bugün

sempatik beyaz yakalı kölelerden olmadığı içindir.
sempatik değildir doğru ama ağır karizmadır.karşıma geçse bakamazdım herhalde.
yazar sallamasyonudur. genelde şakirt yazarlarda görülebilir.
cennete gitme hayaliyle hocalara verenlerin fikridir.
abdullah gül sürekli gülüyor diye sempatik mi oldu sorularını akla getirir.

tanım: atatürk'ün salıncakta sallanırkenki fotoğrafını görmemiş insan söylemidir.

http://galeri.uludagsozlu...A7ekilen-fotosu_52993.jpg
"bütün gün yanında mıydın?, ne biliyorsun?" diye sormayı gerektiren vızıltı.
sempatik olmak, özellikle sempatik gözükmek gibi bir iddiası yoktu zaten. onun iddası ve idealleri çok daha yükseklerdeydi.
sempatiyi değil saygıyı haketmektedir. ama yazıktır ki bu başlığı açan farelere haketmediği bir ülke bırakmıştır. tüm dünya saygı duyarken bu fareler neyin kafasını yaşıyor meraktayım. madem mübareklikten bahsediyorsunuz ölünün arkasından bu kadar gıybet etmek kitabımızca hak mıdır? şimdi bide bunu cevaplayın.
o günkü şartlar yeni bir oluşum için fedakarlık ve katı bir disiplin gerektiriyordu. Türk milletinin disiplinden hoşlanmamasi ve aşırı hoşgörülü tutumu Atamızın yumuşak görünmemesinin temel etkeniydi. içten sevecen, sürekli halkını yücelten ve her fırsatta onları öven bir insan yine onları daha ileri götürebilmek için kendisinden feragat etmiştir. Ne kadar büyük bir insan olduğunun bir kez daha anlaşıldığı önerme.
yedi düvelin anasını ağlatması sebebiyle bozuk tohumlara sempatik gelmemesi durumudur.
"sempatik olduğunu kanıtlama çabasına hiç girmiycem. ne gerek var sempatikliğe? o zekayla karizmayada gerek yokmuş aslında ama allah karizmasını gani gani vermiş." dediğimdir.

düdüt: oha mına koyim! çocukları dövmekmi? bi siktiriniz gidiniz. *
biz buna lider duruşu ciddiyeti diyoruz tabi sizler bilmezsiniz liderlik nasıl olur her an televizyonlarda gevsek ona buna çamur atmayı kendine görev edinmiş bir insanı kendinize lider olarak gördüğünüz için.
bir asker ve otoriter bir devlet adamı duruşudur. önemli olan liderin sempatikliği değil,doğru zamanda doğru kararlar vermesidir.
(son derece göreceli bir konu olsa da) kimsenin sikinde olmayan durum.

sempatik dediğin hello kitty'dir, tolga çevik'dir, cem yılmaz'dır, conan o'brien'dır, maymun charlie'dir.

atatürk bir asker ve liderdir, sempatik olma lüksü ya da çabası yoktur, savaşını kazanma amacı güder, kazanır.
tv insanı mı bu sempatik olsun, karizma ve zeka nın önde gideni olması yeterlidir.
cemaat evlerindeki abilerin minik beyinleri etkilemek için anlattıkları zırvalara bir örnek
zorunluluklar çerçevesinde olmayan önerme .fakat başlık ve başlığın altına yazılanlar ülkenin bir arpa boyu kadar yol alamadığını gösteriyor .eskiden darbe kenetlenmiş halkı bölmek için yapılırdı şimdi buna gerek yok çok açık .sikeyim ben böyle işi ya hep ya hiç ya ifrat ya tefrit bırakın artık şunu be .

benim gözümde mustafa kemal iyi niyetli olmakla beraber bir çok eleştiriyi de hak eden bir liderdir .ben bu zamana kadar mustafa kemal'in emperyal devletlerce gönderilmiş biri olduğunu kabul ederdim ama akıl bunu kabul etmiyor .taha akyol'un 'ama hangi atatürk ?' adlı kitabıyla ömer lütfi mete'nin 'allahsız müslümanlık' adlı kitabını okursanız söylediklerimi daha iyi anlayacaksınız .bu kitapları okuduktan sonra düşündüm ki ya dinim gibi hatası yokmuşçasına sarılmak ya da kafirin tekiymişçesine çemkirmek doğru değil aynı zamanda düşünememenin verdiği rahat(sız)lığın kaba bir yansıması .ben şu topraklarda şu cümleleri kurarsam beni sikmek isteyecek kaç kişi var kim bilir ?

''mustafa kemal iyi bir liderdi (kemalistler memnun,şakirtler rahatsız)

bununla beraber milli mücadelenin askeri dehası kazım karabekir'dir .bu tartışılamaz .(kemalistler ayakta,şakirtler el çırpıyor.)

ancak mustafa kemal'in savaş sırası ve sonrası harika siyasi hamlelerini göz ardı etmemeli .(kemalistler girdi mi diye bağırıyor karşı tribüne,şakirtler yuhalıyor .)

savaş sonrası inkılapların hiç birini sevmiyorum mustafa kemalin bu girişimleri tamamiyle hatalıdır .malesef asker kafasıyla yapılmış bu inkılaplar millete karşı yapılmış,millet de durumun böyle olduğunu ilk seçimde göstermiş,tek suçları inkılapların karşısında olmak olan şehitlerini unutmamıştır .mustafa kemal şekilci bir batı hayranıdır,bu ise tam anlamıyla saçmalıktır .bu saçmalığın en somut örneği şapka takanlar hakkında söylediği 'çok gafilsiniz ve çok cahilsiniz' sözleridir .(durum berabere)

her şeye rağmen,bütün inkılapların kötülüğüne rağmen emperyal güçlere yem etmeyen,dini tamamen dışlayarak da olsa milli bir sistem kurmak için çabalayan ve bu uğurda hazırladığı cumhuriyetin ilk kalkınma planı 88 yıllık süreçte en'lerin arasına girebilecek nitelikte olan mustafa kemal'e saygım sonsuzdur .zira ön planda olan insanların niyetleridir .(hırlaşmalar başlar)

cemil meriç ve necip fazıl benim severek okuduğum yazarlardır .bu irfanı açık iki isim de mustafa kemal'i sertçe eleştirdiğine göre kimse benden mustafa kemal'e karşı kayıtsız şartsız,peygambermişçesine bir sevgi bekleyemez.beklerse hata eder avucunu yalar .(taraflar birbirine girdi)''

hadi yiyin birbirinizi .düşünme,okuma,empati kurma gibi kavramlardan uzaklaşın iyice .çevreniz ne diyorsa bağırın aynısını .