bugün

efendim 80 lerde doğanların hemen hatırlayacağı bir nostaljik biskuviydi kendisi. mavi bir paket içinde ay dede şeklinde bisküviler olurdu şekerli. genelde ay dedeler kırık çıkardı ve bu olay beni hep üzmüştür. kesinlikle tekrar üretilmesi gereken bir biskuvi çeşididir.
mavi yaldızlı paketi üzerinde gülümseyen şirin bir aydedenin hala akıllarda olduğu şekerli biskuvi.
haylayf'ın babasıdır. kola ile şahane gider.
80'lerin sonuna doğru kayan senelerde çıkmış olması muhtemel özellikle bu senelerde de çocukluklarını yaşamaya, daha doğrusu çocukluklarından haberdar (4-6 yaş) olmaya başlamış bünyeler için oldukça yüksek derecede nostaljik tatlar yakalamış bisküvi...

eskiden az mı aldırırdık. bir de üzerinde - yamulmuyorsam - yine mavi ambalajın üzerine konuşlandırılmış mavi cicili bicili şapkalı bir dede olurdu. ahh, o paket de az mı kandırmıştır bizi. bisküvi dünyasında haylayf ile iyi bir eküri oluşturmuş, çocuklar arasında oyun oynarken yendi mi, ''bana da bi tane versene'' lere pek bir şahit olmuştur efsanevi bisküvi.

(bkz: çocukluk)
(bkz: nostalji)
(bkz: anı)
nerde o eski ay dedeler dedirticek lezzetteydi . bi de o üstündeki kristalimsi şekerler ilk önce yenilirdi enteresan bi maddeymiş gibi. bildiğin toz şekerdi ama çocukluk işte...
hatırladımmmmmmmmmm...hey gidi günler hey dedirten bisküvi. olsa da yesek keşke.
güncel Önemli Başlıklar