bugün

buda demokratik bir haktır efendim. saygıyı öğrenmek gerek.
Beğenmeyenin yolu açık olsun.
Tutmayalım o zaman kendilerini.
Siktir olup gidilmesi durumunda saygi duyacagim hadise. Yok sen o devlette yasayip bir de ustune hem devletten hem kurucusundan nefret ediyorsan, saygi degil gorecegin tek sey yarraktir.
Göt kılı nasil olunur sorusuna binlerce kez cevabımsınız. Hll spr dvm.
bu nefretle yaşanmaz. en iyisi ölsün yada başka ülkeye gitsin. mesela irana . bayılır belkim.
Getirilen açıklamayla göt kılının aptallığını görüp sevindim vallahi. Ortada osmanlı diye bir şey kalmamış osmanlıyı beğenmediğinde diyor. Göt kılı ama, bokun içinde oturup durduğundan gelişememiş bu.
(bkz: güle güle) şaka lan şaka (bkz: siktir git).
Nickiyle bize yahudi oldugunu anlatan yazarın türkiye ve türklerden nefret etmesi normaldir. Siz filistin de hesapsız yere öldürdüğünüz insanların haklarını tartışın önce.
kansızlık ve de ahlaksızlıktır. namussuzluktur. size kucak açan yerlere gidip namusunuzu bari kurtarın.
bazılarına göre demokrasidir, bazılarına göre ifade özgürlüğü. benim için ise göt kıllığı!

hayır en ironik kısmı ise bu ülkede düşünceden mahkum edilmiş adamlar olması. şimdi tutup ifade özgürlüğü yok bik bik diyorlar. sikerler öyle ifade özgürlüğünü. bu ülkede bunu söyleyen adamlara laf edilmiyorsa evet normal şartlar altında ifade özgürlüğüdür kimse de karışmaz. ama bunu diyen adamlar baş tacı ediliyorsa işte orda bir dur düşün liseli!
olabilir bu bir tercihtir diyelim. ama gel gör ki bu düsüncelerini bile onun getirdigi cumhuriyet sayesinde söyleye biliyorsun. bu da biraz nankörlük oluyor işte. bak hic kufretmedik.
orospu çocuğu olduğunu belli edmenin 10 yolundan biri.
başlığı açıp siktir olup gittiği gibi bu ülkedende siktirip gitmesi gereken kişi söylemi.
osmanli ipraratorlugunda yaşarken padişahtan ve kurduğu devletten nefret eden atatürk nasıl siktirip gitmediyse ondan ve kurduğu düzenden nefret eden kişilerinde türkiye den defolmasina gerek yoktur.
adam allah ı inkar ediyor birşey olmuyorda fani bir kulu reddedince mi birşey olacak.
özgürlük güzel şey.
Neden nefret edildiğini merak ettiğim sevgisizlik biçimi...

Keşke bir de Atatürk'ten ve kurduğu devletten nefret ediyorum diyenler bunun nedenlerini açıklasa... Biz de aydınlansak, ne yanlış yapmıştır Mustafa Kemal.

Yok öyle nefret ediyorum deyip kaçmak. Nedenlerini söyle, tartışalım ve ondan sonra senin görüşlerine saygı duyayım. Yönetim sistemi mi batıyor sana. Şeriat uzantılı hükümdarlık mıdır istediğin? Mustafa Kemal'den tekke ve zaviyeleri kapattığı için mi nefret ediyorsun yoksa? istiklal mahkemelerinden de bahset mesela kinini kusarken.

Kimse kusura bakmasın, Mustafa Kemal, o dönemde bu topraklarda kimsesinin göremediğini gördü. Fransız düşünürlerden, Namık Kemal, Tevfik Fikret'lerden beslendi. Yönetim biçimi üzerine kafa yordu. insanların ikiyüzlülüğünü gördü, bu riyakarlığın koskoca devleti nasıl çökerttiğini anladı. Allah'tan başka kimseye kulluk olmayacağını, kimsenin milletin efendisi olamayacağını gördü.

Gel tartışalım kardeşim... Yok öyle vurup kaçmak. Düşüncene saygı duyulmasını istiyorsan, trollük yerine düşüncelerini sağlam temellere dayandır ve açıkla... O zaman düşünürüz, düşüncene saygı gösterip göstermeyeceğimizi.
sözlüğün hobi olarak kullanılmasına örnektir.
(bkz: başlık açıp hobi niyetine küfür ettirmek)
(bkz: bunu bunu alın dışarıya)
ülkemize düşman, muhtemelen emperyalist bir kişi söylemi ya da duygusudur.
Kaçak kayık felan bir şey bul. Oradan Yunanistan a göçmen olarak kaç. Oradan artık Avrupa ya mı gidersin, Amerika' da mı yaşarsın, tercih meselesi.
Ama Yunanistan a giderken yolda boğul.
bilmez o orospu cocugu anasını bir yunanın onun sayesine sikmediğini.
kemalizm oynayan arkadaşlarımızca kaldırılamayacak olaydır. çünkü onlar çok saygı duyar atatürk'e. öyle ki hepsinin kolunda imza dövmesi, kapak fotoğrafında gençliğe hitabe vardır. bunlardan bir tanesi lisede atatürkün resmi yere düştü diye nöbetçi öğrenciyi dövmüştü. halbuki resmin yere düşmesinin tek sebebi rüzgardı.
özet: sorgulamayan, hazır fikir tüketen kısımca "git o zaman bu ülkeden, atatürk olmasaydı baban kim bilemezdin şerefsiz" filan diye sözlükten kovulmaya çalışılacak adamlardır bunlar. halbuki olması gereken "kimsenin kusursuz olmadığını kabul etmek"tir. bütün liderlerin iyi yönleri, başarıları olduğu kadar kötü yönleri ve başarısızlıkları vardır.

edit: buradan gelecek eksi oy filan umrumda değil arkadaşlar. hakaretler de umrumda değil. ne oldu o çok savunduğunuz "özgürlük" anlayışına? nerde fikir özgürlüğü? kendinizle çelişip daha fazla komik duruma düşmeyin. fikirlerinizi küfrederek savunmaya çalışmaktan başka yaptığını bir şey yok. bu yüzden ciddiye alınmayacaksınız ya zaten...
#21423820 nutuk, türkiye tarihi ve kur-an ı okumuş biri olarak sonuna kadar kemalistim. hazıra konmak, bu ülkedeki bütün hazır değerleri tüketip peşkeş çekenlerin işidir. savunduğu şey hakkında bilgisi olmayanlara ben de karşıyım. ama kemalistler bu şekilde genellenemez. anneme babama hakarettir her şeyden önce. atatürk'e tapmıyoruz. o tüm dünyanın kabul ettiği asla yeri dolmayacak bir lider. kusurları kişiseldir. ama bu ülkeyi kusursuz bir plan ve stratejiyle kurtarmış olduğu gerçeğini, gay ve dinsiz olduğu düşünsek bile hiç bir şey değiştiremez.
hangi kurduğu ülke dedirtir. istiklal savaşında kanı dökülen o kadar insan ne oldu? ben de küçükken age of empiresda ülke kurardım, evet.