bugün

tc vatandaşı olmak basit bi şey olduğu için mümkündür. yüzyılın en büyük kazığı.
Avrupa nın tüm velinimetlerinden faydalanan zihniyetin düşüncesizce siz de orada ne bok yerseniz yiyin demesidir.
altı üstü, konyadan tokattan sıvasdan kalkmış gitmiş

ama kendini atom mühendisi falan zanneden tiplerin

abukluğu, almanya da bayağı hemde basbayağı sol partileri

destekle, onların desteğiyle orada kal, gel buraya

bize (o da beleş diye) bol keseden akıl dağıt.

akabeye oy atacağına kalksın buraya gelsin

yiyorsa tabi.
Tarihin en saçma şeyi.
Adamlar demokrasinin ve sosyal hakların beşiğinde yaşıyorlar. Sonra gidip akape gibi partiye oy atıyorlar.
Sorsan reyiz dünya lideri, Türkiye'ye çağ atlattı. Dönün o zaman Türkiye'ye desen dönmezler ama. Yok çocuğum okuyor, yok kızım büyüsün... demiyor ki kızımı oraya getirip her gün tecavüz edilmesi korkusu ile mi yaşayayım?

Türkiye'de yaşayıp akapeye oy verenlere bile bu kitleden daha normal bakıyorum. Bunlar tam ikiyüzlü.
Normaldir.

Gurbetçilerimiz, yıllar evvel köylerinden çıkıp doğrudan almanya'ya gittiler.

Bu insanlar zaten eğitimsiz ve bilinçsizdiler.

40 yıldır almanya'da olup da köyünde yaşar gibi yaşayan milyonlar var.

Ne kitap okurlar Ne sanatla ilgileri var.

Avrupa'daki türkler, anadolu'dakilerden bile geri.
Önüne bütün imkanları koysan yine cahil olarak ölecek bir grup insanın oturduğu yerden geleceğimizi yönetmesi.

Cehaletle beslenen bir hükümetin ekmek kapısı.
şaka bir yana, bunların içinde yüzakı olan da var

ama

öyle de tipler de var ki ? resmen rezil oğlu rezil

bu puştların yüzünden, hele birde türkiye görmemiş

almanlar, bizi ortadoğunun skmsonik memleketleri

filistin pakistan vs vs falan gibi zannediyor. adamların

memleketinde sarıkla şalvarla 1 metre sakalla dolaşıyor

adamlara gavur falan diyor, 30 sene önce gitmiş

3 kelime bile almanca öğrenememiş. o zekayla

bize de oda beleş diye akıl satıyor.

neyse, merkel bu gün gitti.

görecem olum sizin boyunuzu

artık sağcılar iktidarda.
Normal olandır. Türkiye’ye gelince para kaç kat değerleniyor. Ak parti sayesinde. Evet.
Bize giren çıkan yok diyenlerdir.
BEN DE AVRUPADA YAŞASAM CHP BELEDiYELERiNiN BECERiKSiZLiKLERiNi GÖRSEM BEN DE AK PARTiYE OY ATARIM.
az masrafli cok karli is.
Aynı zamanda bunu yapan Avrupalıların sırtından geçinen asalaklardır işsizlik maaşını alır onunla Türkiye’den ev alır kaçak çalışır.
Ben rahatım onlar düşünsün düşüncesinde olanlardır.
avrupada yaşıyorum ve oy kullanmıyorum. derdini çekmediğim sefasını sürmediğim halihazırda yaşamadığım ülkenin yönetimi için söz sahibi olmayı kabul etmiyorum.
hayır yani duyan da allah korusun hdpkkdhkpchp'ye oy atıyorlar falan zannedecek.

vatansever gurbetçilerimiz öz devletine on numara destek oluyor. helal olsun.
Sadece AKP'ye değil, CHP'ye, HDP'ye, MHP'ye ve diğer partilere de oy atmaları yasaklanmalı bunların. Son 5 yılda 5 gün bile ülkede bulunma ama benim nasıl yönetileceğime karar ver? Oh ne Âla memleket.
"sürünün ulan ibneler" diyen gurbetçi. şu an benim de düşündüğüm eylem. akp'ye oy atıp akplileri daha çok süründürmek. benim tuzum kuru.
Madem ki memnunsun hükümetten ne işin var kardeşim başka ülkede gel yaşa ülkende göreyim seni