bugün

yerlerde yuvarlanıp ciyaklayan kemanisttir.
biz çatır çatır terimini başka şeyler için kullanıyoruz burada pek yerinde bir tamlama olmamış.
sadece siyasal islam ın bir tarihi eseri daha yok ettiğini göreceğim için derin üzüntü içerisindeyim.
ayasofya zaten açıktı şuursuz ve hırsız dinci diyeni de vardır.
Muhsin Yazıcıoğlu | Akp Kilise Açmaya Çok Hevesli

Akp iktidarı yeni bir çığır açtı.Dağ başlarında bir tek bile cemaati Bulunmayan "Kiliseleri" buluyor onları açmaya çalışıyor.Geçenlerde Akdamar Kilisesini açtılar.Ben de Van'a gittim dedim ki Akdamar Kilisesi'ni restore ederek Ermenistan'ın malıymış gibi Ermenistan yetkilileri ile birlikte açılışını sağlayan akp iktidarını Van daki Ulu Camii'yi inşa etmeye Şehitlik abidesinin üzerendeki yazıyı düzeltmeye çağırıyorum dedim.

https://www.youtube.com/w...;ab_channel=O%C4%9FuzKaan

20 Eylül 2010 Pazartesi - 04:55

AKP iktidarının kilise açılımından destek alan Ermeniler, Van’daki Akdamar kilisesi’nde 95 yıl aradan sonra ayin düzenledi. Türkiye Ermenileri Patrikliği Genel Vekili Aram Ateşyan’ın yönettiği ayin, kilise bahçesinde toplanan din adamlarının topluca kiliseye girmesiyle saat 11.00’de başladı. Kilisede yaklaşık 2 saat boyunca, koro eşliğinde ilahiler ve dualar okundu.

incil’den de bazı bölümlerin okunduğu ayinde, Ateşyan’ın konuşması sonrası dışarı çıkan din adamları, bir süre daha dua ve ilahi okumayı sürdürdü. Ayin, Ateşyan’ın da aralarında yer aldığı din adamları tarafından yapılan seramoni sonrası tamamlandı.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/-40233h.htm
evet...ne demiştik?
"buraya cevap gelecek" demiştik.

işte cevap;
(bkz: süleymaniye camii önüne perde beton yapmak/#45364861)

insan olana çok bile bu cevap.
ama bu siyasal islamcılar insan olmadıkları için, kuş kadar beyinleri bile olmadığı için izah edeyim.

kılıç hakkı dediğiniz ayasofya zaten 1453'ten beri ibadete açıktı, kimse ayasofya'yı ibadete kapatmadı. ayasofya müze olarak hizmet verirken dahi, amacı namaz kılmak olan samimi müslümanlar, namaz için ayrılan yerde namazını kılıyordu...

öncelikle bunu bilin, kabullenin ampul beyinliler.

sonra yukarıda verdiğim süleymaniye örneği daha yeni yaşandı.

ayasofya ecdadın kılıç hakkı da, süleymaniye ecdadın mirası değil mi ulan pezevenkler?

ecdadın mirasının önüne beton duvar yapan da sizin ağababalarınız üstelik.

şimdi kalkmış ayasofya'yı ibadete açtık kemalistler kuduruyor rerörörö...

hassiktirin be...!

siz öyle ampul beyinlilersiniz ki, 2 senede ayasofya'nın mimari kimliğine ve tarihi dokusuna sayılamayacak derecede zarar verdiniz.

bunları da size anlatırım ama o kuş beyinleriniz almaz.

sizin amacınız ibadet etmek değil, goygoy yapıp gösteriş yapmak ve yaptığınız gösterişle rant elde etmek.

ayasofya'nın sağı solu yıkılsa bile sizin için önemli değil, keşke yıkılsa da altında kocaman bir avm olan yeni ayasofya yapsak diye düşünüyor çoğunuz.

ayasofya açılırken çatır çatır kuduran kemalistler, nusretiye camisinin çevresine beton bloklar yapıldığında, kuşkonmaz camii'nin temelini çatlattığınızda, süleymaniye'nin önüne beton duvar yaptığınızda kuduruyor asıl.

siz nereden anlayacaksınız kültür mirasına sahip çıkmanın ne olduğunu dümbelekler...
görsel
ayıp etmektedir. bıraksın da rahat rahat her şeyden rant sağlasınlar, her şeyi sömürsünler. hatta sultanahmet meydanı niye boş duruyor, oraya da binaları diksinler. çünkü neden yapmasındırlar?