bugün

düşündürücüdür.

görsel
haritadan da görmüş olacağınız üzere, orta doğuya yaklaştıkça yüzde yükseliyor.

yani ne kadar yalancı olduğumuzu göstermiş olan yüzdedir.

-merhabalar, bir anketimiz var, katılmak ister misiniz?
+uiyyy yavruya bah hele. dabi, dabi isterük.
-kısa bir soru.
+etehünüz kadar kısa mı?
-pardon anlamadım, nasıl?
+yoh bişey bacım sor hele.
-tuvalete girdikten sonra ellerinizi sabunla yıkıyor musunuz?
+ben mi? nasıl anlamadım?
-ellerinizi diyorum, çövdürdükten sonra yıkıyonuz mu?
+heaaaaa, dabi dabi.. sünnettir. her zaman yıkıyoz, ailecek.
-başka sorum yok teşekkürler.
21 yy da elini yıkamakla övünen müslüman. bide avrupa saraya sıçıyordu padişah alaturkaya sıçıyordu diye övüneni de vardı bunun.
(bkz: hobilerim arasında kitap okumak)

yav he he.. yolda kime sorsan dişlerini de günde iki kere fircaliyor zaten.
götünü yıkamayan insan modeliyle ters orantılıdır.

yıllardır ne amaca hizmet ettiğini anlamadığım bide denilen şeyin yerine, alafranga tuvalette bi' taharet musluğu daha mantıklı gibi geliyor.

hem niyetiniz iyiyse alttan alttan tazyikli su...

temizlik güzel şey vesselam.
doğru olma ihtimali olabileceğini düşündüğüm yüzdelerdir. üniversitede tuvaletten elini yıkamadan çıkan profesörü gördükten sonra normal karşılıyorum.

edit: bizde bu kadar yüksek olmasını beklemiyordum yine de.
Abartıldığı kadar yoktur, ne kadar da aşağılansada ülkemizde elini yıkamayanın elinden yemek bile yenmez.
çok düşüktür!... fakat batılılar boklu ellerini bir türlü yıkamadıkları halde evliyaların yardımı sayesinde sağlıklı yaşarken, islam ülkelerinde artık soyu tükendiği sanılan salgın hastalıklar bile birer birer hortlamaktadır.

yahu birileri şu evliyalara gps yol bulma cihazı verse de yardım edecekleri adresi şaşırmasalar...
ateyizlerin zoruna gitmiştir.
yahu götünü yıkamıyolar ellerini yıkasalar ne olur düşüncesini akıllara getirir.
20.entriye katıldığım durum şu ki taharet durumu sıfır.her gidişte ıslak mendil taşımak tedbirdendir.
Ayrıca bunların ataları ortaçağda fare yiyip , banyo nedir bilmezken Türkler çağ açıp çağ kapıyordu.
Ama şimdi barbar olan Türkler medeni olan bunlar oldu.
Vay amk.