bugün

(bkz: atomaltı parçacıklar)
karanlık enerji diyip işi bitirmişin, kardeş ama yazdıklarının en dikkat çekici yanı "atom çekirdeğinin etrafında dönen proton ve elektronların milyarlarca yıldır çekirdeklerinin etrafında hiç durmadan dönebilecek enerjiyi nereden temin ettiği meselesi.
karanlık enerjiye bağlayıp çekilmen işi basitleştirmiş ve popüler, magazinsel bilim yaklaşımına çevirmiş.

lakin artı mı verdim.

ya hakkaten bilimden zerre anlamıyorsunuz. silin la silin.
bir hipotez.
teoriyi ortaya atanınveya matemetiksel olarak ispatlayanın değil deneysel anlamda doğrulayanın ya da çürütenin bir gün parsayı götürecek olduğu durum.

(bkz: acı)
Afedersiniz ama Burada yok karanlık madde yok karadelik diye zırvalamak yerine neden google da küçük bir araştırma yapmıyorsunuz. Hakkında tahmin yürüttüğünüz daha doğrusu desteksiz salladığınız konu evrenin gizemli konularından biri değil öğrenmek isteyen gayet net cevaplara ulaşabilir.
mantıklı bir hipotezdir. denildiği gibi google da dahi tatmin edici sonuçlara ulaşılamayan, termodinamik yasalarına aykırı hareket eden atomaltı parçacıkların quantum ile açıklanabilecek hareketleri sonucunda yerçekimi kuvveti gibi tam olarak açıklanamayan bir gerçek olarak kalması hipotezin asıl konusudur.

destekçinim.
cekirdek tek basina karadelik degildir. cekirdek kendi icine dogru yogunlasir ise bu yogunluk inanilmaz buyuk bir kutle kazanir ve uzay zamanda bir cokme olusur. bu cokme buyur ve devamliligi boyunca etrafindaki isik dahil herseyi icine gomer.
karanlık enerji dedik ya. onu açıklarsan fikir yürütebiliriz. biz de araştırır açıklarız ama ne biliyim. karanlık enerji sanki dış mihraklar gibi bi deyim. değer mi yani bilmem ama bak ferdi tayfur un can bırakmadın şarkısını dinliyorum ve atam parcacıklarının dönme enerjisini nerden aldığı konusuna değinmişin ya çok önemli o. helal olsun.
bastırılmış enflasyon başını kaldırdığı zaman asıl karadelikleri o zaman göreceğiz.
Anti madde artık bilimsel bir gerçek ama bizim elimizdeki gözlem teknolojisi bunu gözlemleyip ölçmeye yetmiyor. Yani yunusun dediği gibi bir ben var benden içeri. Maalesef beynimiz klasik anlamda rootsuz Android telefon gibi bizi dizayn eden bazı root gerektiren konuları bizim beynimize sanki kasıtlı olarak kapamış. Yetkisiz işleme giriyor herhalde ki anlamamız idrak etmemiş sanki planlanmış gibi engellenmiş görünen o..kesin olan ise idrak ve muhakememizin dışına sarkan bişeyler olduğu. .kesin olan bir yerlerde bir ve sıfırın aynı rakam değerini temsil ettiği yerler olduğu. .