bugün

Ya bi zktirin gidin dedirtmistir.
TL yi euro bazında değerlendirmiş. Allah'ım sana geliyorum.

(bkz: dardayım aney)
Mumbar sever valla herifler bunu duyup bak orda pahallıymış hatta 1 şişe su 1 ero yaaa diyip bizde 50 kuruş diyor ha bu arada asgari ücretle 3200 su alabiriz almanlar ise asgari ücretleriyle Türkiye de 18330 su alabiyor
Geriye kalan 15130 şişeyi sok götüme diyor.
muhalefetin goyu goyu diyorum daha ne diyim .

hep şikayet hep nankörlük .

tipik muhalefet işte .

halbuki cehape gelse benzini bedava yapacak üstüne de para vercekdi değil mi .
bu haber tamamen halka salağa almaktır. millet bilmiyor mu onların euro ile maaş alıp her şeyi euro ile aldıklarını. o zaman onların maaşlarınıda yaz 9500tl diye. bizde ne kadar 1600-1800tl
benzinin pompa fiyatının 1 ay içerisinde yaklaşık 60 kuruş indirime gitmesinden sonra ayyuka çıkan yalan.

29 ekim'de 7,09 olan benzin bugün 6,52'den satılıyor. bizim arkadaşlar bunu fırsat bilip avrupa'nın en ucuzu bizde demeye başladı demek. allah ıslah eylesin.
En pahalı benzin 1,71 le hollanda galiba.
euro olarak evet ama kaldı ki euro olarak maaş almıyoruz.
(bkz: avrupa da en ucuz insanın türkiye de olması)
kafayı çalıştırıp milletin sevgisini saygısını güvenini kazanıp iktidar olup benzini ve diğer salladıkları şeyleri bedava yapmaz ama bunlar .

neden ?

çünkü milletin dilinden anlamıyorlar . kendi kendilerine açlık çekiyorlarmış taş kaynatıp yiyorlarmış .

adamın altında arabası var ama domates alamıyormuş bunlara milletin karnı full artı full tok artık tok .

millet pazar da ki domatesin fiyatını senden mi öğrenecek salak herif .

hem siz 10 sene önce açlıkdan ölmemişmiydiniz yahu .

ha demek ki neymiş ?

alım gücü varmış .

yani durmak yok yola aynen devam kardeşim .
sefil muhalefetin alış veriş politikası dır .

bu politika da adamı sandıklara gömer tabi hali ile .

bilmiyorum daha ne kadar gömülmeleri gerekiyor .

milletin dilinden anlıyormuş gibi yapmanın da ayrı bir yolu dur fakat samimiyetsizlik akıyor adeta .
Almanyada bir asgari ücretle 998 litre benzin alınırken
Türkiye de 248 litre almabilmek

Yada türkiyedeki asgari ücretle almanyada 174.6 litre benzin almak
Bir almanın asgari ücreti ile türkiyeden 1408 litre benzin alması

Durum böyle olunca bak adam asgari ücretle kendi ülkesinde 998 alıyor bizim ülkede 1408 bizim asgari ücret 174.6 litre benzin ederken Türkiye de 248 ee demek ki benzin bizde ucuz diyor

Lan mal adam asgari ücretleri karşılaştırınca alamanyada 823 litre tükiyede 1160 litre fark koymuş varil varil artık götümüze sokarız.
1562 Euro (9523 lira) Belçika, 1498 Euro Almanya ve Fransa da (9138 lira) asgari ücret alan ve 2013 model Volkswagen Golf 1.6 araca 10.000 Euro lira verip binen (alım satım vergisi, yıllık vergiler vb ödemeler konusuna girmeye gerek yok) ülkeler ile 380 euro 1600 lira alıp, 75.000 lira verip 2013 model Volkswagen Golf 1. 6 alan (yine alım satım vergileri, yıllık vergiler vb ödemeler konusuna girmeye gerek yok) ülkeyi kıyaslamak her halde cehalet olmalıdır.

Ama ben benzini arabama koymak için değil içeceğim ya da kendimi yakacağım veya yıkanacağım diye örnek gösteriyorsanız, eoru TL anlamam türk parası karşılığına bakarım derseniz haklısınız, Avrupa bizden daha ucuz (pardon pahalı olacaktı) benzin içiyor yıkanıyor ve kendini yakıyor.

Keşke satınalma paritesi hakkında biraz bilgi sahibi olsanız...
sol üst köşedeki kanal logosunu görünce insanın "hıhımmm" dediği haberdir. ben ikna oldum tarafsız haberciliğin ve objektif yayıncılığın merkezi ahaber haberi nede olsa. o gözlüklü emmiye en basitinden ve en klişesinden "belçika ve fransada asgari ücret ne kadar işsizlik maaşı çocuk yardımı eğitim yardımı falan ne kadar" diye bir sorulabilse keşke..
Avrupa'yı daha önemlisi bizim CHP'li kemalist ve çapulcu güruhu kudurtur, sen gel en ucuz benzin olan ülkede yasa bide Türkiye cumhuriyeti başkanı Recep Tayyip Erdoğana laf et. Yediği kaba pisleyen tek milletiz heralde.

görsel

Ozendiginiz Avrupa'da fiyatlar ortada bizim çapulcular da keşke Avrupa'da doğsam der.