bugün

türkiye ekonomisi için yapılan yorumlardan biridir.

türkiye ekonomisi için 2010'da yüzde 8 üzeri bir büyüme,

2011 için ise yüzde 6'lık bir büyüme beklenmektedir.
avrupa daki ülkelerin düşüşte olması nedeniyle büyük görünen büyüme.
üretim olmadan büyüme olmaz. tarım bitik, hayvanclılk desen ithal ediyoruz, küçük esnafın durumu perişan.
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
nankör kemalistlerin görmezden geldiği büyüme. ondan sonra rte şöyle akp böyle lan daha ne olsun her sene ekonomi büyüyor. tabi yan gelip yattıkları için gene suçlu akp rte oluyo.
insanda dünya da başka bir türkiye mi var diye düşündüren cümle. (bkz: benzin 4 tl olmuş)
(bkz: üretmeden tüketmek)

alkole geçen ay geldi, benzine daha demin, sigaraya zam yolda. Hepsi de vergi afedersiniz. Ama biz büyüyoruz. Ulen benim cebimden çıkan para, aynı standartlarda geçinmeme rağmen her ay artıyorsa koyayım öyle büyümeye.

Büyüyen kimse bulun bana!

(bkz: bize birşey kabarıyor)

ankara'da belediye otobüsleri öğrenci; 1,25 tam; 2 lira. Dolmuş uzun mesafe 2,20 lira kısa mesafe 2,00 lira. Sokayım böyle büyümeye.

içimde büyüyor içimde...
yüce başbakanımız recep tayyip erdoğan sayesinde avrupa devletleriyle atbaşı gitmemiz sonucu ülke ekonomimiz avrupa devletleri arasında en dikkat çekici konuma gelmiştir.
nankör solcular bunu görmezden gelip konferanslarda vekillerimize yumurta atmaktadırlar. halbuki açız diye kıvranan bu çakma solcular o yumurtalarla menemen pişirip karınlarını bir güzel doyurabilirlerdi. gelin görünki kendi içersinde çelişkiye düşen bu kesime hayretler içinde izlemekteyiz. birileri şunlara nimetle şaka omayacağına öğretsin.
eyvah yinemi ? sorusu sorulacak öngörü.
çocukluktan adamlığa geçecek ülkem bu büyüme hızıyla ama hala karnı aç.
uzun bir süre devam etmesi gereken durum.