1. .
  Dark Ages'te başka bir disiplin daha..

  Auspex'e sahip bir vampir,tanrının -veya şeytanın- gözleriyle görme yeteneğine sahiptir.Düşük seviyelerde ölümlü gözlerin göremeyeceği küçük ama önemli ayrıntıları görebilir.ileriki seviyelerde ise bedenini terk edip büyük mesafeleri fiziksel efor sarfetmeden katedebilir.

  *Heightened Senses
  Auspex'in ilk seviyesinde, kullananın 5 duyusu keskinleşir,algılama yeteneği normalin üstüne çıkar.Bu olay kullanan istediği sürece devam eder,belirli bir süresi yoktur.Ancak dezavantaj olarak normalde yüksek sayılabilecek sesler,kokular veya ışıklar bu özellik kullanımdayken vampiri geçici bir süre maruz kaldığı etkene bağlı olarak duyusundan mahrum bırakabilir.

  **Soulsight
  Bu özellik kişinin anlık ruhsal durumu ve gerçek doğası hakkında zarlardaki başarı oranında bilgi verir
  1 başarı-Donuk veya parlak olarak sadece kişinin etrafındaki aura görülebilir
  2 başarı- Aura'nın rengi de görülür
  3 başarı-Aura ile beraber renklerdeki küçük değişimler ve o anki düşünce öğrenilebilir
  4 başarı-Özelliğin kullanımı boyunca tüm değişimler gözlenebilir
  5 başarı-Tüm değişimler,en ince ayrıntısına kadar gözlenebilir,renklerin tonları da ayırt edilebilir.

  ***Steal Secrets
  Bu özellik ile kişinin o an ilgilendiği amaç ve planları,bu planlar ile ilgili düşünceleri ve duyguları öğrenilebilir.Normalde vampir ve benzeri yaşayan ölü zihinlerinde kullanılamamasına rağmen 1 Willpower puanı harcayarak yaşayan ölüler üstünde de kullanılabilir.

  ****Anima Walk
  Bu özellik ile vampir ruhunu bedeninden ayırıp mesafeler katedebilir.Bu özelliği çocuklarını gözetmek için Caine'in de kullandığı ve Anima'sı ile aramızda gezdiği söylenir.Bedenden ayrılan Anima, bedene ince ve gümüş bir kordon ile bağlıdır ve görülemez. Anima'lar maddesel düzlemdeymiş gibi karşılıklı konuşabilir,birbirini görebilir, hatta kavga edebilir. Eğer bir şekilde Anima'nın gümüş bağı koparsa beden ruh üstündeki kontrolünü kaybeder ve Wraith formundaymış gibi bedensiz olarak Stygia ve dünyamız arasında sıkışır.

  *****Farsight

  Bu özellik Anima Walk'un hemen hemen aynısı olup birkaç yönden ondan üstündür.Bu seviyede , vampir bir düşünce ile bedeninden ayrılıp dünyanın öbür ucuna gidebilir.Ama gitmek istediği yeri daha önceden en az bir kere görmüş olması gereklidir.Ayrıca Anima halindeki vampir nesnelerle etkileşimde de bulunabilir
  1 ... nukleermalkav