bugün

dobraliktan, ben buyum demekten, adam gibi adam olmaktan, dediginin arkasinda durmaktan uzak bir kacak dovusmektir. dokuz kusurlu hareketten biridir; en kusurlusu ikinci harekettir. birincisi icin (bkz: baska bir sozluk yazarina hakaret)
*entry yanlış anlaşılmış ise yani ayarlık bir durum yok ise, diğer yazar(cık)larında ayar vermemesi için yapılan eylemdir. caizdir.
(bkz: pilavdan donenin kasigi kirilsin)
her zaman doğru olamayacak bir genellemedir, zira yazarlarımızın yanlış yazılmış her kelimeye bile ayar verme merakı olduğu için verilen ayarın gerekliliği ve nedeni çok önemlidir edit hususu için. imla hatası, yanlış anlaşılmışlık veya bir konudan bahsederken başka birilerine hiç istenmediği halde ucu dokunmuş olan yazıların editlenmesi gayet insancıl bir yoldur ki eğer böyle bir husus varken biri ayar veriyorsa o zaman asıl ayar verendedir sıkıntı.
(bkz: zararın neresinden dönsek kardır)
"ayar verenin mi?" yoksa "entry'i editleyenin mi?" suçlu olduğuna karar veremediğim durum...
yazılan bir önceki entryleri görünce monitörü yumruklama endikasyonu teşkil eden durumdur. ***
(#194986)
yazdığı yazının arkasında duramayan ben bilirim kişilerinin acizlik belirtisi eylemleridir.

bu eyleme örnek, (#4691376)bu numaralı entrymde verdiğim entrysini değiştirmiş olan mahur kalemkari sana sesleniyorum burdan. neden yaptın bunu? bu kadar aciz misin? yazdığının arkasında neden durmuyorsun? neden editledikten sonra "edit notu" düşmüyorsun? neden "edit: saçmalığımı düzelttim" yazmıyorsun?

(#4691202)