bugün

tanıdık gelmiş canlıdır.

görsel

kız demeye dilimde elimde varmadı. evleneceği adamı sağılacak inek gibi görür. evde yatmaktan 2 seneye kalmaz mabadı aşure kazanına döner. sonra adam bunu beğenmeyip ya aldatır ( kesinlikle savunmuyorum ancak ektiğini biçersin maddi/fiziki şeylere gidersen onları kaybedince sen de kaybedersin ) ya boşar. sonra sağda solda "ben ne yaptım neydi günahım ühühü" diye ağlar.
Fakirdir.
haklıdır. kendileri 200 liraya öğlen yemeği yiyordur.
Asgari artı yarım asgari.
Standart yeni mezun mühendis maaşı. Sigortayı da bu paradan yatırtabilirseniz öpün alnınıza koyun.
Söktür git şurdan denilesi kızdır. Hayvan, millet 1600 TL ile çocuk okutup ev geçindiriyor. Fazlasını alana sözüm yok, gözüm de yok ama küçümsemek hadsizlik olur.
Anası maaş sıçıyordur.
Koca parası yiyen kızdır. Kocasının en az 3000 dolar kazanmasını ister.
Sen kaç kazanıyon diye sorulası kızdır. Hö? eder kalır.
Paraya çok önem veriyordur, para icin vurdurma ihtimali vardır.
Ver bakam bir elli lira. Demek gerekir bunlara. Dakkasında ayrılırdım.

Edit:yok lan sana starbucks.
benimdir haha.
Ayıp etmez.

Bu zamanda çok az para.

Salça olmuş 50 tl.
ağzına 3000 ₺ ile vurulması gereken kızdır.
En az 5000 tl maaş almıyorsa uzaklaşılması gereken kızdır. Gerçe alsada yine de uzaklaşılması gereken kızdır. insanları aşağılamayı, dalga geçmeyi marifet sanan oksijen israfı insandır.
saçmalayan kızdır. hülasa; 3000 lira öyle küçümsenemez. günümüzün ekonomik şartları altında da ev geçindirmek için, 3000 şöyle böyle ortalama, sıkıntıya sokmayacak, hatrı sayılır bir rakamdır.
Mesailerle 3.400 - 3.700 oluyor işte ehehe diyerek ayar verilir. Net.
Vizitesi pahalıdır.
Geçenlerde bir arkadaşımla karşılaştım otobüs durağında. işimi değiştirdim 3 bin 5 yüz lira maaş alıyorum dedi, naber nasılsın demeden. Paradan nefret etmek için bir sebep daha buldum kendime. Yazık ya yani böyle olmamalı.
Aç da şeyine gül lan ibibik beğenmediysen git eskort ol denilip oldugu yere yapıştırılması gereken saygısızdır.