bugün

entry'ler (27)

füzyondan daha güçlü olan enerji kaynağı

Sözlükte böyle başlıklar görmek sevindirici.

televizyonu ses olsun diye açık bırakmak

Çocukken çok yapardım. Artık yapmıyorum ama, sessizlik daha güzel.

avrupada yaşayıp akp ye oy atmak

Bize giren çıkan yok diyenlerdir.

ankara semt ve mahalle isimlerinin çok cool olması

istanbulda daha coolları var. (Bkz: başıbüyük)

sevilen şarkının vurucu cümlesi

Seni unutmak mümkün müüüüü.

eğitimde neden kötüyüz

Türkiyede nasıl eğitim verilir çok basit.
1) 12 yıllık eğitimin 10 nunda öğretmene tqm yetki, şiddet dahil.
2) Sert ders geçme programı. Okuma yazma öğrenemeyeni ölene kadar 1. Sınıfta tutcan mk
3) Çocuğa okuma yazma öğretip matematik işlemi yaptıramayan öğretmenleri şutla
4) Ahlaklı öğretmen in, paragöz öğretmen out
5) nitelikli yönetici
Gerisi faso fiso beyler. Ama bunlar yapılmaz. Çünkü mal bi nesil isteniyor. Ülkedeki boklukları göremeyecek, gidecek aa bunlar çok şiyinler deyip oy verecek nesil.

kedilere verilecek marjinal isimler

Cengo de.

türklerin araba bagajında bulundurduğu şeyler

Banko hasır. Her an piknik yapmaya hazır olmak lazım :D işte bi de alet çantasıyla biraz su.

en son ne zaman depresyona girdiniz

Hiçbir zaman. Depresyon güçsüz insanların işidir.

aklı başında bi kız bulsam

Aklı başında, sessiz sakin, film izlemeyi seven, çok kitap okuyan, toprakla uğraşmayı seven, bana bağlı, şehrin karmaşasından kacıp güzel bir sahil kasabasında yaşayacak bi kız bulsam şaka la şaka nerden bulcam böyle kızı

evlenmek için ideal yaş

Duruma bağlı. Evliliği kaldırabilecek işin gücün olgunluğun varsa 18 de olur. Ama standartı 25 filan.

hasta olan sevgilisine çorba yapan erkek

Yemek yapmayı bilmiyorum ama eşim hastalansa değil yemek evin bütün işlerini görürüm.

sözlük yazarlarının itirafları

istanbulda yaşamayı sevmiyorum.

arabayı kilitlediğinden bir türlü emin olamamak

Ben de vardı bu kilitlediğimden emin olamama durumu. Şimdi kilitleyince dikiz aynaları da kapanıyor arabamda. Arabadan uzaklaşırken bakıyorum, aynalar kapalıysa kilitli sorun yok diyorum. Tekrar tekrar kilitlemiyorum :D

türklerin kendini çok asil sanması

Bir milletin asaletini tarih belirler. Bugün Türk geldi diye sevinen birileri varsa mazlumların arasında biz onları görmeyiz. Ama geçmişte sevinenleri görürüz. Türk’e laf etmek isteyen biraz ama birazcık insanlık ve dünya tarihine baksın, sonra konuşsun. Ha kabul ediyorumki son 50 yıldır bir erozyon var Türk’ün şuurunda. Ama bu şahlanışın şafağıdır, sanmayınki Türk yıkılıyor. Tıpkı Göktürk Devleti yıkıldığında Türk’lerin 50 yıl Çin esareti altında yaşaması gibi. Hatırlayın Kürşat neden 40 kişi ile çin sarayını bastı 400 bin Türk varken. Çünkü o şuur kaybolmuştu, o güç o asalet sinmişti. Ama Kürşatın attığı attığı bu adım, tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda izmir’de Hasan Tahsin’in yunana sıktığı ilk kurşun gibi bir milleti uyandırdı. Esaret altında yaşayan bir millet 2. Göktürk devletini kurdu. Binlerce yıl önce ergenekondan çıkarkende, göktürk devletini kurarkende malazgirtte 50 bin kişiyle 200 bin kişiyi yenerkende, istanbulu fethederkende, avrupaya kök söktürürkende, kurtuluş savaşı destanını yazarkende hep aynı asalete sahiptik. Bugünde sahiniz. Asalet yoksunları anlamaz!

galatasaray

2018/2019 sezonunda önünün kesilmeye çalışıldığı ayan beyan ortada olan takım.

fatih terim

Fatih Terim kendini futbola adamış büyük bir teknik direktördür. insan olarak hataları olmuş olabilir ama bunlar onun bilgisini ve başarılarını gölgeleyemez. Diyorsunuzki sadece türkiyede, galatasarayda başarılı oluyor. Milandan kovuldu vs.. bunları söyleyenler bilgisiz cahillerdir. Fiorentine gibi orta sınıf bir takımı milanın interin olduğu bir ligde (2004 lerde bu takımlar fırtınaydı) en çok gol atan takım yapam adam mı sadece türkiyede başarılı oluyor? Milandan kovuldu derler. Adam milandan gönderildiğinde 13 maçta 9 galibiyet almıştı. Ama farklı sebepler yüzünden gönderildi. Kısaca futbolcuya dayalı düzeni yıkmaya çalıştığı için diyebiliriz. Ya da motivasyondan başka numarası yok derler. Galatasarayın uefa şampiyonu olduğu yıl kupayı alma oranı 1/250 idi. 149 ihtimali eleyerek o bir ihtimali gerçekleştiren adamın mı motivasyondan başka numarası yok? Kendi insanımız yapınca bk atanlar fatih terim in galatasaraya o yıllarda oynattığı futbolu (önde baskı, önde oyun kurma, hızlı hücum, toplu hücum) jürgen klopp oynatınca bayılıverirler. Bir sohbet ortamında birisi fatih terimin teknik adamlığına bk atıyorsa benden size tavsiye bir daha onunla futbol konuşmayın.

sözlük yazarlarının ilişki durumu

Güneşli günler bizi bekliyor olric. Hissediyorum.

şeyma subaşı

insan 125 bin TL nafaka istemeye utanır be. Senin ne hakkın var o parada. Çok merak ediyorum boşanmaya karar verirken nasıl dile getirdi bunu. Devlet yakında düzenleme yapacak. Nafaka süresi 5 yılla sınırlanacak. O zaman görcem ben seni. Acun evlenelim miiii diye dolanır tekrar ortada.

baklavanın berbat bir tatlı olması

Baklava kesinlikle kötü bir tatlı değil. Özenli hazırlanmış, övgüyü hak eden enfes bir tat. Milli tatlımız, dünyada baklava denince biz akla geliriz. Öyle kötülememek lazım. Ama çok tatlı. Herkes sevmeyebilir. Ben mesela sütlü tatlı varken yemem baklava.