müslümanların yaptığı şeydir. doğruluğu ya da yanlışlığı bu dünyada kanıtlanamaz. o yüzden bu dünya da böyle şeyler konuşmaya gerek yok.
ahiret'te mizan sadece iman ehli olanlara açılacak. kafirlere ve ateistlere mizan kurulmayacak. onlara amel defteride verilmeyecek. yanlızca hakları hak sahibinden alınacak.
Şirktir. Kimin nereye gideceğine karar vermek tanrının işidir.
Düşünmemek aptallıktır.

Ulan hadi yaratıcı diye bir şey yok din diye bir şey yok ne olacaz ölünce? Açıkla bana bir? Bunca hain, kahpe, terörist, tecavüzcü yanına kâr kalarak ölüp gidecek öyle mi? Dünya da kendiliğinden oluştu? Uzay evren yıldızlar gezegenler öylesine kendi kendine oluştu biz de ne tesadüf ki dünya denen bir yerde bilinmeyen bir şekilde aklı başında varlıklar olarak meydana geldik.

Ulan bunların tesadüf eseri oluştuğuna inanmak mı daha mantıklı yoksa bir güç sayesinde oluştuğunu inanmak mı daha mantıklı? Bir dine mensup olmak insan aklının getirdiği bir gerekliliktir. Müslüman, Yahudi, Hristiyan, vs... olabilirsin eyvallah. Ama ateistsen gerizekalının önde bayrak sallayanısın.

Ateistlik, insanların işleyecekleri günahlara zemin hazırlama şeklidir. Akıllarınca dini tanımayınca kural da tanımayacaklarını düşünüyorlar ve böylece öbür tarafta haberim yoktu, inanmıyordum bilsem neden bu günahları işleyeyim ayağına yatıp yırtmaya çalışacaklardır. Ama işte bunlarda akıl denen bir şey yok ki böyle şeyler düşünüyorlar.
Doğrusu Allah, kendisine ortak koşulmasını asla affetmez. Ondan başkasını (diğer günahları) ise, dilediği kimseler için bağışlar ve mağfiret buyurur. Her kim Allah'a şirk koşarsa gerçekten pek büyük bir günah ile iftira etmiş olur.

Evet Aradan ayet seçtim. Bu ayet kafadaki iki soruya da cevap veriyor.
-allah şirk kasanlari affetmez.
-allah diger günahları ( şirk koşmayan insan için) affeder.

Burda sıkıntı var mi bilmiyorum.

Bir diğer sorun; zina eden ( evli ya da dul ise) öldürülür. 4 sahit vs. Durumlari var. (Normal şartlarda zina edeni 4 şahit göremeyeceği için bu kanun genelevler gibi yapıların ıslam devletinde barınamaması içindir.) Ama bu zina yapan kişinin özgür iradesindedir.
Yani ben zina yaptim. O zaman evli isem esimden nikahım düşer ve zina eden bir kimseyle evlenmem dışında gerisi haramdir. Ben ister tövbe ederim, ister gidip derim ki " ben zina ettim beni recm edin". Onlarda beni recm eder.
islamda bu sekilde dir. Hz. Muhammmed'e gelen zina eden müslümanları peygamber en az 2 e kez tövbe etmeleri için yollamış ve onlarin ısrarı üzerine onları recm etmiştir. Recm edilen insan tamamen günahlarından temizlenmiş olur. Diğer türlü zina günahının affedilecegi kesin değildir.

islam da dinden dönen için de ölüm vardir. Bunu sahabelerin her biri farklı uygulamaya koymuş. Kimisi tekrar dine donunceye kadar hapsetmistir. Ama çocuğun dini seçecek yaşa gelip ıslami secmemesi ailede onu katletme hakkı doğurmaz diye düşünüyorum. Son cumlem okuduklarimdan kendi çıkarımımdır. Herhangi bir hadiste bu olaya benzer bir şeye rastladım.
Böyle olmazsa itiraz edecek müslümanlar tanıyorum. Televizyondaki çıplak kadınlara bakıp bunlar da cennete gidecekse biz boşa mı namaz kılıyoruz diyorlar.