bugün

herkes herkesin dinini inancını istediği gibi eleştirebilir. eleştirilmek bu kadar rahatsız olup, karşındakine saldırmak, faşistliktir.

sen müslümandan bekle saygıyı, müslümandan iyi örnek olmasını bekle, müslümandan dinini güzel bir şekilde herkese tanıtmasını iste, ateist eleştirir, dalgada geçer, bu saygısızlık değildir. ateistten saygı beklemek demek, seninde işid e saygı göstermen demektir. göstermiyorsun çünkü işidin müslüman olmadığını, cahil olduğunu düşünüyorsun, işte ateistte senin için aynı şeyi düşünüyor ve saygı göstermiyor.
Eleştirebildiğiniz kadar eleştirebilinecek durumdur mesela ben müslümanım elhamdülillah. Aynı dine eleştiriyi yaparken hakaret edeceksen o eleştiri değil yavşaklık olur benim dinim banadır.bu seni ilgilendirmez saygılı olacaksın çünkü kişisel olarak ben sana saygısızlık yapmıyor olacağım bu yüzden sende saygılı olup annenin tatlı evladı olacaksın canın orospu çocuğu olmak istiyorsa bu senin hür iradene kalmıştır.
Zaten dinler tahammülsüzlük, sabit fikir ve körü körüne inanç üzerine kurulduğu için, dininin gereğini yapmaktadır.
Kimse kimseyi yemesin allah akıl vermiş, özgür irade vermiş diye. Allah Kitaba yazmış bana inanmayanı cehenneme atacağım diye. Düşünce ve vicdan özgürlüğüne bundan büyük darbe mi olur?
Madem dinin den o kadar eminsin , benim tereddüt etmem seni neden bu kadar rahatsız ediyor?
dinlerin kendi içinde, dinler arası, din ve din dışı alanda tartışma her zaman olur. bu ülkede tartışma kültürü yok, tahammülsüz çünkü bununda islamın etkisi çok var, çünkü bu insanları sorgulamadan inandırıyorlar sorgulayan görünce çıldırıyorlar bu insanlar.

az daha beyin önce çıkartılmalı bence yoksa salt inançla olacak iş değil bunlar.

ayrıca bunlar sadece sözlükte değil her yerde tartışılıyor normal şeyler bunlar.
dini eleştirmesinden kimse rahatsız olmaz saçmalamasından çarpıtmasından anladığı halde anlamazı oynamasından hakarete varan sözlerinden rahatsızlik duyulurdu artık bir tık öteye gittik ateistir normal değip geçiyoruz .