bugün

efendim yıllardır ilkokul sıralarının en başından beri paşanın hayatını ezber öğrendik;ancak geçmişi hakkında neden bir şey bilmiyoruz!

tarihçi uuserlardan bu başlığı doldurmalarını bekliyoruz..

paşanın soyu nerden geliyor dedesi kim?
baba tarafından (bkz: kızıl hafız ahmet efendi)
anne tarafından (bkz: feyzullah sofuzade)
şimdi kendisi bitti dedesi mi kaldı? sen o rte dediğinin 1980-2000 arasında neler konuşmuş. ne işler yapmış bi araştır.
Çok mübarek bir zattır.
dedesinin babasının adını sorsak gidip (yaşıyorsa) dedesine yoksa babasına sormadan cevap veremeyecek olan yazarların merak ettiği dededir.

açıkçası beni Atatürk'ün dedesi ilgilendirmiyor. annesi babası bile ilgilendirmiyor. sonuçta kendileri tarihi şahsiyet değil. bizi ilgilendiren Atatürk'tür ötesi değil. insanları aileleri ile değerlendireceksek, Abdülhamit'i mason kardeşi murat yüzünden sevmeyelim. Kanuni'yi oğlu selim yüzünden sevmeyelim.

haşa peygamberimizi amcası yüzünden sevmeyelim. var mı lan böyle bir kafa?
http://www.turkeyforum.co...m/showthread.php?t=643917
asil olduğunun kanıtı torununun karakteridir.

Soyunu gorillere kadar da takip etse onun bunun çocuğu olduğu su götürmez soysuzlara dert olur.
Kimsenin bilmediği kişi.
atatürk aristokrat bir aileden gelmediğinden dedesinin, büyükbabasının adını kendisinin bilmesi yeterlidir; biz bilmesek de olur.
Merak konusudur.
Şeyhdir pembe götlü siyasal islamcılar bilmez.
yobaz silken cafer paşa derler,

hayli yobaz silkmiş.
baba tarafından dedesi;
(bkz: kızıl hafız ahmet efendi)

ana tarafından dedesi;
(bkz: sofuzade feyzullah efendi)
Atatürk'ün dedesinin adı ahmed'dir, onun babasının adı mustafa'dır. Yani atatürk büyük büyük babasının adını almıştır. Yok babası ali rıza efendi değildir diyen de gitsin kendi soyunu incelesin çünkü kesinlikle ya bi ermenilik ya da bir rumluk vs vardır.
görsel
Bu yobazların okuyacağını hiç zannetmiyorum ama yine de buraya kaynak bırakıyorum adam gibi okuyun şerefsizleşmeyin iftira atmayın, yeter bu adamın tırnağı olamazsınız ki olurum diyen önce bi 4000/dört bin tane kitap okusun öyle gelsin meydana.
Bu arada Ulu Önder Atatürk'ümüzün baba tarafından dedesinin lakabının "Kızıl" olmasının nedeni saç ve sakal renginden kaynaklıdır.

Bunu neden söyleme gereği duydum?

Çünkü bazı ouroboros çocukları atamızın mezhebi hakkında yalan yanlış atıp tutuyorlar ve kendisinin hiç olmayan bir boy olan "Kızıl Oğuzlar" diye bir Türk boyundan geldiğini iddia ediyorlar.

Meğerse dediğim gibi, Kızıl Oğuzlar diye bir Türk boyu da yoktur.

Bu iddialarının tamamı da Kızıl Oğuzlar boyu gibi yalandır.
Bilmen gerekmiyor zaten sen kendi dedeni biliyorsan Atatürk e borçlusun bunu.
0:00 0:05
0:00 0:15
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar