bugün

içinden çıkılmaz bir problemdir, malumunuz karizma ve yakışıklılık bir lider için olmazsa olmaz kriterlerdendir, zira halkı üzerinde meşru yollardan etki kurmak istiyorsa bunun tek yolu onları karizmasıyla kendine bağlamasıdır, karizma illaki kara kaş, kara gözle olmaz yaptığı işler bir lideri karizmatik kılmak için yeterlidir, örneğin tayyip erdoğan, 10 yıllık akp iktidarları döneminde yaptığı olağanüstü işlerle halkının gözünde tonla karizma sahibi olmuştur, yakışıklılık zaten var, her yönüyle eşsiz bir lider....

aynı şeyleri atatürk içinde söylemek isterdim ama maalesef dilim varmıyor, çünkü ahir ömründe yaptığı din aleyhtarı işler onun kurtuluş savaşı yıllarında halkının gözünde oluşturduğu karizmayı fena halde sarsarak sıradanlaştırmıştır, yakışıklılık meselesine gelince bence o da yok, sarı saçlım mavi gözlüm bir daha gel gel samsundan....
(bkz: öznellik)
tartışmasızdır.
edit: bunu okuyan herkes, tartışmasızı kastederken yakışıklı olduğunu savunduğumu anladı. bu yüzden yakışıklıdır. haa şimdi yoo ben yakışıklı olmadığı tartışmasızdır diye anladım diye düşünenler çıkacaktır, o da koşullanmadan. neyse bakınızımı da verip siktirip gideyim, (bkz: psikoloji öğrencisi olmak)
(bkz: siklemiyoruz beyler)
(bkz: atatürk zamanında ne koymuş hala sesleri çıkıyor)
aşağılık kompleksli bir zihniyetin ,fikirlerine gücünün yetmediği kişi hakkındaki boş tespitidir.
Benim tipim değil, renkli gözlü erkekler pek bir itici duruyorlar ama hoş adam.
Karizma'yı ciddi anlamda değerlendirebiliriz zira bir liderin halkı üzerindeki tesirinin belirliyecilerinden olduğu aşikar gelgelelim, yakışıklılık konusu magazinel bir tarihsel anlayışını bir göstergesi olabilir ancak. Bu yüzden bir sorunsal olarak değerlendirmek bir kere yanlıştır. Toplum genelini ilgilendirmemelidir. Atatürk bir asker ve siyaset adamıdır bu özellikleri toplum tabanında tartışılmalıdır.
artık her konuda atatürk'ün gölgesinde kalan tayyip efendiyi nereden nasıl yükselteceğinizi bilemez oldunuz.

Kardeşim şunu Unutmayın, tayyip dünyanın En yakışıklı adami da olsa, her adımında karizma da sıçsa, zeka yönünden akıl yönünden liderlik yönünden atatürk'ün adıyla yanyana bile gelemez.

Kaldı ki biri yoktan devlet kurdu, öteki kurulan devleti elleriyle kürte araba hediye ediyor.

Ayrıca şu hususta AklımA birkaç atasözü de gelmiyor değil.
Misal 1- güvenme servetine bir kıvılcım yeter, güvenme güzelliğe bir sivilce yeter.
Misal 2- devede de boy var ama eşeğin ardından gidiyor.

Yani boy pos yakışıklılık güzellik gelip geçici şeyler. Şunu asla Unutmayın. Tayyip baştan insin esamesi okunmaz. Ama aradan yüz değil bin yıl da geçse atatürk'ün adı asla silinmez.

Not: a partili b partili değilim. Sadece TÜRKÜM. Ve kim türklük suuruna zarar vermeye kalkarsa bu topraklarda karşısındayım.
hani bir ova falan vardır, bir şey çarpar da ortalık ta yankılanır ya.

işte aslında zamanda böyle bir şey, 100 yıl önce atatürkün koyduğu götlerin sesi buralara kadar yankılanıyor.
ülkenin o karanlık günlerinden bu günlere kadar gelmesinin nedeni Atatürk ün karizma sahibi olup olmaması değildi. halk Atatürk ün kaşına gözüne, boyuna posuna aldanıp cephelerde ölmedi. hanginiz yakışıklınızın peşinden gidip canınızı onun düşüncelerine, gayretine, isteklerine teslim edebilirsiniz? demem o ki şu kafanın içindekinin ne kadar, ne hızla çalıştığı karizmadan daha önemlidir. teşhisinizi koydum. histrionik kişilik bozukluğu... sürekli dikkat çekme çabalarına girmeyin be kardeşim. hele Atatürk ü alet edip bir şeyler elde etmeye hiç çalışmayın. çalışanlarla yeterince uğraşıyoruz zaten.

ayrıca;

görsel
yüzsüz olmadığı kesindi.
arkadaş tamam akp yi destekliyor olabilirsin , tayyipe sempati besliyor olabilirsin. bunları anlarım , saygı duyarım. ama nedir bu atatürk düşmalığı. ben bile akp nin icraatlarını onaylamama rağmen türkiye cumhuriyeti başbakanı olduğu için tayyip erdoğana saygı duyuyorum.sen neden aynı şeyi atatürk için yapamıyorsun.
atatürk karizmatik ve yakışıklı mıydı sorunsalı bunun bence hiç önemi önemi yok.
şu an evet şuan bu satırları yazabiliyorsan ve bu türkiye cumhuriyeti sınırlarında bu interneti kullanabiliyorsan
SENiN SANA SoRMAN GEREKEN SORU VAR.....
ben atam için ne düşünüyorum??
benim atam kim ?
ben neyim kim ? sen seç.
boydan kaybediyordu şeklinde izah edilen sorunsal amünüm Atatürk mavi gözleri ile sarı saçları ile yakışıklı adamdı ama boyu kısaydı atamızın.
görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
(bkz: mavi gözlü dev)
hem yakışıklı ve hem de karizmatik, ayrıca da çok şık giyiniyor gibi...
görsel
yakışıklı ve karizmatik olmasının yanında, orospu çocuğu vatan hainlerini öyle güzel sikmiştir ki torunları burada hala arkasından atıp tutuyor..

dili varmıyormuş da.. ahir ömründe bik bik bik de... iktidar sülükleri sizi..
Erdoğana karizmatik diyen halk rica ediyorum atatürk hakkında sussun. Ister yakışıklı ister karizmatik olsun ne farkeder.