1. 1.
    mektubunda iki yer çok etkiledi:

''Dört duvar içindeyim;
    Ama burada dayak yemiyorum, aşağılanmıyorum, sürekli ölüm korkusuyla dolaşmıyorum. Hayattayım, nefes alıyorum.''

''Ezilen tüm kadınlara kalbimle dua ediyorum, kalbinizle dualarınızı beklerim.
    17 Nisan’da mahkemem var. Yanımda olup bana destek olursanız çok sevinirim. Belki buradan çıkamam ama kanımı dökmek için gün sayan insanlara yalnız olmadığımı hissettiririm ilk defa.''

umarım en kısa zamanda oradan çıkar, evladını, babası gibi bir canavarı yetiştiren aileden alır ve çok iyi bir insan olarak yetiştirir. dışarıda da nefes almanın, güvende hissetmenin tadına varır.
    15 -1 ... hala avcumda olmali yildizlar
  2. 2.
    yasaların üstünde hiçbir şey yoktur. bu nedenle suç işleyen birey, ne olursa olsun, arkasında ne bırakırsa bıraksın, cezalandırılmalıdır.

madde 81- (1) bir insanı kasten öldüren kişi, müebbet hapis cezası ile cezalandırılır. nitelikli haller
    madde 82- (1) kasten öldürme suçunun;
    a) tasarlayarak,
    b) canavarca hisle veya eziyet çektirerek,
    c) yangın, su baskını, tahrip, batırma veya bombalama ya da nükleer, biyolojik veya kimyasal silah kullanmak suretiyle,
    ”d) üstsoy veya altsoydan birine ya da eş veya kardeşe karşı,”
    e) çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı,
    f) gebe olduğu bilinen kadına karşı,
    g) kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle,
    h) bir suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak ya da yakalanmamak amacıyla,(1) i) (ek:29/6/2005 - 5377/9 md.)bir suçu işleyememekten dolayı duyduğu infialle,
    j) kan gütme saikiyle,(2)
    k) töre saikiyle,(2)
    ı̇şlenmesi halinde, kişi ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılır.

seksen ikinci maddenin d bendine bakınız.

kanunlara karşı gelen bir kişiyi cezalandırmanın iki faydası vardır: suçu işleyen kişiye hak ettiğini vermek ve başka bireylerin aynı suçu işlemesini engellemek. böyle bir durumda, adam öldüren kişinin istenilen cezadan daha hafif bir ceza ile cezalandırılması, kocasından memnun olmayan kadınları kocalarını öldürmeye teşvik edecektir.

kadın eş cinayetleri, “borozan” kadın dergileri, “borozan” feministler tarafından duyurulsa da, erkek eş cinayetleri ancak celp kağıtları incelendikten sonra duyurulmakta.

erkek öldürdüğü zaman suç oluyor da kadın öldürdüğü zaman suç olmuyor mu? ikisi de adam öldürme, ikisi de cinayet, ikisi de yaşama hakkına karşı işlenen suç, ikisi de insanlık suçu değil mi?

edit: fikirlere eksi işlemez.
    3 -2 ... liberez les mots
  3. 3.
    umrumda değilsin, iyi geceler.
    1 -2 ... nardaninciler