bugün

şaka maka benden başkasında var mıdır bilmediğim durum.

her türlü aynadan, hatta yansımamdan kaçınan bir insanım. öldürseler fotoğraf çekinmem. mesela otobüste camdaki yansımama bile bakmam.
öyle bir durum ki yüzümü yıkarken bile olabildiğince aynadan kaçıyorum.

nedeni meçhuldür.
çirkin yazar fobisi.
(bkz: useless e mesaj atmıyorum çünkÜ o çirkin) *
saçlarımı kazıtınca bende de olan durum. hala neden kazıtırsam? 3 yıldır yüzüm nasıl yaşlandım mı hiç bilmiyorum..
bazen zorluk çıkaran konudur.

1200'e yakın entrymi ota boka silen moderasyon tabiki bu başlığa giren naformat entrylere ses çıkarmayacaktır.
aynalar filmini izledikten sonra kısa süreli başa gelen olaydır.
kendisiyle barışık yaşayamayan insan hastalığıdır.
Bugün itibariyle başlayan fobim. Tüm gün kızarmışım sözlük korkudan aynaya bakamıyorum. Yapı itibariyle bronzlaşamıyorum kıpkırmızı kızarıyorum. Aynalara düşman oldum bu sıcak yüzünden.
Geceleri bazen olur. Aynada başka şey görmekten falan korkuyorum.
saçma bir korkudur.
ismi catoptrophobia olan aynaya bakma korkusu.
bloody mary efsanesiyle geceleri olabilecek korkudur. küçükken başıma gelmiş bir korkudur ama geçti tabiki.
yaklaşık 10 yıldır bende olan fobidir , sadece aynalarla kalmaz aynı zamanda kameralarla da düşman kesilirsiniz , kadrajı size çevirenle papaz olursunuz , fotoğraflara çıkmamak için binbir çaba sarf edersiniz , düğün gibi önemli günlerde başınızı ağrıtan en büyük sorun bu olur , hatta kamerayı elinize almaya bile korkarsınız , sizin bu huyunuzu bilen bazı orospu çocukları komikmiş gibi üstünüze gelirler artık telefonlarını ellerine aldıklarında bile kıllanırsınız , bazen benim gibi dayanamayıp sırtında sandalye kırarsınız falan filan inter milan , öyle işte.

edit : konuyu çok saptırmışız asıl konuyu unutmuşuz , tipini siktiminin diyerek aynadaki resmime yumruk atıp ayna kırmışlığım da vardır.

not : tescilli bir psikolojik rahatsızlığım yok , çünkü hiç psikologa veya psikiyatra görünmedim zaa xd
zamanında bunun ağır dereceli olanını yaşamış biri olarak diyebilirim ki, insanın kendi yüzünü beğenmemesinden, kendi yüzünden hoşlanmamasından ileri gelen korkudur. ayrıca bu korku kameralardan uzak durma takıntısını da yanında getirir. insanın bu konudaki beğenilerini, hoşlantılarını ve gerçekleşmesini istemediği olayların sonuçlarının kişiye neler kazandırıp kaybettireceğini kendi kendine sorgulaması ve bir sonuca bağlaması yoluyla bu korku yumuşatılabilir ve zamanla ortadan kaldırılabilir.