bugün

türbanlı bir kızın, fatih altaylı'nın programında dillendirdiği hede nedeniyle kızımıza küfür eden kişi.*
not:öncelikle belirteyim, mustafa kemal paşa'yı seven-sayan, yaptığı şeylerin "çoğu" yüzünden ona minnet duyan biriyim.

fransa'dan aldığımız bu rejimin artık fransada bile uygulanmadığını biliyor musun? peki sarkozy ve papa'nın ortak açıklamalar yaparak laikliğin milletleri için tehlike olduğunu söylemelerini, "tamamen" kaldırılmasına yönelik çalışmalara başlayacaklarına dair beyanatlarını duydun mu?

ayrıyeten atatürk'ü seven biri olarak onun söylemlerine ters icraatlar yapmak sana dokunmuyor mu? "benden sonra bana takılı kalmayın" diyen birine hala put'a tapılır gibi tapılmasını nasıl buluyorsun?

atatürkün sağlığında görevden aldığı ismet inönü'nün eseri olan bu cuntacı sözde laikçi-kemalistlerin ülkeyi sürekli karıştırması nasıl sence?

nur serter vb.* kadınların bu milletin meclisinde, vatanın-meclisin asıl sahibi milletin önemli bi kısmına atfen "türban fahişe giysisidir" diye konuşması nasıl bir şey sence?
bu kadının vekil olabilmesi nasıl birşey?
toplantılar düzenleyip "atatürkçüyüz" diye bağıran kokonaların "türbanlı görmek istemiyoruz midemizi bulandırıyorlar" demeleri nasıl bir şey?
kendi annen hakkında söylendiği düşün bakalım saniyesinde bu sözleri sarfedenleri boğup öldürmeyi düşünmezmisin?

ki bu lafları sarfedenlerin en başta atatürk'ten nefret etmeleri lazım, çünkü latife hanım tamamen "kara çarşaflı" imiş.

üstelik, "türban" dediğiniz şeyi ortaya sürenler ortaya çıkaranlar bu zihniyetin 1 nesil önceki hali.

üniversiteye başörtüsü ile girmek isteyen kızlara "daha modern" olduğu için türban giymelerini emreden bu zihniyet değilmi?

siyasi simgeymiş..
olum siz çıkardınız bunu!!?
ayrıyeten che guevara tişörtleri vs. siyasi simge değil mi? onlar serbest de neden diğeri yasak?

nedenini söyleyeyim:
sonlarının geldiğinin farkındalar..
bu milletin, sırtındaki bu kamburu söküp atmaya çalıştığının farkındalar.

ayrıca bence zaten atatürk'çü de değil bunlar. "atatürkçülük" adı altına sığınmış, ülkede ismet inönü döneminden kurdukları ve halen devam eden egemenliklerini kaybetmek istemeyen "inönü'cü" zavallı bir kesimler.

köylerden şehirlere göçler başladığı zaman "halk plajlara akın etti, vatandaş denize giremiyor" diye manşet atan zavallı-kökü kazınması gereken bir zihniyet bunlar.

bu kadınların-adamların özgürlükleri var da, "peygamber'i eleştirebilme özgürlüğü" var da, "atatürk'ü sevmiyorum" deme özgürlüğü yok mu?

ülkücüleri faşistlikle suçlayan sizlerin, faşizmin dik alasını yapan bu cuntacı kesime sonun kadar sahip çıkmasına ne cevabınız var?

gün aşırı özgürlükten-demokrasiden bahseden sizlerin, başka türlü düşüncelere bu denli saldırısı-saygısızlığı neden?

peki iran rejiminin şeriat olduğunumu sanıyorsun?

bak ben şunu kabul ediyorum, iran rejimi sağlıklı bir rejim değil. keza arabistan aynen.
hatta dönem koşullarına nedeniyle hiçbir ülkede şeriat "sağlıklı" şekilde işlemez.

ama aklı başında her insan bilir ki Türkiye cumhuriyeti'nin yönetiliş biçimi de sağlıklı değil.

ayrıyeten bak ne diyorum, ben akp'li de değilim.

üstelik, evet bende atatürk'ü seviyorum ama türkiyede ki rejim demokrasi falan değil, totaliter bir bürokrasi anlayışı var.

hem özgürlüğü savunup, bu açıklamaı yapan kıza "s.ktr git lan o zaman" dersen bende "senin ağzına s.çayım" derim.

neden mi?

hani özgürlük?
ana avrat sövdümü atamıza? hayır.
ne demiş? "sevmiyorum".

ulan milyarlarca seveni olan peygamberlerin hakkında hergün küstahça "bel altı" muhabbetler edenlere gelince "özgürlük saygı sevgi" diyen size ne oldu? hemen unuttunuz demokrasi-sevgi-saygıyı.

elbette eğer hakaret etseydi bende tepki gösterirdim bahsi geçen kıza. ama "sevmiyorum" demiş evladım.

kaldı ki, bende deniz baykal'ı, ismet inönü'yü, mesut yılmaz'ı, tansu çiller'i, süleyman demirel'i sevmiyorum.. hatta nefret ederim bunlardan. oy verenlerinede az saymadım peşlerinden. nolacak şimdi? bunlarda cumhurbaşkanlığı-başbakanlık yapmış.

evladım, sen sanıyormusun ki, akp'ye gizli destek veren abd, cumhuriyet gazetesi tayfasına-chp'ye hiç ses etmiyor, selam bile vermiyor.

sütten çıkma ak kaşık mı sandın sen ulusalcı olduğunu iddia eden şebeklerin?

içinde bulunduğumuz dünya düzeninde, nasyonal sosyalizme karşı sonuna kadar savaşmış olan demokratların-komunistlerin takipçileri olarak siz hangi mantık ile türkiyenin nasyonal sosyalizmini kurmaya çalışan bu sahte atatürk'çü ulusalcı kesime sahip çıkabiliyorsunuz?

unutmadan, türbanın serbest olmasını istiyorum evet.. ama onun yanında haç kolye vs. gibi diğer yasakların da kalkmasını istiyorum.

"yobaz" diye çemkirmeden önce bir aynaya bak diye söylüyorum.

neyse yavrum boşverin..

edit:bu entry aslında, fikirlerine benden antitez isteyen bir arkadaşa özel mesaj olarak yazılmıştır.
ancak bir daha böyle uzun uzun yazacağımı sanmadığım için entry olarak girmeyi daha uygun gördüm.

not: 8.paragrafın 3.satırındaki 5.kelime'nin 2.harfi değiştirildi. tipini beğenmediydim **
tabi böyle bir şey mümkün degildir, kişi, kendi hakkını kullanıyor diye küfreden kişi asla özgürlükçü olamaz, onun kendisini ne ile ifade ettiginden çok eylemleri ile diger insanlarda olusan kanaatle isimlendirilebilir, şuan türkiye de bu kesime ulusalcılar denilen bir grup, kendilerini vatansever olarak adlandırıp digerlerini ülkeyi satmakla itham etmekteler ve atatürk ilkelerini kısktasmış gibi koyup, onu ve ilkelerini benimsemeyenlere ikinci sınıf deniliyor ama bence insan muamelesini bile çok gören hastalıklı bir zihniyetle yaklaşım sergiliyorlar.
özgürlükçü olmka demek liberal demek ki, bu kesim onların bir numaralı düşmanları sebebi ise, 80 öncesi aynı kampta oldukları aldatılmış ve kullanılmışlıklarını fark eden ve bu duruma dur diyen, artık kendisini bir takım yerlere kullandırmayan bu kesime/ liberallere homo çagrışımı yapsın diye liboş diyorlar,müslümanlar zaten bir numaralı düşmanları, artık bizde müslümanız canım, bizimde ebemizin başı örtülüydü demiyorlar çok şükür, ergenekon davasında ortaya konuldu ki bu kesim in içinde müslüman soylu kimse yok, bu pislik klise merkezli bir örgütten çıkıyor, hiç bir pislik bir müslüman ın tırnagının kanamasına degmez çünkü.