bugün

"bazı kullarımı hem çirkin, fakir ve kafasız yaratayım ki dünyada ezilsinler ve hem de kalp gözlerini mühürleyim ki ateist olup sonsuza dek cehennemde yansınlar.. hi-ha-ho! ben kim miyim? alemlere rahmet, adaleti bol tanrı."
belki kafasız olabilirler ama çirkin ve fakir kısmı ön görülemez sebebi de şudur ki ;

ateistlik olsun satanistlik olsun bu tür inanışlar tamamen elitist inanışlardır, herkesin giremeyeceği yoldan girerler ve tanrı tanımazlığı seçerler. bunu günümüzde kaç kişi " heh işte ya " diyip yapabilir ? günümüzde ateistlik ve satanistliğin en hızlı yayıldığı ülkeler avrupa ülkeleridir. norveç tir, danimarka dır bu tür ülkelerde hızla bir artış söz konusudur ve baktığımızda ekonomileri gayet iyi ülkelerdir. fakir olupta ateist olan bir ülke var mıdır ki ?

not: ne ateistim ne satanistim, müslümanım saygılar.
1- herhangi bir dine inanmak çok fazla düşünce ve kafa gerektirmez sadece üretilmiş bir düşünceye sorgusuz teslimiyet gerektirir ama gerçekten insanın bütün yüreğinle ateist olması sağlam ve sorgulayıcı bir kafa gerektirir.

2- Kafası çalışan bir insan fakir olması imkansızdır.

3- hayatımda çok az çirkin sayılabilecek insan gördüm ve bunların hiç biri ateist değildi ama çirkinliği veya güzelliği bir dine veya dinsizliğe bağlamak son derece mantıksız.
kartopu gibi yuvarlanarak büyüyen bir gerçektir.
aklına ilk gelen "kötü" kelimeleri yazıp başına bir de ateist koyarak polemik yaratma çabasıdır.
Zaten bu adam kendi hayatından yola çıkarak ateist olmuştur.
- baksana abi Allah olsa bukadar mı adaletsiz davranırdı.
bir badem bıyıklı uydurması olabilir.
(bkz: münin beyni nasıl çalışır)
bir tane çirkin ateist kız, tipsiz ateist erkek görmedim. ya da ateist denildiğinde daha cazip geliyorlar bilemiyorum. ama tamamen uydurma olan bir önerme.
Bu yüzden modern avrupa ülkelerinde hiç ateist yoktur. hepsi inançlı, kalpleri iman aşkı ile atan mümin insanlardır. ateizm ise afrika gibi eğitim seviyesinin düşük olduğu, sefaletin kol gezdiği yerlerde tutunabilmektedir.
"Çirkin ve fakir olabiliriz ama kafasız asla! " cümlesi ile savuşturulacak önerme.

Ayrıca (bkz: Kızlar neden ateistleri tercih etmez)