bugün

önemli olan boy değil işlevdir. gerçi rte bizi ayakta sikiyor da, yani, ne diyelim.
Adamlık boyla ölçülmez.
benim için sadece rte'nin deve götünü iyi yağlayacağını ifade eden başlık.
Önemli olan boyu değil işlevidir, hem 185 olup ata bile binmeyi bile bilmeyen adama adam denemez.
rtenin heykelini atatürk heyelinin yanına dikince komik görüntüler oluşturacak durum. Turistler şöyle diyecek aa önder denilen adama bak çocuk gibi.
karsilastirilmasi gereksiz olan niteliktir.
devede de boy var ama eşek önden gidiyor kardeş.
ekşiden çalıntı yazacaktım ama yazılmış.

(bkz: tek sen değilsin ekşide yazan)
yaradanın bir lütfudur. burada ana amaç nedir anlaşılır değil bu 170 boyunda, o 150 boyunda, şu 190 boyunda.
(bkz: uzun boyluların bir boka yaramaması)
böylesi bir kiyaslama yapabilecek kadar sığ insanlar için üstünlük göstergesi olarak değerlendirilen acinasi durum.
yanlış beyanattır. bilinen kaynaklara göre atatürk 1,74'tür.

ayrıca game of thrones izleyenler bilir ki tyrion lannister da cücedir lakin adamın hasıdır ve ortalığın anasını ağlatmaktadır.
Önemli olan işlevi demedik mi lan.

O değil de tayyip'ten efsane forvet olurmuş, böyle bir yetenek türk futbolu için çok büyük bir kayıp olmuş.
1.65 olduğuna hadi eyvallah dedik. O boyla hala tüm dünyada saygınlığı var ise çokta söylenecek bir şey yok. O zaman aradaki 20 santimde zoruna giden akplinin annesine yoldaş olsun.
Boyda keramet olmadığını bize gösterir.
helal sana uzun adam.

(bkz: şaka lan şaka)
(bkz: uzun boylu erkeklerin aptal olması)
(bkz: allah boy vermiş gerisini koy vermiş)
he canım her kuşun etini yediniz bir leyleğin ki kaldı geriye. boyda keramet olsa devede, kılda keramet olsa.... neyse söylemeyeceğim anlayan anladı.
(bkz: devede de boy var)
fark vardır. ciddi fark var.
devede de boy vardır ama bir eşeğin peşinden gider... marifet boyda değil, soydadır.

valla atalar demiş ben yazdım sadece.
Anıtkabir'e çıkıp önünde eğilince rte de 1.65 falan ancak oluyor.
atatürk'ün boyu 1.74 sözlük.
Karşılaştıracak bi bok bulamayınca boy bulunuyor. Ne bir zeka belirtisi ne bir karakter.