bugün

eveeeeeeeeeeet gelelim ateist geçinen geceleri müslüman olan ateistlere.

ateistler gerçekten ateist olsa sizce yaşamları böyle olur mu? lan bi düşün? düşünsene lan kuralsızlığı? evrenin başı boşluğuna inanarak yaşayan insan böyle mi yaşar? öldürüp kaçar sevmediğini, kurallara uyamazlar falan. ateistler alllahla konuşuyor bile. bakın böyle bir insan beyni neyin cevabını bulursa bulsun "bunu kim yaptı, yarattı" sorusu sorar ve soracak. teknoloji ve gelişim "kim yarattı" sorusuna paralel değildir çünü bu soru felsefidir ve hep olacak.
Sizin olmamasından korktuğunuz kadar değildir.
Boşa fantazi kuruyorsun dostum.onları benim kadar tanıyamazsın.onlar öyle bir ihtimali düşünseler elinde sonunda yaratıcıyı bulurlar onlara yol açılır.Bu günün inanıyorum,korkuyorum diyen biz müslümanların hâli ortadayken böyle bir ihtimali düşünmek bile yersiz olur aga.bırak onları kendi hallerine.cehenneme odunda lâzım.
sen allah ı geç esas zeus gerçekse onu naapıcaz? hepimizi siker valla.
tüm ateistlerin bu ihtimalden korktuğunu sanmıyorum. elbette allah'ın var olma ihtimalini düşünüyorlardır ama bu onları neden korkutsun. kalpler mühürlü sonuçta. gerçekten bu ihtimali düşünüp korkan insan zaten bir vesile sonucu yaradana yaklaşır, ki bunu başaran insanlarda çok.
ben, ya varsa diye düşünüp kırkından sonra namaza başlayan birini tanıyorum.
"ya varsa" işte bu kelime dünyalarını başına yıkıyor.
kahkaha attıran başlık.
Yanlış.
Az bile korkmaz.
Kendi adıma ben tanrının var olmadığına inanıyorum. Tecrübelerime göre Bu inanç herhangi bir dindarın tanrının varlığına olan inancından çok daha güçlü. Çünkü bilimsel ve mantığa uygun teorilerle desteklenebilen bir inanç.
Ama sürekli vurgulanan tanrı konsepti ve dinlerin toplumsal hayatta karşıma çıkardığı zorluklar yüzünden, tanrı kavramına o kadar büyük tepki duyuyorum ki bazen "keşke olsaydı da karşıma çıksaydı. Kozlarımızı paylaşsaydık." dediğim olmuyor değil.
bir burhan kuzu tespiti midir bilemedim.
Zekası cok ama çok düşük kişilerin düşündüğü hededir.

Bir agnostik olarak diyelim ki allah var. Önce buna sevinirim çünkü ilahi adalet var demektir.

Peki ya o allah senegal deki bir kabilenin dinini doğru diyorsa ne ya.......ak yiyeceksin?

-Ben kurban kestim

-namaz kıldım camiye gittim.

ya hepsi hikaye ise...

Bakın işte düşünme şekillerinin kabızlığı burada kabak gibi bel veriyor.

Birader allah var ise islamiyet doğru mu olacak?

Bir de her şeyi yaratan bu varlık

- Aha bana inanmıyor... O zaman yannnnn... diyecek kadar ezik ve seksten yoksun mu?!?!

Hadi sindire durun aq. yobazları.
yaa bırakın ateistlerle uğraşmayı, ben bunlara aklı başında insanlar olarak bakmıyorum bile. zihinsel sıkıntı olduğunu düşünün bunlarada, işte o zaman üzülüyorsunuz kendilerine.

yaratıcıya inanmamak inanmaktan çok daha zor, deist olsalar yine anlarım.

bilimin bile reddedemediği yaratıcıyı bu meczuplar reddediyor ya ne gülüyorum yaa.

auhauahuahuahauh
yanlış önermedir. hayır korkmayız ? hadi tanrı var diyelim bizi hangi dine göre yargılayacak. şüphesiz tanrı olsa bu zamana kadar gelen onlarca din kadar saçma bir din göndermezdi.

bi de kuralsızlık demiş aq.

sen mal mısın ? ulan biz insanız. senin o kural dediklerin din denen zırvalar olmadan önce de vardı.

anaya bacıya hallenmemek, arkadaşının karısına hallenmemek, ne biliyim hakkın olmayanı gaspetmemek, fitne fesattan uzak durmak. bunlar etiktir allah emri değil. insansan bunlara uyarsın.

demek ki dinsiz olsa dünyanın amına koyacak hıyara bak. işte inançlı insanların çoğu bu yüzden kötü. olmadığına bi inanıverseler yarra yemişiz biz. en iyisi siz inanın be koçum başka türlü frenleyemiyosunuz heralde kendinizi.

biz bu pislikleri yanacaz korkusuyla değil etik bilincimiz olduğu için yapmıyoruz. ama sen götünün korkusuna yapmıyosun demek ki.

maalesef bir çok inançlı insan bu şekilde düşünüyor. içlerinden irin akıyor bunların.
korkar!!
ciddi ciddi bilerek yazılmış, hatta birinden duyulmuş gibi.
açık söyleyeyim, bunu hiçbir ateistten duyamazsın en azından bu şekilde dile getirmezler.
neden var olmasından korkayım ki. ateist, zaten her şeyi göze alıp düşünüp deistlik evresinden sonra tamamen tanrı tanımazlığa doğru ilerler.
ayrıca var ise, senin adına sevinirim, kendi kendine konuşurken seni dinleyen birisi varmış ne güzel derim.
asıl beni düşündüren konu yukarda scorpioraptor arkadaşın dediği gibi, ona inanmadığım için beni cayır cayır yakacak olmasının saçma adaletsizliğidir.
ateistim ve bir gram da korkuyorsam beni eşşekler siksin. insanları dinine göre yargılayan bir tanrı amk. adamın teki müslüman ama yemediği bok kalmayacak sırf müslüman diye cennete gidecek, diğeri de budist ama dünya tatlısı naif bir insan sırf müslüman değil diye cehenneme gidecek öyle mi? amına sokarım öyle işin. korka korka cennete gideceğime ossura ossura cehenneme giderim daha iyi.

biri de bilim tanrıyı reddedemiyor demiş. hasssiktir lan ordan. bilim yaratılışı çoktan çürüttü. siz dinle çelişmesin diye bilim kitaplarında yazmayan çomaristanda bilmezsiniz çıkın biraz dolaşın dünyayı. bütün bilim çevrelerinde kabul gören teori:

(bkz: evrim teorisi)

bazılarının kafa 1600 yılında kalmış heralde.
çok önemli bir konuyu yanlşı tespit eden yazar.

1- allahtan korkanlar ateist değildir,

2- ateist olmayanlar zaten allahtan korktukları için allaha taparlar,

3- ateist olmayanlar, " allahtan korkmazsak, allaha niçin tapalım ? " düşüncesindedirler..

4- hatta, allaha duyulan korkunun insanın babasına duyulan korku ve bu korkudan kaynaklanan saygıdan geldiğine iddia ederler..

5- ateist te korku zaten yoktur aksine, korku olmadığı için daha fazla sevgi vardır. babasına korku nedeniyle değil, sevgiden dolayı saygı duyarlar.

6- ateist allahtan korksaydı sizden farkı kalırmıydı ?

7- ateist olmayanlar hep korku içinde yaşarken, ateistler insan sevgisi dolu dünyada güven içinde yaşarlar..

8- ateistlerin endişesinin nedeni, yalnızca bazı allahtan korktuklarını iddia eden sahtekarlardır.

9- Bu nedenle ateist olmayanlar, ateistten daha fazla korkarlar çünkü yan yana geldiklerinde, özgüvenlerini hemen yititirler.

10- ateistler in bazıları farklı dinlere sempati duyabilirler ama, müslüman hiç değildirler. Çünkü onlar o konudan tamamıyla uzaklaşmış ve artık terfi etmişlerdir.
Ateist inanmadığı şeyden niye korksun. biri Tanrı var mı "acaba" diyorsa ateist değil de kararsızdır, çok zorlarsak olsa olsa "bilinmezci" deriz.
"ateist" kavram olarak zaten tanrı tanımazcı değil midir? durum böyleyken allah'ın var olmasına neden ihtimal versin ki? e ortada ihtimal olmayınca neyden korkacak bu insanlar?

saçmalık ötesi önermedir. ayrıca, hayır, ateist de değilim.
onu bilmem ama gel sana büyü yaptıralım dediklerimin hepsi götüm götüm ilerledi...

sabahtan akşama kdar sığ fikirleriyle allah yok din yalan diye böğürüyor sıra kendine büyü yaptırmaya gelince yeaaa boşver yeaaa diyor swh
yahu tutamadım kendimi.

beyinsiz misiniz? Lan adam var olmadığını düşündüğü şeyden korkar mı?

Harbiden zeka seviyesi anaokulu harbiden.
gerizekalı paratoneri olmuştur. neymiş marks engels sapkınmış, müritlerine kazık atmış ölürken tanrı var demiş ahahaha. oldu o zaman. marks ve engels tarihsel materyalizmin kurucularıdır. onların yüzde biri kadar olmayan zeka seviyesindeki adamlar gelip burda göt deliğinden atıp tutuyor ya nasıl illet oluyorum.