bugün

Bir tayyip erdoğan söylemi
Bu söylem dün yaşanan elim kazada yüzde yüz kusurlu olan tarafın akp hükümeti olduğunun belgesidir.

Bakın 2014 yılında sayın erdoğan ne söylemiş;

--spoiler--
"Hani Mustafa Kemal demir ağlara çok düşkündü.
Biz ördük biz!
10 metreden fazla ray yapamayan bir Türkiye vardı, biz 70 metre ray imal ediyoruz.
Onlar perçinle yapıyordu, biz kaynak sistemiyle yapıyoruz.
Neden? Tangır tungur gitmesin, gürültü yapmasın, insanlar rahat etsin"
Tayyip Erdoğan-2014
--spoiler--

Evet.
Atatürk döneminde 10 metreden fazla ray yapılamıyordu,
Raylar kaynakla değil perçinle birleştiriliyordu, bu yüzden trenler tangır tungur gidiyordu belki.
Ama 6 vagonluk trenin 5 vagonu döşenen raylardaki hata ve bakımsızlık nedeniyle devrilmiyordu.

Siz atatürk döneminde yapılanlara kurban olun emi...

Buyrun izleyin reisin kendi sesinden;
https://youtu.be/uXBwiHPR5KE
100 yıl öncesiyle günümüz teknolojisinin karşılaştırmak başlı başına saçmalık. Burda alınması gereken kıstas aynı dönemde diğer ülkelerin neler yaptığıdır. 100 yıl öncesiyle şuanı kıyaslamak değil.
Atatürk gibsin sizi demek isterdim de dedelerinizi gibdi size gerek yok.
Bir insan niçin 100 yıl öncesini günümüz ile karşılaştırır? Niçin yani akıl fikir yok mu arkadaş?!
atatürk gibi bir liderin kahrını acısını bu şahıs ölene kadar yaşayacak.
(bkz: entry yazar ve uyumu)
--spoiler--
Tangır tungur gitmesin, gürültü yapmasın, insanlar rahat etsin"
--spoiler--
“Atatürk döneminde cep telefonu yoktu”

Rezilliğe bakar mısın?
Dünyanın en güvenli toplu taşıma sistemi demiryoludur. Fakat 16 yıllık AKP döneminde sadece tren kazalarında ölenlerin sayısı 100'ün üzerinde. 2004 Pamukova kazasında 41 kişi, dün çorluda 24 kişi...

Siz yapın kaynakları. Aferin.
3000 yılından edit: Atatürk döneminde ışınlanma yoktu.
rte nin doğru tespitlerinden biridir. ülke o yıllar kalkınma yapması gerekirken başta oturan zihniyet jilet gibi giyinip halka hava atıyorlardı. evet hatta net..
soma faciasında türkiyeyi 200 yıl öncesinin avrupasıyla kıyaslayan reisimizin söylemi canı sağ olsun ne diyelim.
Bazen diyorum atatürk alahtan ilkçağda yaşamamış. elektrik yoktu diyecek bu yavşaklar.

bazı mallar cep telefonu yoktu bile demekteler. Şaka değil gerçek.
Nasii diyorum.anladınız siz onu.
Tekrar ediyorum. Bazıları globalleşen dünyada yerimizde sayabilirdik demek istiyor.
Mümkünatı olmayan birşeyi bozuk plak gibi söylem haline dökmüşlerdir.
güncel Önemli Başlıklar