bugün

2004 yapım, serhan kelleözü şarkılarının 5 adanalı yorumcu tarafından seslendirilmesiyle oluşmuş albümdür. feridun duzagac, yasar, murat gogebakan, haluk levent ve kurtulus'un rol aldığı albümde akdeniz akşamları koro halinde söylenmiştir. özellikle feridun düzağaç beni minör şarkı'ya ve * kendisine hayran bırakmıştı.. playlist geliyor:

1.ara beni yar *
2.hasretler ayrılıkla başlar *
3.sormalı *
4.bebeğim *
5.bazen sorardım *
6.akdeniz akşamları
7.minör şarkı *
8.ağlamazdı anam *
9.sevgi üşümez *
10.divane *
bir zamanlar kavga etmemek için öne sürülen bir sebepti aynı mahallenin çocuğu olmak. bulaşığın teki osmanlı aduketini yemek üzereyken hemen oradan bir amca çıkar "yapmayın oğlum sizler aynı mahallenin çocuklarısınız!" derdi. hala içimde bir uktedir yaşadığım mahallenin çocuklarından birini dövmek ama şimdi de hayat müsade etmiyor.*
muhtemelen herkese bedavadan gitar veren bir yardımseverin bulunduğu mahalle ve o mahallenin çocukları. zira bu albümde yer alan haluk levent, yaşar, kurtuluş türkgüven, murat göğebakan ve feridun düzağaç gibi isimler sanat yaşantısında elinden gitarı düşürmeyen isimler. lakin albüm tam bir fiyasko olmuştur, bu kadar kaliteli ismi bir araya getirip, bu kadar kalitesiz bir albüm yapmak çok kolay olmamıştır sanırım.
bu oluşumda yeralan adanalı sanatçıların tümü aynı mahallenin çocuğudur. reşatbey mahallesi olarak bilinen, eski adananın merkezi, şimdiler de ise elit bir mahalle konumundadır.

zaman içersinde kurtuluş adlı sanatçıyı kaybettik.

serhan kelleözü adlı sanatçımız da grup merdiven'in solistidir. akdeniz akşamları adlı parçanın bestekarıdır.

haluk levent, yaşar günaçgün, kurtuluş türkgüven, murat göğebakan ve feridun düzağaç.
adanalı conolar.
ne mahalleymiş be.
ben taşınıyorum abi.
benden geçti de, belki 3lük velete bulaşır.
anadolu rockının kalbine taşınmaya niyetlenmek.
aynı acıları, aynı sevinçleri, aynı hüznü paylaşmış çocuklardır. hep beraber oynanır, biri düşünce hep beraber yardıma koşulur, biri dayak yerse hep beraber meydan okunur. işte aynı mahallenin çocukları böyledir.