bugün

Türklük herşeyden önce bir kültür birliğidir. Bu mantıkla bütün italyanlar Türk...
Abi çinli diyorum niye kimse inanmıyor.
mustafa kemal atatürk türk profiline gerçek benzeyen balkan türklerinin mensubudur. maalesef anadolu'da kalanlar kürtler, araplar gibi diğer müslüman ırklarla çiftleşerek özelliklerini ve güzelliklerini kaybetmiştir. bunun aksine balkanlarda kalan türkler kozmopolit yapı ve başka müslüman ırkların olmaması ya da yok denecek kadar olması sebebiyle kendi içlerinde üreyerek bugünlere gelmiştir.
Yossi kohen'dir o. Atatürk olsa yerinde duramazsın.
Gerçek türkler siyah saçlı siyah gözlü gömlekli tulumludur. Osmanlı padisahlarinda az sayıda saçı renkli padişah vardır bunlarda rus, alman, sırp avratlardan dogmadir.

(bkz: sarı selim)
(bkz: ruslar)
Asıl mustafa kemal çanakkale savaşında göğsüne gelen şarapnel parçası ile öldü. Yerine hemen joseph kohen isimli bir yahudiyi koydular. Oda büyük israil emellerine geçit açmak için ingiliz fransız yunan önüne geldiyse cilalayıp parlattı. **
Arkadaşım atatürk'e türk değil demişti niye dedim selanikte doğdu orası türkiyeye ait değil dedi... Sonra sustum beyniyle karar vermediği için eleştirmedim...
Türk Olmak sadece etnik bir tanım olarak anlaşıldığı sürece biz bu topraklarda kardeşçe yaşayamayız.

Anadolu gibi bir coğrafyada yaşayıp %100 Türk kanı taşıdığını iddia etmek bana tutarlı gelmiyor.

avrupada klise deli gibi kayıt tutmuş. Kim kimle evlenmiş vs söy ağacı olayını asmislar ama biz yazılı geleneğe prim vermemisiz zira bizim olayımız yerleşik düzen kurmak olmamış.

Diyeceğim o ki kan peşinde koşmak en Türk kim tartışması yapmak hem saçma hem faydasız.

adam ömrünü vermiş kelleyi koltuğa almış sayısız savaşa katılmış. Ha öğretmen olsaydı diyenler olacaktır ama işte adam riske girmiş bizim gibi yatmamis.
Türklük her şeyden önce kültür birliğiymiş, yok artık,

Arkadaşlsr bir ırk adına bu kadar anlam yükleyen antikalar bir sizsiniz ha. işte kanındır, içine doğduğun her ırk gibi bir ırktır. Bir türkler bu gen olayına bu kadar seçilmişlik isnad ediyor. insanı bazen gülmek alıyor.

Atatürk de türk değildir demek muhtemelen, babası tarafı zaten karışık, pek de bilgimiz yok, soyağacı da sonradan uyduruldu biliyorsunuz.

Ama bunların hiç önemi yok, türktür değildir. Takılmayın bunları, türk olmayan insanlar da insandır arkadaşlar, onlar da onurludur, şereflidir, ne mutludur belki türk olmadığı için, belki varlığını armağan edecek bir başka ırk olmadan da şaşkındır, ben vallah hala düşünüyorum varlığımı acaba kime armağan etsem diye, kürt'e armağan etme konusuna yoğunlaşıyorum bu ara ama kısmet tabi...

Ya bırakın kanı eti genetiği arkadaşlar. Türkün türkten başka dostu da olur, alemin derdi biz olmuşuz demek zamanında iyi koymuşuz evhamı da bir yerden sonra komik geliyor, ne mutlu insan olmuşuz, gerçi kedi olsam da mutlu olurdum,

Tabi bu kadar ırkçı olmamızın en önemli mimarı olduğu için atatürk'e biraz da dargınım laf aramızda. O işte hiç olmadı bak ne hale geldik.
Türk e benziyor benzemiyor bunu kim tespit ediyor. Türk sarışın mavi gözlü ya da esmer kahverengi gözlü olmalı diye bir standart mi var.

Velev ki Türk değil Arnavut vs. Ya %100 Türk olduğunu düşünen kişiler bu ülke için ne yapmış neyi feda etmiş onu bir aciklasin.

Mesele yaptıklarımız ya da yapmadiklarimiz. Biz ne yaptik kendi adimiza turk oldugumuz icin ? Enver Paşa gibi turan diye savaşıp ölmesi mi gerekiyor ben bunu merak ediyorum.
biraz araştırılıp öyle açılması gereken başlık. atatürk'ün tarihi hep ilkokul ve lise kitaplarında yazılanlardan ibaret sanıyoruz.

1881'de o pembe köşklü evde doğmadı. resimde gördüğümüz kişide babası ali rıza değildi. cumhuriyet sonrası devlet arşivlerinde ve özellikle fransız gazetesi olan "histoire de la republique turque"de yayınlanan bir makalede; mustafa kemal 1880'de selanik'te doğmuştur (sayfa 18).

10 kasım 1939'da ölümünün ilk yıldönümünde tedavüle yeni çıkan pullarda da doğum tarihini 1880 olarak gösterilmiştir.

öz başlık konusuna gelecek olursak; mustafa kemal atatürk belki de beyaz türkler olarak bilinen slav ve balkan türklerinden gelmiştir. bugünler de yunanistan'da paok olarak anılan topraklarda doğmuştur. hatta 1911 yıllarında paok kulübünün mihenk taşlarından olmuştur. türklere benzemiyor demek biraz absürd olmuş. neye göre benzemiyor. ya da türkler kime benziyor da atatürk benzemiyor diyorsunuz.
Hangimiz türküz ki? Yada hangimiz bulgarız yada hangimiz ingiliz?

1milyon yıl önceye gidersek sadece homosapiens olarak birbirimizi siniflandiracaktik.yillar gectikce ingiliz de olursun arap da olursun türk olursun.sen hangisi olmayı seçiyorsun soyle ben sana su yillarda o sun diyeyim.y

Kisaca hepimiz insanız ve tek bir eşten çogaldik neyi paylasamiyoruz?
Türk olmadığı içindir.
yunanistan'da doğduğu için olabilir.
misal bunu başlığı açan yazarda insana benzemiyor diye sürdürülebilecek konudur. ancak biz bu maymunlar rahatsız olmasın diye ellerine sürekli muz vermekten sıkıldık.
yine de insana benzemeyenlerden iyidir .
"Türk olmamak" iması bile bakınız zihninizde hayvanlık, insan olmamak, maymunluk ve sair hakarete eş değer.

Sağ atam, çok sağ ol.
Bu da senin eserin.

Eserinle sen de gurur duy.
kaçınız türk'e benziyor şu çekik gözlü ortaasyadan gelme türkleri sokakta pek göremiyoruz. türklerin tek bir tipi olmadığını ülke geneline bakarak zaten anlayabilirsiniz.

soyunda türkten çok yabancı cariyelerin olduğu padişahlar ülkeyi yabancılara peşkeş çekerken sizin o türk' benzetemediğiniz adam ülkeyi kurtarmış. azıcık minnet duyun.

(bkz: ne mutlu türküm diyene)
adam aslen konyalı.
Atatürk selanik türkü filan değildir, Türk oğlu Türktür, osmanlının iskan politikası sonucu ailesi selanik'e göç etmiştir. Daha önce Karamanda yaşıyorlarmış. Selanik Türkü filan değildir.
valla şuan taptığınız bazı siyasilerin çoğu da insana benzemiyor,

biz bir şey diyor muyuz?
Kimseyi ilgilendirmeyen durumdur.

Önemli olan türk olmak değil türk hissetmektir.
bu soru karşısında, akabinde yazara "aklında ki türk tipi nedir?" diye sorulması gereken başlık. arkadaşım hepimiz kavruk tenli olmak zorunda değiliz. bir süre sonra karmalaşan bir milletten geliyorsun haberin yok mu senin?
"ben gürcü'yüm karım da arap" demediği için göt kıllarına göre yeterince türk olamamıştır. utancından erken ölmüştür.
bu osmanlı torunu olduğunu iddia edenlerin dna testlerini bir görelim.