasıdır.
bir ıslıkta sen çal. bu ne lan!!!
saçma, manasız, tvde ve sokakta bir kelimesine dahi tahammül edemediğim şarkının sözü. hayır yani %50'de bu sudan içtiyse ben bi soda alayım.

ayrıca;

http://video.milliyet.com...a-gecti-3ANSqO6yEwKb.html
http://postimage.org/image/1hoo2xxg/
"aynı barda içmişiz biz,
aynı kıza sarkmışız biz..."
diye gider bu.
anlamsız aforizmadır. kurtla kuzu da aynı sudan içerler, aslanla geyik de. bu durum onların kardeşçe paylaştıklarını göstermez ve nitekim türk toplumu da öyledir.
bir masalı çağrıştıran akp reklam türküsü metni.

şimdi kuzucuklarım. toplanın anlatayım masalı.

şimci...

evvel zaman içinde öhöhöhö...

‘uzun, çok uzun yıllar önce dünyanın herhangi bir yerinde çok güzel bir krallık varmış.

bu mutluluk tablosu her zaman olduğu gibi bazı kişileri rahatsız etmiş.

özellikle de yakınlarda bir yerlerde yaşayan kötü kalpli büyücüyü! kıskançlığın pençesinde kıvranan büyücü sonunda oturmuş ve bir zehir üretmiş. hain planına göre bu zehirden ufacık bir yudum alan insanlar bile bir daha tedavi edilemez ölçüde delirecekmiş.

bir müddet düşündükten sonra en kolay yolun zehiri, ülkenin tek kuyusuna boşaltmak olduğuna karar vermiş. gerçekten de orada yaşayanların su içmek için başka yerleri yokmuş.

böylece hain büyücü kararını uygulamaya koymuş. ve hatırı sayılır miktarda zehiri bir fırsat yakalayıp kuyuya boşaltmış.

ertesi sabahtan itibaren sudan
içen herkes delirmeye başlamış. abuk sabuk konuşup anlamsızca gülen, kahkahalar atan ve hiç sebepsiz kavgaya tutuşan insanlar haline gelmişler. kimsenin aklına sorunun kuyuda olduğu gelmediği için kısa sürede ülkede bulunan herkes delirmiş.
kraliyet ailesi hariç.
çünkü sarayın kuyusu ayrıymış ve onlar zehirli sudan içmek zorunda kalmamışlar.
gel zaman git zaman ülkedeki huzursuzluk tehlikeli boyutlara ulaşmış. insanlar kendilerinden farklı davranan kral ve kraliçeye karşı nefret ve şüphe beslemeye başlamışlar.

onlar kalabalık bir toplum oluşturdukları halde iki kişiden oluşan yöneticilerinin farklı tutum sergiliyor olmasını hazmedememişler.

çaresiz kalan kraliçe sonunda kral eşine bir teklif götürmüş ve kendilerinin de o kuyudan su içmelerini salık vermiş. böylece onlar da delireceklerinden topluma uyum sağlayacaklarını ve huzursuzluğun sona ereceğini hesaplamış.
teklifi kabul görmüş ve koskoca kral ve kraliçe delireceklerini bile bile gidip o kuyudan su içmişler.

ve o anda onlar da tıpkı ülkede yaşayan herkes gibi delirmişler. o günden sonra halk yine eskisi gibi kendileriyle aynı biçimde davranmaya başlayan kraliyet ailesini bağrına basmış.

şimdi kuzucuklarım sorun şu ki ben mi o kuyunun suyundan içmedim, yoksa onlar mı içmedi belli değil.
su içmekten soğudum.
akp sömürüsüdür akla gelen. aynı suya düştüğünüzü de göreceğiz dedirtir.
''o yüzden hepimiz koyun olduk'' şeklinde de devam eder.
hikayede bataklıktan bahsedilmiştir ortada su falan yoktur.
Aynı suda boğulması gerekenlerdir.
görsel