bugün

atatürkle ilgili başlıkların altına entry giren bazı kemalist yazarlar, dillerine doladıkları "yobaz" kelimesini sık sık kullanıyor ve kendilerince dine ve dinin müntesiplerine hakaret ediyorlar. aynı yazar, atatürk'e dinsiz iması yapıldığını öne sürüp, dolaylı olarak atatürk'ün dindar olduğunu ifade ediyor. ve bu yazarlar kendi içlerinde çelişiyor, atatürk'ün dindarlığına da dil uzatıyorlar. madem atatürk dindardı, dine küfretmek neden? atatürk dindar değilse, ki kendi bileceği iştir, bunun açıkça söylenmesinde ne sakınca vardır?
demek istediğim, dine hakaret edip, atatürk de dindardı demek gülünçtür. yanlış mıyım? tabi ki değilim.
hayır kemalistler de biliyor ki atatürk dindar değildi. bu sadece onların altta kalmama çabalarıdır.
dindar olsun illa ki denmiyor tabii..

bu bağlamda onlar da biliyor dindar olmadıklarını atatürkün ve dine söverken de pek içleri acımıyor diye düşünüyorum. ama yaptıkları yanlış...

bu lafım sadece ateist kemocanlar içindi.
kendilerinden bir şey beklenemez...
sen anca kendine parmak basarsın dedirten başlıktan başka bir şey değildir. ne atatürk dindardı diyen vardır ne de islam'a küfreden. varsa da yalancıdır. ve unutulmamalıdır ki atatük dindar olmayan bir müslümandır, aynı bizim gibi. ve müslüman olması ya da olmaması da kimseyi ilgilendirmez esasen.
atatürk dine saygılı bir adamdı ama çok aşırı bir dindarlığı olduğunu sanmıyorum.
sanmıyorum dedim çünkü net bir bilgi yok bildiğim kadarıyla.
dine küfreden yazarlar da bunu atatürkçü olduğu için değil, gerçekten dinle ilgileri olmadığı için yapıyorlar.
Neticede yine dine küfretmektir.

Kemalist olduğunu iddia eden yazarlarımızın din anlayışı "benim babaannem de başörtülüydü"de kaldığı için bir dine ne derecede sahip oldukları hususunda derin düşünceler içerisindeyim.

Not: Kimsenin dini, inanışı beni ilgilendirmez. Ama babaannesinin başörtülü olduğunu söyleyerek müslüman olduğunu iddia eden arkadaşların, milyonların inandığı bir dine laf atması, o dini siyasete alet etmesi ve kendi anlayışları dahilinde "türbanlılar üniversiteye gitmesin yeaa" demeleri, onu bunu "yobaz", "aptal", "cahil" ilan etmeleri pek hoşuma gitmiyor.

Öyle sözlük.
para ile imanın kimde olduğu bilinmez derler ama neyse.
küfredenler dine değil dini, çıkarları için kullananlara küfür ederler.
atatürk dindar falan değildi. bildiğin dinsiz, pozitivist hayata bilimin ve aklın yörüngesinden bakan bir devrimciydi. bülent arınçın laik olduğu kadar dindardı.
inci sözlükte olsam ''bak abi...'' kalıbıyla başlayan texti kullanırdım da neyse.

tanım: dini bütün yazarların aralarında insanların müslümanlığını tartışarak ne kadar müslüman olduklarını kanıtlamaya çalıştıkları salak bir konu. beyin bedavaydı doğru da bir küçüğünü almışsınız. bir dahakine bir numara büyüğünü alın seneye de kullanırsınız.
bugünkü kemalistlerin bir numaralı cahilliğidir.