bugün

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hikmet Altınkaynak'ın kaleme aldığı, çocuklara atatürk'ün yaşamından kesitler sunarak; vatan sevgisi ve sorumluluk duygusunu aşılayan, Çince ve Uygurca'ya da çevrilen, milli eğitim bakanlığı'nın örnek alması gereken kitap seti.
''fikirlerini sevmek benimsemektir aslolan, çoluk çocuğun heykelinin önünden geçerken tırsmalarını sağlayacak şişirmelerden kaçınılmalıdır'' ı akıllara getiren durum.
her Türk'ün söylemesi gereken sözdür.
yapmacık tanımlarla zorunlu olarak sarfedilen cümle. aksini söylemek pek mümkün değildir ya vatan haini olursunuz ya da yobaz bir humeyni sever.
atatürk ü seviyorum, bayrağımı seviyorum,ülkemi seviyorum,insanlarımıseviyorum,tarihimi seviyorum, türk isminin kemik titreten güçlülüğünü seviyorum, bu kemik titreten güçlülüğün atatürk'ün çatık kaşlarında mavi gözlerinde de hissedilmesini seviyorum, birliği seviyorum,beraberliği seviyorum, (bkz: mavi gözlü dev) imi seviyorum, kısaca (bkz: atatürk ü seviyorum).
atatürk e aşığımdır aslında doğrusu. bir kazak da sevilebilir, bir oyun da, bir şarkı da... aşkı hak eder mustafa kemal. aşkla kurtardığı, koruduğu vatanında ona aşık olanlar çok oldukça ne onu sevmeyenlerin gücü kalabilir ne de ona aşık olmaktan korkanların!
Atatürk ismini oyuncaklaştırmaya çalışan, bir uludağ sözlük yazarları grubu oluşmuş. Çokmu eğlenceli oluyora acaba? Yada nereye gidiyor bu eğlencenin sonu?

Bu başlığın altına yazdım ama geneli için söylenen söylemdir.
(bkz: atatürk ü sevmiyorum demekten korkmayan insan)
Çünkü; Allah ın verdiği güç, zeka mehmetçiklerimiz ve Atatürk sayesinde bugünlere geldik.
evet ben de seviyorum. latife hanımla yan yana olan fotoğrafı gördükten sonra sevdiğimi farkettim.
Atatürkü sevmek övünülecek bişey değil aslında çünkü zaten böyle bir adamı sevmemek ancak beyin fakirliğinden kaynaklanır.
bazen sadece seversin.
sevmek için o kadar neden varken duruşunu seversin.
Atam Atam sen kalk ben yatam.
Ben de...