bugün

kanımca ve birçoklarına göre karşılığı artık hata olmayan, aptallık olan söz.

zira ankaralıların melihlerini tekrar seçmesi gibi. adamın türlü donları, iplikleri canlı yayında pazara çıkartılmışken belgelerle vehatta kendisinin bunun karşısında ise sadece 5 yaşında çocuk modeli, banane banane ben duymuyomm ben daha çok bağırıomm, gibi kibariyenin annesi tarzında bir gevrekliğe başvurduğunu kanımın çekilerek izlememe rağmen, ankaralıların bu adamı tekrar seçip, türkiye cumhuriyeti nin başkentini yönetme yetkisi vermesine açıkçası başka bir anlam bulamadım.

ha benden sonra büyük ihtimal eski sevgili madurlarını ağırlayacak bu başlıktan selam ederim. *
afedilen her kişinin , yolu bu eylemle dolu olan, sen beni affet ben tekrarı için sana yine yalvarıcam. olmadı ayaklarına kapanacamla biten . peki, tamam affettim, bir daha olmasınla son bulan söz.
(bkz: eşek çamura bir kere düşer)
üçüncüsü de olur dördüncü de.
insan yaptığı hatalardan aldığı dersler kadar insandır, aynı hataya tekrar düşmek kalın kafalılık göstergesidir.
(bkz: bir musibet bin nasihatten iyidir)
insanı hata yapmaktan daha çok korkutan durumdur. (bkz: tekrarlamak)
bir anlık amatörce düşünmenin doğal sonucudur. ayrıca aynı hatunu tekrar yapmak şeklinde okunan yanlış bir başlıktır tarafımca.
(bkz: yaran yanlış okumalar)
not: şimdi kıllandım abi, içim mi pis acaba benim!
hatanın kıl payı olduğunu düşündüğüm durumlarda tekrar aynı şeyi aynı yoldan yapınca içine düştüğüm durum.

ayrıca:

(bkz: o son birayı içmeyecektik)
imkansızdır. çünkü bir yanlış sadece ilk kez yapıldığında adı hata olur. tekrarlandığında artık hata olmaktan çıkmış demektir.
''Mü'min aynı delikten iki defa ısırılmaz." hadisine ters düşecek durumdur.
aynı nehirde iki kere yıkanılmaz lafını anlayamamış insanın yaptığı hatadır.. (bkz: boşa söylenmiyo bu sözler)
eşek çukura bir kere düşer.
bu da, eşek bile olamamış bünyenin entrysidir. tek istediği hor görülmemektedir. bazı hatalar iki kere de yapılabilir.
hata bir kere yapılır, tekrarlanması aptallıktır.
einstein ın belirttiği gibi 'sürekli aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemek, delilik tanımıdır.'*
"akıllı boksör aynı yerden iki defa yumruk yemez."
tarih tekerrürden ibarettir. maalesef.
(bkz: entry sözlük formatına aykırı)
bazen vazgeçememek, körü körüne sevmektir. yanlış, hata olduğunu bildiğiniz halde yapmaktır.
en sonunda hata yapmamayı öğretir insana.
hatanın farkına varılmadığının göstergesidir.
Tarafımca yapılmıştır. Yavşak laikçilere "yavşak" dediğim için bi kaç kez çaylaklığa düştüm. Bi yerden sonra saymayı bıraktım.
Aynı hatayı sürekli tekrarlayan insana aptal dememek lazım.
Belki de hata fazla güzeldir!
gerizekalılıktır. bile bile yaparsınız. ama engel olamazsınız. yine de gerizekalılıktır.
insana özgü, pek doğal bir davranıştır.

kendi sınırlarını zorlayan bir miktar zaaf, kararmış gözler ve bir anlık umursamazlıkla kusursuz bir şekilde aynı hatayı, orjinaline gayet sadık kalarak yapabilirsiniz.
1 kez yanlış yapıldığında hata, ikinci kez aynı yanlışı yapmak aptallıktır.