bugün

ayna karsina gecip, tepeden tirnaga kendini kontrol eden, her parcam yerindemi diye bakan, acaba gözlerim farklimiydi diye kontrol eden, yoksa benim burnumda bir delik mi var diye kendini sorgulayan kisiliktir...
çokça alkol alınan geceden sonraki sabah soranlardır.*
kendine yakıştıramadığı davranışlar yapan kişinin kendini tanıyamaması sonucu kendini ayna karşısında sorgulamasıdır.
- ayna söyle bana ben kimim?
- sen bu dunyanin sahibisin.
- thank you ayna.
bunamış kimselerin soracağı sorudur.
Kendilerini resimleriyle kiyaslayan, kendilerinin degisime ugradigini düsünen kisilerdir...
Genelde kisilik kaybina maruz kalan ve eski benliklerini bulmak icin yaptiklari psikolojik bir davranistir...
---spoiler---

Evet evet uyandı. Kahvaltı bile yapmadı. 2 tane bisküvi aldı yanına. Yüzünü yıkadı mı hiç hatırlamadı bile. Ama aynadakini görünce bu ben değilim diye bildi sessizce. Yüzünde kandırılmış, aldatılmış, üstüne işenmiş bir adamın hali vardı. Salak salak güldü aynadakine. Geri zekalı işte herkese inanıyor dedi. Ama o da haklı, insan kendine inanmayacak da kime inanacaktı.

---spoiler---
"ben kimim" diye düşünecek olan insanı ayna sınırlandırmaz, yansıması olan her cisme bakarak da bu soruyu yöneltebilir kişi...
(bkz: araba camları)
(bkz: su birikintileri)
(bkz: kapalı monitör/tv ekranı)
aynayı sinirden çatlatacak olan kişi.(ulan sen bilmimeyeceksin de ben mi bilicem argghh)
zayi olmus bunyelerdir. * *
(bkz: ayna karsisinda sigara icmek /@redwinemania)
bir sonraki aşamasıdır.
çok amerikan filmi izlemiş kişiliklerdir. aynaya bakmadan da ben kimim diye sorabilirler.
(bkz: şuursuz)