bugün

atatürk'ün bariz şekilde önde olduğu gereksiz karşılaştırma.
http://www.googlefight.co...p;word2=george+washington

atatürk: 23600 results
george washington: 46500000 results

aslında george washingtonun kazandığı dövüş.

edit: ben demiyorum, google diyor.
edit: google öyle ben sizlere bilimsel bir belge sunuyorum niye eksi oy veriyonuz anlaşılamamıştır vesselam.
(bkz: provokasyon)
(bkz: populizm)
gereksiz bir karşılaştırmadır.
ama yapılan siyasi mücadeleye objektif bakarsak washington'ın daha önde olduğunu görürüz.
gereksiz bir karşılaştırmadır. ayrıca başlık, başkaları tarafından haklı olduğunun söylenmesine ihtiyaç duyduğuna inandığım bir yazar tarafından açılmıştır. zira kendisi sürekli tipik başlıkları açmakta direnmektedir.
(bkz: populizm)
george washington denilen zaatın amerikan bağımsızlık savaşı sırasındaki rolünün sadece askeri olup, siyasi ve diplomatik tüm girişimlerin benjamin franklin, thomas jefferson ve john adams gibi kişilerce yapıldığını bilmeyen kişilerce yapılabilecek kıyaslamadır.

diğer yanda atatürk'ün anadolu'nun dört bir yanında düzenlediği kongrelerde halkı motive etmesi ve istiklal şuurunu kazandırması, sonradan 1920'de kurulan mecliste iç siyaseti belirleyici rol oynaması ve tüm bunların yanında cephedeki askeri durumu idare etmesi (ki Sakarya Meydan Muharebesi ve Büyük Taarruz'da komuta bizzat kendisindedir) düşünülünce, Atatürk'ün washington'un eline çok rahat şekilde verdiği kıyaslamadır.

edit: anında eksi manyağı olmuş entry'dir.