hepimiz kendi amel defterimizi hallettik, bir başkalarının amel defterleri kaldı öyle değil mi?

tanım: atam diyerek güya yobaz olduğunu saklamaya çalışan atatürk düşmanı yazar tanımı.
sen önce kendi amel defterini düşün.
bu ülkeyi kurtardığına göre sağdan verileceğini düşünüyorum.bir ülkeyi kurtaran bir milleti de kurtarmış demektir bence. ve bunun da Allah katında çok önemli bir yeri olduğunu düşünmekteyim.
alternetif sorular şunlardır:

kırk haramiler hakim karşısına çıkacak mı?

tayyip şirinleri görebilecek mi?

öte dünyada, nekrofillerin (ölü sevici) ve zoofillerin (hayvan sevici) istek ve ihtiyaçları karşılanacak mı?
sen kendininkine baktın mı acaba?
ben biraz inceledim de; sende benim mekana geliyorsun.
(bkz: welcome to my hell)
Defter değildir. Kurandaki ifadeye göre şöyledir: "ikra kitabek" kitabını oku! Ayrıca belirtmek istediğim bir husus da şudur: amel dediğimiz şey fiillerdir. Ancak kitabımızda yapmadiklarimiz da yer alır. Yani müslüman sadece yaptıklarından değil yapmadiklarindan da sorumludur.
Allah gönderdiği kurtarıcıya neden defter versin? Sorusunu akla getiren soru.
Atamızı bilmem ama bu yazarın ağzına verilecek gibi . Ilk kendini düşün sonra gelirsin .
bi la şek ve la şüphe!
Atatürk'ün amel defterini düşünebiliyorsa bu başlığı açan yazar, kendisininkinin sağdan verileceğine inanmış demek ki. Sana ne müslümansa müslüman, değilse değil. Kendi günahlarından da sevaplarından da kendi sorumlu. Allah ona soracak herhalde sana değil. Sen kendininkine bak.
sur borusu üflendiğinde varsa gözlerinle görebileceğin merak. ama sana muhtemelen domaltıp öyle verecekler.
Amel defteri diye bir sey yok. Her insana oldugu gibi ataturk e de amel defteri verilmeyecektir. Olmayan bir sey verilemez. Hala bu tur ilkel masallara inananlar var.