bugün

din ve devlet işlerini birbirine karıştırmaktır.

dini siyasete alet etmenin dik alasıdır.
bundan sonra erkek hastasını muayene etmeyen kadın doktora da hak veriyoruz o zaman.

candan kız,tüm bildiklerimizi unutturdu senin aşkın lo...
bir candan erçetin klasiğidir.. Lakin o sezen aksu gibi yalaka olmamıştır..
daha bunlar dinle sanat işini bile ayıramıyolar dinle siyaseti nasıl ayrı tutacaklar demek ki neymiş candan elli yaşına da gelsen böyle çocukça konuşabiliyomuşsun

ayrıca bakınız çok da tın..hadi naş..
candan erçetin'in söyle(me)diği sözdür.
siyaseti, dini, sanatı ne güzel birbirine karıştırdık lan.
sanat sanat için mi yoksa sanat ideoloji için mi. herşey ideoloji için. beyninize ossuruk ağaçları dikim.
zaten sevdiğim bir sanatçıyı, bir kat daha sevmeme neden olan eylem, bununda akp' den nefret etmemle felan alakası yok, önemli olan bir sanatçının ülkenin başbakanına karşı tavır alabilmesidir, eğer bi akp' li de olsaydım bu eylemi takdir ederdim.
(bkz: nato kafa nato mermer)
işi sadece "şarkıcılık" olmayan kişinin beyanı.
kibariye'den, nihat doğan'dan filan farklı biraz evet. alışması zordur, alışırsınız.
her ataturkcunun her alanda yapmasi gereken soylemlerden sadece biridir.
başbakan erdoğanında çok umrundaydı.

bir sanatçı nasıl oluyorda toplam içi bölünmeye destek veriyor. her akpli atatürk'ü sevmiyormu? bir kısım iftiradır bu. candan erçetine bir önerim erdoğandan önce savaronaya yada hükümetteki pkklılara yabsın nazını sözde atatürkçülük herkesde var çok gördük bunları..
tarafsız olan bertaraf oluyordu değil mi?
delikanlı gibi tarafını belirtmiş kadın...
son derece haklı bir karşı çıkış söylemi. kadın atatürkçü, başbakana şarkı söylememeli bence de. atatürkçüler başbakanlara şarkı söylememeli. eminim demirel başbakan olsaydı ona da şarkı söylemezdi. mı acaba?
atatürkçü bir türk kadınının taviz vermez şahsiyetini sergilemiştir.
fan sitesinde yahudi olduğu yazılı biri için gayet makul bir yaklaşım.

ne kadar atatürkçü olursa olsun müslüman bir kadın böyle bir edepsizlik yapmazdı zaten.
taşı gediğine koymuştur.
'iktidar yalakası' olmayan bir sanatçının, gerçek sanatçılardan birinin sözüdür...
Çok karakterli bir kızımızın sözüdür.

X-Candan Hanım bir de AKP liler albümümü almasınlar deseniz, ya da açıkhava konserinizde AKP liler çıksın deseniz, yakışmıyor size.
Y- Ne! Atatürk mü demiştik? Neyse karıştırmayın şimdi Atatürk'ü, hem o başka bu başka.
Resmi web sitesi'nde Fikri Hür Vicdanı hür yazan ilkeli bir bayan sanatçımızdır , duruşu hiç değişmediğinden düzen yalakası olmadığı'ndan sevilir daha çok sevilir.
helal olsundur.
atatürkçülüğün nasıl siyasete battığının en büyük göstergesi. atatürkçülük dedikleri şey da inönüden kalma chp zihniyeti, adına atatürkçülük koymuşlar, bu zihniyete mensup olmayanların ise kaçınılmaz sonu atatürk düşmanı olarak yaftalanmak, kendinden olmayanı ezme küçük görme zihniyeti.
omru boyunca serbest demokratik secimlere girmemis, tek parti diktasi altinda ulkeyi yonetmis bir liderin hayrani elbetde demokratik secimlerle isbasina gelmis halkin kendi iradesi ile sandikdan cikmis bir basbakana tahamul etmesi mumkun degildir. tek partici candan hanimin durusu kendi acisindan tutarlidir.
tercih meselesidir, kimse kimseyi sevmek zorunda değil. ilkelerine bağlı insanlara saygı duyarım, aynı görüşte olmasam da.
meselenin tercih meselesi olmadığı, atatürk gibi ortak bir değerin ülkedeki bir siyasi partiye karşı kalkan yapılması meselesidir, ki yarın öbür gün ben türküm falanca kürte şarkı söylemem, veya ben müslümanım falancaya şarkı söylemem diyebilir, böyle değerleri öne sürüp birilerine şirin gözükmeye çalışanları uyarmak gerekir, istemiyorum, görüntüsünden tiksiniyorum deyip geçersin, atatürkü karıştırdın mı orda dur bakalım denilmelidir, atatürk bir zümrenin değeri olacaksa bunu belirtin, o zaman karşı tarafın çocuklarına atatürkü anlatmayın, yok atatürk herkesin ortak değeri olacaksa atatürk üzerinden hiç bir siyasi partiye saldırmayın, yoksa bizim başka ortak değerlerimiz de var, artık birileri atatürkün zırhına sığınarak değil erkek gibi siyaset yapsın fikrini söylesin, atatürk bırakın, çocukluğumuzda söylediğimiz şarkılarda, saf masum yerinde kalsın. bir partinin seçim malzemesi olmasın.
bir alkış da ülkemizin en cesur sanatçılarından candan erçetin'e gelsin.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar