bugün

En kötüsü,sırf insanların gerçeği görebilmesi,en azından sorgulayabilmesi için çabalayan turan dursun'un, 'peygamberime hakaret etti' gerekçesiyle öldvrvlmesiDir.
hiç kimse ateist olduğu için baskı görmez bu çok saçmadır.
sadece ben ateistim diyerek insanların inançlarını hor görenler toplum tarafından dışlanır ve hor görülürler.
sonra da ağlayarak gelip sözlük gibi ortamlarda içlerini dökerler.
küçük çocuklar gibi müslümanlar şöyle, böyle diyerek dolaşırlar ama kendilerinin insanların inançlarına saygı duyduklarını iddia edip, hakaret ettiklerini ısrarla kabul etmezler.
yok öyle bir şey. özgürlükler ülkesiyiz. kimse kimsenin inançsızlığına karışmıyor tımam ma.

(bkz: paralel evrenler)
Müslümanlar kendilerinden gibi olmayanları ilk başta kendi düşüncelerine çekmeye çalışırlar ve onlara bir sürü hileli sözler kullanabilirler ancak eğer ısrarla direniyorsa bu sefer aşağılama, hor görme den tutunda öldürülmeye kadar yolu vardır.
Hiç bir inanca Hakaret etmemelerine rağmen dışlanan insanları kapsayan bir durumdur. Lakin 'ben ateistim' demek,inançlara hakaret etmekse,evet,kabul etmiyörum.
Ateistlerin inananları geri zekalı kendilerini aydınlanmış görmesinden kaynaklanmaktadır.
saçmadır efendim mesela ben ,ateist değilim ve ateistiğin doğru olduğunu da düşünmüyorum ama ayıptır adam hıristiyan olsun yahudi olsun kalp kırmaya birbirini üzmeye değermi? ne olur yani hepberaber yaşasak kavga etmesek yapmayın böyle şeyler.
daha gözünün nasıl meydana geldiğini açıklayamayıp her boku tesadüflere bağlayan gülünesi kesimin kendisini bilim adamı sanıp inançlıları yobaz, cahil olarak görmesidir belki de bu baskıların sebebi. bizce daha çok baskıya maruz kalırsınız, söylemesi. ateistlik marifet değil, özellikle de ileri zekalılık ve çağdaşlık hiç değildir. kendini maymuna yakıştırmanın neresi çağdaşlık ve akıllılık orası da var tabi. değil mi?
allah ıslah etsin ile sonuçlanan pek çok saldırıya maruz kalmaktır.
sanane deyip devam edebilmek güzeldir.
Kendini maymuna yakıştırdıkları için kendilerini ileri zekalı görmeyen insanların,hakaret etmemelerine rağmen kesinlikle yediği bir baskı vardır.
uzun bkz: evrim teorisini kendini maymuna yakıştırmak sanmak
(bkz: maymuna yakıştırmak) (bkz: kendimi maymuna yakıştırdığım için karizmatiğim)
ateistlerle maymunları ortak paydada buluşturup, evrim teorisinin bir argümanı olan, maymundan insana evrim konusunu, tanrının var olup olmaması konusunda tezler üreten ateist paradigmayla örtüştüren adamlarca yok denilen baskı.

adam daha ateizmin maymundan gelmek olduğunu sanıyor. evrim teorisi ile ateizmi karıştırıp, her ateist'in darwinist olmadığı gerçeğini dahi bilmiyor. bu adamlar herhalde baskı yaparlar. adam basit terminolojiyi bile bilmiyor ki senin bahsini ettiklerini olağan karşılasın.
her şeyini bildiğim, 10 küsür senelik dostum olan, henüz onun kadar iyi kalpli ve ahlaklı bir insan görmediğim, kimseye en ufak zarar vermemek için kendini yırtan, değme cemaatçilerin eline su dökemeyeceği bir dostumun yaşadıklarından örnekler vereceğim:
bir erkek ateist olursa sırasıyla yaşayacakları:
1-artık gayrimüslim olduğu için ve dini nikah gittiği için karısı onu terk eder.
2-çocuklarına bile o ateist olmuş babası 'iğrenç' bir varlık olarak dikte ettirilir ve öz çocuğunuz tarafından sevilmezsiniz.
3-anneniz, babanız, kardeşiniz en baş düşmanlarınız olur, size sırtını döner.
4-en yakın arkadaşlarınız artık o en yakın arkadaşlarınız değildir.
5-çalıştığınız iş yerinde terfiden tutun da mobing olaylarına kadar her türlü 'tatsızlığı' yaşarsınız.
6-konu komşu ve sizi tanıyan herkes size iğrenilecek varlık muamelesi yaparlar.
7-aşırı dinciler tarafından her daim öldürülme riskiniz vardır.
8-sanal ortam dışında hiçbir yerde düşüncelerinizi rahatça dile getiremezsiniz.
9-doğrudan devlet eliyle engellenmeye çalışılan alkol, zina gibi olayları geçtim, yaşamınızın her alanında pratikte bir müslüman nasıl yaşıyorsa bizzat öyle yaşamak zorunda kalırsınız. ramazanda, kandilde, bayramda müslümanların yaptığının aynısını yapıyor gibi görünmekten bahsediyorum.
10-teist insanlarla sadece görüşünüzü onlardan sakladığınız müddetçe sosyalleşebilirsiniz. düşüncelerinizi öğrendikleri anda yalnızlığa mahkumsunuz.
11-her daim sizi imana getirmeye çalışanlara laf anlatmak zorunda kalırsınız.
12-geri zekalı yobazların her türlü sataşma ve saçma sapan sorularına muhatap olursunuz.
13-allah korkunuz olmadığı için siz ahlaksız, şerefsiz, her türlü kötülüğü yapmaya müsait birisinizdir.
şimdi aklıma gelen birkaç şey yazdım buraya. kim bunların olmadığını iddia edebilir? e bunlar varken nasıl toplumsal baskı yok denebilir?
sanki başka bir gezegenden gelmişçesine bir tavır alınır. hakarette ediliyor, dalga da geçiliyor " aman yeaa o kadar insan inanıyor neyine inanmıyorsun.." tarzı söylenen cümlelerin oluşturduğu baskılar.