bugün

avukata oynuyorum ben.
avukat almakla kalmaz ,ezer geçer.
Doktor tabii ki alır. 6 yıl okuyorsun, milleti delip deşiyorsun, saatlerce süren ameliyatlara giriyorsun bir zahmet al.
Mühendis lan?!
bir avukat olarak diyebilirim ki avukatta huzur, müvekkilde dert vardır. müvekkil derdini avukata verirken avukat müvekkiline huzurunu verir. müvekkil evine gidip uykusuna dalar avukat stresten saçlarını döker, ruhunu daraltır. doktor hastanın acısını üstüne almaz, ilacı verir, ameliyatını yapar dertle yine hasta yaşar, doktor duyarsızlaşır zaten bir süre sonra dert tasa taşımaz üstünde. belki cerrahsa bir stres hali yaşayabilir ancak onlar da hasta ex oldu deyip rahatça yaşantılarına devam ediyorlar. bence avukat vs doktor da avukat daha bir önde.
alanında kendini daha çok geliştirmiş, ilerlemiş olanın alacağı karşılaştırmadır.
doktorla avukat sıkı yarışır ama ikisi de sıradandsa doktor alır çünkü herkes garanti görüyor.ama işin iç yüzü hiç de öyle değil.
kimse bi avukata saygı duymaz. en azindan ben biri sırf avukat diye saygı duymam ama doktorlar her zaman saygı görmüstür. çünkü bu dünyada yapılabilecek en iyi şeyi yapıyorlar. heleki 3. dünya ülkelerinde salgınlarda gönüllü olarak çalışan doktorlar yok mu onları alın başınızın tacı yapın.
edit: avukatlar okumasin efenim sonra eksiliyorlar.
Ajdar alir. (bkz: mühendis)
Aklıma direk sayısalcı vs sözelci geldi. Kimse kusura bakmasında avukat dediğin sözelcidir. Eşit ağırlık ne alâkaysa amk.
Kendi alanlarında yarışmalarını tavsiye ettiğim meslek dalları.
(bkz: elma vs armut)
mühendisin eze eze alacağı versus.
doktor alır ama aslında avukat almalıdır doc bişeyi haketmiyodur.gitsin nöbet tutsundur.
Okul bitince avukat olmayi düşünüyorum ve bi doktorun yıllarca bukulerek yaptığı ameliyat paralarını topla ben onu bir davada alcam tabi yas ilerlicek!
ikisinin de biribirine muhtaç olduğu durumlar olacaktır . ayrıma gelirsek bence evlensinler ya daha iyi .
kimin boşanıyor olduğu ya da kimin ölüyor olduğuna göre değişecek olan değer versusu.
iki vasat mesleğin kıyası. ikisinin de ortak özelliği yüksek ego, cahillik, ezikliktir. yazık.
Artık her beş kişiden onu avukat olduğu için doktor alır.
avukatlık önceden güzel meslekti artık ayağa düştü 3 kişiden 4'dü hukuk okur oldu yakında boşanma davaları için patron çıldırdı kampanyaları yapılacak. evet.
doktor alır. öğretmenlik ve doktorluk, gözümde 2 kutsal meslektir. ikisi de hayat kurtarma potansiyeline sahiptir. iyi öğretmen adam eder, sayesinde rahat bir hayatınız olabilir. iyi doktor hayat kurtarır.

avukatları da çok şaapmayalım yalnız. herkes hukuk okumaya başladı doğrudur. özel okullar çatır çatır avukat mezun ediyor doğrudur. avukatlık ayağa düştü diye küçümseyen arkadaşlar, hayatları boyunca, istedikleri kadar kaçsınlar, mutlaka bi avukata düşeceklerdir. dandik avukatlara düşsünler, o zaman mesleğin önemini konuşuruz tekrar.
biri önce soyar sonra dinler
öbürü önce dinler sonra soyar .
avukat bi arkadaşım var eşi doktor. hatun icra avukatı eşi ortopedi doktoru ama evlerinde asla iş konuşulmadığı için hiç meslek takıntılarına girilmiyor.
"açılın ben doktorum" kalıbı hayat kurtarırken, "açılın ben avukatım" kalıbı zaman zaman karakoldan kurtarabilir *
hukuk bölümunun itin götüne sokulmasi sadece hukuksal olmayan olaylarin olmasi devlette. Toplam uniye yerleşen sayısı : 800.000 hukuk ve tipa yerleşen sayisi 28.000.
buda demek oluyorki 30 kişiden biri hukuk veya tip okuyor . buda tespitin anasini silkmek oluyor hatta 50 kişiden biri hukuk 66 kişiden biri tıp okuyor.