bugün

felsefe bilmeyen ateist oldukları için allah'ı yalanlamanın tanrı kavramını yok etmeyeceğini bilemezler.

ilgi çekmek ya da islama kızmaktan öteye gidemeyen ateizmdir.

ne tanrı kanıtlamalarını bilirler ne de tanrı çürütmelerini.

en önemsi de dinin yobazıyla ateistin cahili arasında hiç bir fark yoktur.
Herkes kendi çektiği acıyı bilir ya da zulmü ondan.
ateist değil, kendine tapan müşriktir. insan tabiatı gereği ateist olamaz. aklının koyduğu sınırlar içinde kendi fanusunda kendine ibadetini yapıyordur.
Yobazların yıllardır tekrarlaya tekrarlaya ve de cevabını ala ala hala doyamadıkları uyduruk şikayetlerinden biridir. Maksat mağduriyet kasmak olsun işte...

Ülen elin Hıristiyanından, şintoisyinden bana ne? Bu ülkede siz varsınız ve dininizi her bir şeye bulaştırıyorsunuz. Durum böyleyken neden elin budistiyle, mormonuyla uğraşalım?

Şu cevabı bin kere verdik, hayır, vermeye de gerek yok, kuşçuk beyni olanın zaten düşünebilmesi gerekir ama yok... Hep aynı teraneler...
Ateizm ile mimari stili nasıl eşleştirilmiş olduğunu düşününce...

Ne yani ateist biri Westminster manastırına veya kuğu gibi duran sacre coeur bazikalisine bakıp hayranlık duymayacak ben ateistim mi diyecek?
Süleymaniye cami ihtişamına, Ortaköy de sahilde ki caminin zerafetine bakıp ateist olmasam beğenirdim mi diyecek?

Bu memleketin ateist olanı da yobaz olanı da inanan inanmayan hepsinin zeka seviyesi aynı.
Hepsi süper zeka.
Sahi ya, bunu nasıl beceriyorlar şaşırmamak elde değil.