bugün

yine bok atma çabası olduğu için atatürk' ten sonrasını okumadım.

edit: iyi şeyler söylüyor bu çocuk. aferin.
kısmen katıldığım önerme.

edit: aslında "istikrarlı bir siyatsetçi" kısmını silebilirsek tamamen katılabilirim.
selam olsun, mustafa kemal'e ve silah arkadaşlarına.
Yatar'dan sonrasini okumadim.

Arkadas bati ozentiligi, bati ozentiligi diye agliyorsun da neye ozenecekti millet? Senin gibi tarhana corbasi icip, esek sikmeye mi?

Simdi de cikmis hic utanmadan kasi gozu olmasa kimse suratina bakmaz ataturk'un diyorsunuz!

Bak ben sana bir sey soyliyim mi guzel kardesim? Ataturk dunya tarihindeki en buyuk 3-5 milli kahramandan biridir.

Bati hayranlari degil, batinin ta kendisi hayran ona.

Bati'nin adamin hakkini teslim etmesiyse, evet hayran olunacak bir sey.

Keske sen de iki dakika adam olup yiyor ama calisiyor adamciklarini degil de omrunun son deminde bile hasta yatagindan kalkip alamadigi topragi almaya gitmeyi dusunen adami yedirmemenin gayreti icine girsen...

Ama sen yemeye alismissin. Sana kim kemik atarsa sen onun adamisin.

Bok attigin koc da yedirmeye baslasin, onun da adami olursun. Hic kafani yorma.

Ataturk'u de yerli yersiz agzina alma.
boşa giderdi güzelim şarkı
(bkz: sarı saçlım mavi gözlüm)
doğruluk payı olan tespit. karizma çok şeydir bence. atatürk'ün sevilmesinin nedenlerinden biri değildir tabi ama sevenlerin daha çok sevmesinde etkili olabilir. sadece atatürk'le ilgili değildir tabi bu tespit. enver paşa kısa boyuna -atatürk'ten de kısa sanırım- rağmen yakışıklı ve karizmatiktir, o da peşinden insanları sürüklemiş, ittihat ve terakki karpostallarını süslemiştir. yine lenin hem kel hem tipsiz olmasına rağmen karizmatiktir ve o da yarı tanrısal liderdir kimilerine göre. bi de mao'ya bakalım. bence sosyalizm açısından lenin kadar önemli bir lider. fakat o tipiyle bir lenin olamıyor. yani ben mao gibi tipini sikeyim denilesi bir kişiliğin aforizma falan söylerken düşünemiyorum.
atalığından bir şey kaybetmezdi.
suphesiz ki babamiz kim olurdu bilemezdik.
atatürk'ü dış görünüşünden dolayı sevdiğimizi düşünen safsata.

okudum, işim gücüm yoktu hepsini okudum artı ya da eksi vermedim o ayrı konu.

neyse gelelim konuya, diyelim ki birisine aşık oldun. tip yok, ama derler ya gönül ot'a da konar, ona'da konar. ona kondu seninki, ama o düşünceli birisi, zarif bir kere kibar, oturmayı kalkmayı, konuşmayı susmayı biliyor. yaptığı her şeyin bir anlamı var mesela. saçma sapan şeylerin peşinde koşmuyor. sen yine de o çirkin diye onu sevmekten vazgeçer miydin?

ya da sevdiğin dünyanın en güzeli/yakışıklısı ama boş teneke gibi. tın tın. bir şey bildiği yok, patavatsızın teki, konuşmayı bilmiyor hareketleri zaten manasız. konuşuyor ama bomboş. yine de sevebilir miydin?
yalan değil, atatürk yakışıklı adam. gözleri, saçları... özenerek yapılmış gibi, ama inan o yaptıklarını esmerken de yapmış olsaydı yine severdi türk halkı onu.

o, ülkesi için vatan haini görülmeyi göze almış birisi.

sevdiğim bir tarih hocam vardı, ''eğer ki atatürk izmir'deki suikast girişinde ölseydi belki şu an hepimiz onu vatan haini olarak bilecektik.''

ekleme: ''inkılap'ın şöyle bir yönü vardır, yaparsan kahraman, yapamazsan vatan haini olursun.''*
muhtemelen kumral ve ela gözlü olurdu.
sarı saç ve mavi gözlü olmama rağmen kızların beni siklememesi bu oyunu bozar arkadaş. şaka maka dış özellikleri onu herkesten farklı yapar eyvallah ama halkın gözündeki yerini başarıları sağlamlaştırmıştır.
batı özentiliğinden sonrasını okumadığım hede. sizin gibi 4 karı almaya, kadına mirasta pay bırakmamaya, kadını 2. sınıf vatandaş görmeye karşı çıktığımız için mi batı özentisiyiz?
madem şekil bu kadar önemliydi imaj herşey demekti erdoğan efendi de elleriyle saldırmasaydı tavuğa, az asil davransaydı imajnı korusaydı o zaman diyeceğim durum.

atatürke bok atın da nerden başlarsanız başlayın hani hakkatten artık uzun uzun bilimsel yazıymış gibi yazmaya falan başladınız saçmalıkları.
"sen yine olurdun amma baban kim olurdu bilemezdin şerefsiz."

ahh tevfik hiç bişey ögretememişsin bunlara. sdgfdgfdgdafg.
Atatürk'ü çok sevmeme rağmen aralarda katıldığım önerme. Ki zaten önermenin sahibi de saygı duyuyo ataya, asıl taş hem cahil hem putlaştıranlara.
değişen bir şey olmayacaktır. evlenecek miyiz? adamın görüşlerini düşüncelerine bağlanmışız tipiyle kaşıyla gözüyle ne alakası var? evet.
(bkz: kara kaşlım kara gözlüm)
nedense atatürkü savunanlar seçme ve seçilme hakkını pek savunmaz oldular inanç ögürlüğü deyip okullardan baş örtülü kızlarımızı yaka paça atmak geçmişde olduğu gibi cami kapatmak ve yahut kapanlara sessiz kalmak inanç özgürlüğü müymüş ? ezana dil uzatanlara ses çıkarmamak aksine onlarla aynı safda yer alıp onların oy verdiği partiye oy vermek ne kadar inanç özgürlüğü ise akp ye oy vermekde o kadar inanç özzgürlüğüdür noldu zorunuza mı gitti gider, gitmeli, gidecekte, neden peki ? ne ekersek onu biçeriz de ondan .

sen başkalarının inancına karışırsan saygı göstermessen sende o saygıyı görmeye hasret kalırsın şimdi olduğu gibi yani .

atatürkü dümen tutmakda bir yere kadardı ! atatürk sadece koç holding ve benzeri holding sahiplerinin atatürkü değil ya atatürk en başta fakirin fukaranın atatürküdür bunu er yada geç öğreneceksiniz .

yaşasın fakiri fukrayıda düşünen atatürkler .

yaşasın atatürkün getirdiği seçme ve seçilme hakkı boşuna getirmemiş o hakkı bu aziz millete neden getirmiş peki ?

o nun zekidir çalışkandır dediği bu aziz millete aptal diyenlerin koyun dyenlerin yobaz diyenlerin kendilerine göre gerici diyenlerin seslerini sandıklardan kesmek için tabiki .

zengin kendini nasıl savunuyorsa fakirde kendini öyle savunsun diye getirmiş hep birlikde bunu öğreniyoruz şimdi her ne kadar geç olsada bunu öğrenmek ve öğretmek şarttır .

bakın bu aziz millet aptalında koyununda kim olduğunu sandıklardan (demokratik yollarlarla) nasılda dünyaya ilan ediyorlar etmeyede devam edeceklerdir .

varmı öyle iktidar olamazsak darbeyle oluruz diye bir ideoloji öyle bir zihniyet ?

eskiden di onlar paşam bak şimdi 2013 uyanda balığa gidelim istersen .

sandıklardan çıkamayınca vay efendim özgürlük vay efendim açlık sefalet gibi korku üzerinden politika yapmak ? eskidendi eskiden artık teknoloji her eve girdi geçmiş olsun size .

artık insanlar hangi iktidar ülkeye ne kazandırmış hangi iktidar ülkeye ne kaybettirmiş tek tıkla şaaaak diye adamın önüne serili veriyor yaaa .

böyle olunca ne oluyor insanlar her yalana dolana inanmıyor yok ülke elden gidiyor yok açlık susuzluk baş gösterdi yok şu oluyor yok bu oluyor gibi söylemlerin fos olduğu meydana anında çıkıyor .

ortada 15 sene öncesine nazaran kalkınmış bir türkiye dururken o yalanlara ancak seçimleri kaybedenler yani sandıklardan çıkamayanlar inanıyor mecburen .

neden mecburen ? çünkü izzeti ve şerefiyle kaybetmeyi bile bilmiyorlarda ondan kaybetmeyi bilmeyende kazanmayı zaten bilemiyor 64 seneden beri iktidar olamayanlar var hala bu ülkede utanmadan arlanmadan .
nasıl olcak ama konuşmaya geldimi ooo mahalle karılarını aratmazlar adınada eleştiri diyorlar ama olumlusu vardır olumsuzu vardır yapıcısı vardır yıkıcısı vardır o eleştiri denen şeyin .

bugün bir deli bile doktorunu eleştirebiliyor zor birşey değil yani ancak şu varki ülkeyi eleştiri değil icraatlar kalkındırıyor .

lafla peynir gemisi yürümüyor milletin seçtiği icraat yapmassa millette onu oraya çıkardığı gibi indirmesinide bilir evel allah nasıl olcak ?

akp yapılan her hakaret her kötü söylem onu oraya çıkaran bu aziz millete yapılmış sayılır çünkü onu bu millet seçiyor .

millette kendisine yapılan hakaretlerin küfürlerin yalanların iftiraların karşılığını demokratik yollarla çok güzel bir şekilde sandıklardan veriyor vermeyede ısrarla devam edecektir bu işden kimler zararlı çıkacaktır tabiki sandıkdan çıkamayanlar sandıkdan çıkmak için rezil yollara baş vuranlar zararlı çıkacaklardır zaten yıllar beride çıkıyorlar .

müslüman mahallesinde salyangoz satmaya çalışmak ne kadarda saçma değil mi bu millet bunu gösteriyor işte şu anda .

özgürlükmüş valla ben o kadar özgürüm ki anlatamam yani o derece . eee benle aynı sokakda yaşayan aynı şartlarda yaşayan bir cehapeli nasıl özgür olamıyor peki ?

tabi olamaz nasıl olsun ki 64 senedir iktidar olamıyor yani bu millet o nu istemiyor nasıl özgür hissetsin ki dertleri başka ya ondan .

yoksa akp yi iktidar yapan bu aziz millet cehapeyi neden yapmasın ki normal şartlarda ? öyle bir yaparki tereyağından kıl çeker gibi hemde ama yapmıyor neden ?

çünkü bu ziz millete değilde belli bir kesime hitap ediyor kendileri ne vatan neden millete hitap ediyorlar yanlış taraflarla birliktelik kuruyorlar mısırdaki darbeyi destekleyen bir parti türkiyede nasıl iktidar olabilir ki ?

kafaları çalışsa zaten darbe kelimesinden bile uzak dururlardı oysa darbeci cuntacı olduklarını her fırsatta ağızlarından kaçırıyorlarda farkında değiller henuz .

darbe demek ülkeyi 20 yıl geriye atmaktır bunu bilmiyorlar ama iktidar olmak adına satamayacakları hiç birşey yok vatan olsun millet olsun satarlar efendim .

neyseki türk milleti bunlara izin vermeyecek artık ümüklerinden yakalandılar artık kabahatleride hali hazırda 1000 i geçmiş durumda .

gezi parkında pkk yandaşları gibi komunistler bölücüler gibi polisleride taşladılar bahaneleri sebebleri ne olursa olsun kimin umurunda olur ki yöntem yanlış olduktan sonra .

kimse kusura bakmasın bu ülkede partili sistem var ve çoğunluk iktidarı belirliyor bunun önünü açan kim ? atatürk dedikleri gazi mustafa kemaldir ama gel görki bu atatürkcüler atatürkün getirdiklerine

razı gelmez olmuşlar artık neden ? aziz milletim onları seçmedi diye işe bak basiretsizliğe bak rezilliğe bak .

sen bu millete aptal dersen koyun dersen gavurun düşmanın ekmeğine tereyağ sürersen seni hiç bir ülkede seçmezler özelliklede müslüman ülkelerde çünkü hal ve hareketlerin müslümanlığı yansıtmıyor bir kere .

burdan kaybediyorsunuz burdan istenmiyorsunuz zaten ama çene bol tabi çeneylede peynir gemisi yürümüyor artık medialarının da kimler olduğu vitrinde artık halkda gözünü açtı çok şükür .

netice ise durmak yok yola devam tabiki .

allah herkesin kalbine göre veriyor .