bugün

bizi düşmanların ellerinden kurtaran ve varlık sebebimiz, gazi mustafa kemal atatürk paşa hazretlerimiz için her türk gencinin gözünü kırpmadan yapacağı eylem.

(bkz: ne mutlu türküm diyene) (bkz: şehitler ölmez vatan bölünmez) bi de (bkz: atam atam sen kalk da ben yatam)
Ataturku varlik sebebi olarak gorenlerin yapabilecegi eylem.
Bu parcanin anlatmak istedigi de su oluyor; Herkes varlik sebebi icin olmeyi goze alir.
ol o zaman diyerek destek verdigim eylem.
(bkz: uğruna ölünecek tek lider mustafa kemal dir)
ben vatan için ölürüm çünkü kimse bir insan uğruna ölmez bir amaç uğruna ölür.
öncelikle, bu ifade bir "eylem" değil. bu bir beyanat, bir iddia.

eğer gerçekten "eylem" kavramının neyi ifade ettiği biliniyor ise, "atatürk için ölmek" şeklinde bir başlık açılır. halen kavramları, anlamları, kelimeleri, cümleleri, başlıkları anlayamadık 13 yıllık sözlük aleminde. her ne görüşte olunursa olunsun, ucuz rating paratoneri olsun diye açılan başlıklar, meydanı çöplüğe döndürüyor. "atatürk'ün rakıcı alemci olması" diye başlık açan da o çöplüğe bir moloz bırakıyor, diğeri de.

ben bu başlığı açana (o denli olmasa da) şakirtlerden daha yakın hissetmeme rağmen, şakirtlerle bu şekilde savaşılamayacağını biliyorum. bu atatürk'ün kıymetini artırmıyor ne yazık ki azaltıyor.

(edit: evet eksileyen kardeşim, sen eksiliyorsun koyun gibi ama, başlık sahibinin ne olduğunu, napmaya çalıştığını bi anlasan, ah bir anlasan (#15479246), (#15479182) onlar dalgasını geçsin sen hemen aslan kesil)
atatürk için ölmek yerine onun gibi olmaya çalışmalarını, bunu yapabilmek için de herşeyden önce "çalışmalarını" önerdiğim insan topluluğu. Yattığın yerden "atatürk için ölürüm" demenin manası yok.
kemalist:geldikleri gibi gideler

vatandaş:nah giderler , gitmez onlar

kemalist: ya istiklal ya ölüm o zaman!.. evet atatürk için ölürüm...

eğer böyle bir andaysa söylenecek söz budur.
Atatürkün öldüğü gerçeğini kabul edememek.

Alper tunga öldü mü?
ıssız acun kaldı mü: ))
çok saçma olmuş. bu tür garip hezeyanları geçin. "uğrunda savaştığı topraklar ve emanet ettikleri için ölürüm" diyebilmektir aslolan.
atatürkü hala sağ olarak görenlerin düştüğü sanrıdır. ulan ölüden medet umulmaz ölmüş işi bitmiş artık mevzu ahirete intikal etmiştir. evet hatta net ötesi...