bugün

Nüfusu yaşlı bir birlik.
Bir zamanların idealidir. Avrupa birliği bakanlığı kapandı muhtemelen o defter de kapandı. Başka bir evrende.
o kadar da birlik değiller.

Macron yalnız kaldı, Avrupalı liderler Ukrayna'ya asker göndermek istemiyor.

https://www.hurriyet.com....=t.co&utm_medium=post
Zaten ellerindeki tum cephaneyi gonderdiler.
Prof. bircok asker grubunu gonullu gibi gonderdiler.
Rusya hepsinin mina kodu.
Su an birak rusyaya saldirmayi, rusya saldirsa karsi koyacak cephane yok ellerinde.
rusya nin nukleer gucunden bahsetmiyorum bile.
He yok, bizim gotumuz kasiniyor, ikinci dunya savasindan falanda ders almadik diyorlarsa rusya nin durusu belli :

görsel
bu ipneleri hiç sevmiyom. o birlik inşallah çöker amk.
istediğin kadar sevme, yüzyıllara dayanan bir geçmişe sahiptir avrupa ve üyeleri.

Bugün birlikle ilgili tartışmalar da olsa kıta olarak herkes birbiriyle dayanışma içinde yaşar ve belli bir hayat standardı asla değişmez.

Bu itibarla, politik açıdan duruşlarını beğenmesen de ali menfaatlerini her halükarda sağlamayı bilirler.

Sen türkiye olarak ne yapıyorsun mesela? Türki cumhuriyetlerle birlik olabiliyor musun? Tam tersine, hepiniz rüşvetin, yolsuzluğun, yozlaşmanın içinde debeleniyorsunuz. Burnunuza kadar boka batmışsınız.

Sen daha türkiye olarak içerde siyasal birlik bile sağlayamamışsın. insanların değerlerini sindirip, saygılı, sevgili, çoğulcu bir ortam yaratmak yerine direkt insanları sindirmeyi tercih etmişsin ve bunu demokrasi zannetmişsin. 1950’den beri her şeyin kendini kandırmak üstüne kurulu.

Sen kendin ab’den para almışsın insanını sindirmek için, insanın işsizken bu kadar iti köpeği ülkeye sokmuşsun.

Bu alınan parayla türk halkının menfaatine hangi icraat yapıldı? Kimler bölüştü bu parayı? Bunun hesabını sorabilecek tamamen bağımsız bir hukuk birimin var mı?

Ab’ye falan sallayacak bir durumumuz yok. illa birisi sallayacaksa da ilk taşı en günahsızmız atsın.

-tabi öyle biri varsa-
Namı diğer haçlı birliği.
içinde birtane Müslüman ülkenin olmadığı sözde birliktir, hristiyan kulübüdür açık ve net söylüyorum bunu.
bosnada başvurmuş birliğie.

bakın şu an iddaa ediyorum. bosnayıda alacaklar. yani müslümanlıklada ilgisi kalmayacak bu işin. hani türkiyeyi müslüman diye almıyorlar safsatası çökecek.

ikinci iddaam bosna bile türkiyeden önce girecek. 60 yıldır bekleyen türkiyeden önce girecek idda ediyorum. yazın bir kenara.
Eğer girerse Meselenin dinle değil
Milletle alakası olduğu anlaşılır
Adamların Malazgirt savaşından beri bize garezleri var.
bosnalılar, soft bektaşi, mevlevi ayarında sırp insanlarıdır, iki günde kalmaz avrupa birliğine girerler.
Bosna Hersekin alınma sebebi bu devletin Balkan coğrafyasında bulunması ve Ab üyelerinin Balkan coğrafyasını, Avrupa coğrafyasının bir parçası olarak görmesidir. Ayrıca Ukrayna savaşı sonrası artan potansiyel Rusya tehdinin azaltılması açısından önemlidir. Ayrıca Bosna Hersek nüfus ve coğrafi büyüklük açısından, ABnin bütçesini çok zorlamayacak bir devlettir. Bununla birlikte bu ülkede yaşayan genç nüfus, üretim gücü olan AB devletleri için insan gücü açısından da önem arz etmektedir. Bununla birlikte, nüfusun çoğunluğu Müslüman olan bir devletin birliğe alınması AB için biz seküler ve demokratik bir anlayışa sahibiz imajını güçlendireektir (Soft Power)
türkiye'nin kurtuluşu olan birlik. türkiye'nin kadın haklarıyla alakalı elde ettiği çoğu kazanım buradan gelmektedir.
medeniyet ülkeleri işte.