bugün

samsuna tütün içmek için çıkmadığını bir de osmanlı devletinin avpupa ülkelirince pay edilmek üzere olduğunu göz önünde bulundurursak ve bunun girişimin türkiye cumhuriyetinin kurulması için atılan ilk adımlardan biri olduğunu gözden kaçırmazsak bunun için dans edilir. yeni yıl geldi diye kırmızı don giyen insanlarla kıyaslandığında 19 mayıs kutlamalarında dans etmek bana daha mantıklı geliyor. hem bunu sadece dans etmek olarak görmemek gerekir. bir çok gencin bir ve beraber hareket etmesi, ülkenin kurtuluşunu anmak ve ulu önder M.Kemal ATATÜRK'ü yad etmek adına yapıldığını idrak edersek bu kutlamaların ne kadar özel bir anlam taşıdığını anlamış oluruz diye düşünüyorum.
koskoca Türk tarihinin son bağımsızlık savaşının ilk adımıdır. kesinlikle kutlanmalıdır.
atatürk bir zamanlar buralarda nefes aldığı için mutluluk duyan bir nesil için hiç de garip olmayacak eylemdir.
(bkz: yavan mizah anlayışı)
atatürk samsuna gitti diye stadlarda dans etmek, atatürke hakareti dini bir vecibe olarak görmekten çok daha anlaşılır bir olaydır. bu gün de atatürke hakaret ettim acaba kaç sevab kazandım diyen arkadaşlar, bilin ki öyle olmuyor bu işler.
içinden geçenleri erkekçe çıkıp dile getiremeyenlerin yani 19 mayısa küfredemeyenlerin dolaylı yoldan kinlerini kusma halidir.burada kurban dans etmek fiili oluyor.
milli mücadelenin başladığı tarih olarak bilinen 19 mayıs'ı her yıl anmak; bazı dini duygulardan geçinen atatürk ve türk düşmanlarını kızdırması dolayısıyla yavaş yavaş kaldırılmaya çalışılmaktadır. atatürk samsuna çıkmasaydı, halkı örgütlemek için bu ilk adımı atmasaydı, şuan ingiliz ve fransız götü yalayacak ve halifem de halifem diye tutturacak olan yobaz beyinler bu kadar özgür bir biçimde akıllarına gelen her saçmalığı başlık olarak açamayacaklardı belki de. bu tip düşünme yoksunu türk gençliği, kimlerin hangi oyunlarına geldiğinin farkında değildir. minnet ve vefa duyması gereken; dünyanın hayran olduğu, imrendiği bir lideri, hem de kendi liderini, saygıyla anmak yerine dil uzatma cüretine sahipse, bunu yine o büyük lidere ve onun kurduğu bu hoşgörü cumhuriyetine borçludur. amaç dans etmek değil o günü kutlamak, unutturmamaktır. milli bayramlarımızı ve bağımsızlık savaşımızı hatırlatan bu özel günleri kaldırmak o ülke gençliğinin tarihini hiçe saymasına, hangi zorluklarla bu günlere gelindiğini bilmemesine sebep olur. ki o büyük lider, güzel insan bile doğum gününü soranlara "19 mayıs" cevabını veriyorsa, varın siz karar verin bu bayramın önemine. atatürk'ün cumhuriyeti emanet ettiği bu gençliğin hâli, tavrı ve düşünceleri böyle oldukça, mezarında dâhi rahat edemeyeceği aşikardır. emin olun sizin için allah'a çok dua ediyorum, akıl ve fikir eksiğinizi gidermesi için..
Bir milletin kurtuluşunun başlangıcını kutlaması saçma değil gerekliliktir. Ancak yıllar boyu ülkemizde egemen olan militarist görüşler yüzünden kutlama adını verdiğimiz bu törenler kutlama olmaktan çıkmış bir çeşit askeri ritüel halini almıştı. Bu durumda en çok başından beri bu tür milliyetçi, halkın benliğini kazanabileceği birlikte olabileceği organizsyonlara karşı olanlar için bulunmaz bir fırsat oluşturdu. Ve sonunda da eline bu fırsatı geçirenller uygun zamanda bunu da aradan çıkarttılar. Olay kaba saba bir benzetme ile kapıyı açık unutan kişinin evinin soyulması gibidir. Bizler kapıyı açık bıraktık hırsızlar da girdi. Başından beri bu kutlamaları sokağa döksek? Yakup kadrinin* bahsettiği gibi ayaklarımız şişene kadar sokaklarda yürüsek? Evimize bir zaferi tekrar yaşamanın bilinci ve çoşkusu ile dönsek? Ne gerek vardı bu kutlamaları dört duvarlı stadyumlara sokmaya? Yakup kadrileştik, düş görüyoruz. Birileri kendi gerçeğini yaşıyor.
dans etmek sembolik. atatürk'ün samsuna niye cıktıgını anlayamayacak kadar cahilsiniz, böyle insanlar görünce yaşamak istemiyorum ben.

1 gram beyin yok sizde amk 1 gram.

milli benliginizi unutun. adınızı degistirin pierre olsun locke olsun adınız bundan sonra.

siz dine önem veriyorsunuz ya artık onu da degistirin.
artık kürdistanın, başladığı günde, kutlamalara devam edersiniz diye başlanan, hede...
gereksiz eylem. yerini dini-gereksiz eylemlere bırakacaktır ufaktan ufaktan.
(bkz: ) sindire sindire geliyoruz. (#1499769)
insanlar belli şeyleri (şiir, yazı, hatıra v.b.) yıllar sonrasını sezerek yazar ve gelecek nesilleri hayretler içerisinde bırakırmış. Bu konuda aynı kulvarda iki isim var unutulmazlardan biri Ömer Hayyam diğeri Neyzen Tevfik

Bakın bu konuda Neyzen Tevfik neler söylüyor yıllar öncesinden:

Be Hey Dürzü

Ne ararsın Allah ile aramda!...
Sen kimsin ki orucumu sorarsın?
Hakikaten gözün yoksa haramda
Başı açığa niye türban sorarsın?

Rakı, şarap içiyorsam sana ne.
Yoksa sana bir zararım, içerim.
ikimiz de gelsek kildan köprüye,
Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim

Esir iken mümkün müdür ibadet?

Yatıp kalkıp ATATÜRK´e dua et.

Senin gibi dürzülerin yüzünden,

Dininden de soğuyacak bu millet

işgaldeki hali sakin unutma.

Atatürk´e dil uzatma sebepsiz.

Sen anandan yine çıkardın amma

Baban kimdi bilemezdin şerefsiz.

Neyzen TEVFiK
lise gençliğine farklı okullardan kızlarla tanışma olanağı sağlayan yorucu, güneş altında kavurucu, ne yaptığını bimez pervasızca hareketlerle bezenmiş hezeyan ifadesidir. Ben bu faaliyetlerde çoğu zaman şu soruyu sormuşumdur kendime benim burda ne işim var bu nasıl bi elbisedir kardeşimm....işin aslı saçmaydı be sazlı sözlü kutlamlarda genççllik ve spor namına türk gençliği köçek edilmemeli...
Türkiyenin kurtuluşunu unutmuş geri kafalı ot beyinli düşünceleri.
ben buna ancak
(bkz: cahil) derim.
peygamberin sümük-i şerif'ini üstlerine sürenleri rahatsız etmiştir.
yadırganmayacak, yadsınmayacak durumdur. çoğu ulus, inkılap (devrim) liderlerini bu şekilde anmış, anmaya da devam etmektedir.

(bkz: çin)
Orospu cocukluguyla trolluk arasindaki ince cizgi...
samsuna ayak basmasını değil milli mücadelenin başlamasını kutluyoruz. yahu bunu bilip de art niyetli soruyorsunuz ya...
Atatürk Samsun'a gitti biz de buna dans edip eğleniyoruz şeklinde kafa yapısına sahip birine açıklama bile yapılmasına gerek duyulmayacak başlıktır. O zaten anlatsanız da anlamaz milli mücadele nedir. Boşverin onu.