bugün

Murat Bardakçı iddiasidir.
Gün içinde kritiği fazlasıyla yapılmış iddia.
dindar olmayan herkes ateist olmaz. dolayısıyla çok sallama bir söz olur bu.
(bkz: atatürk ün yahudi olması)
(bkz: arapoğlunun yaveleri)
(bkz: gökten indiği sanılan kitaplar)
aziz nesin'de öyle diyo...
olsun hadi gerçek diyelim ne olacak. bu ülkede inanç hürriyeti yok mu. herkes senin o kokuşmuş dininemi inanacak.
Madem konu açıldı tekrar yazalım. Atatürk'ün tanrıyı reddettiği bir sözü yok. Bu durumda atatürk'ün ateist olması uzak ihtimal. Kaldı ki ateizm o zamanlarda Türkiyede pek bilinmeyen bir şey. Teknoloji bu kadar gelişmemiş bir kere. Insanlar Tanrıya ihtiyaç duyuyor çünkü hayat zaten zor geçiyor. Bana kalırsa atatürk dini konuda çok gelgitler yaşadı. Gençliğinde gördüğü bir takım olayların neticesinde dinden soğudu. Fakat dini boşluğu da hissetmiş olmalı değil mi ? Ne kadar realist olursa olsun bir insanın kafasından bunlar geçecektir. Kaldı ki Atatürk dini yok etmeye çalışacak kadar basit bir insan değildir. Sadece bir islam rönesansı yaratmaya çalıştı. Çünkü inanma ihtiyacının insanın doğasında olduğunu biliyordu. Bundan dolayı insanları gerileten ve yobazlaştıran bir inanç sistemi yerine daha rahat ve ilerici bir sistem inşa etmeye çalıştı. Bunu yaparken bazen sert davrandı. Çünkü türk toplumunun tekrar birileri tarafından yobazlığa sürükleneceğini bitiyordu. Bir yemek yaptığınızı düşünün. Buharlaşma payını da hesaba katar suyu biraz fazla koyarsınız. Atatürk de bunu hesaba kattı işte. En azından ilerideki geri dönüşü dengelemek için bir yerine iki adım attı dini konularda.
evetnoyleydi. bu yuzden "bizim dinimiz akla ve mantiga en uygun dindir. bu yuzden son din olmustur" dedi. (bkz: hayretler icerisinde izliyoruz)
haddini bilmez yandaş söylemi.

görsel
dinleyin de utanın bu asılsız yalanları ortaya attığınız için;
http://alkislarlayasiyoru...-dinsiz-diyenler-kafirdir
hayırlı olun kardeş eve internet bağlatmışın dedirten tespit.
Korkunç bir hakikat.
Sanırım oruç tutarken fotoğrafı olmadığından atatürk'ten soğumamak için hiçbir geçerli sebep bulamıyorum.
Müslüman bozuntusu troller'in zihniyetlerini gördükçe hiç şaşılmaması gereken durum. Sizin gibi gerizekalı olacağıma akıllı bir ateist olurum demiş adam.
dini siyasete alet etmemeyi kendine ilke edinmiş atatürk e yakıştırılan sıfat olsa da zerre kadar ilgilenmiyorum yaptıkları benim için kafi inanmıyorum da ayrıca.
bunu söyleyenlerin liderinin yaftasına bak; " hırsız, katil, paranoyak, hain vb." böyle olmaktansa, adam gibi adam olarak anılmak daha iyidir.
sanki sen başmüftüsün aq dedirtir. önce sen en iyi ol ki en iyileri eleştir hadsiz, densiz.
türkiye' de ateizm bilinmiyormuş ve o zaman atatürk ateist olamazmış böyle bir iddia da var.
zaten kimse bilmiyorsa birileri neden ateist olsun?

atatürk sağduyu kitabını türkçeye çevirmiştir. bu kitap o zamanın popüler ateist kitaplarındandır.
https://tr.wikipedia.org/...4%9F%C4%B1n_%C4%B0lmihali

ayrıca atatürk' e yobaz kısım pek sıcak bakmıyor bunun belli nedenleri var.

http://belgelerlegercektarih.com/tag/asilan-hocalar/

yani atatürk bence ateist diyemem ama dindar olmadığı kesin gözüküyor sadece bunu anlamak istemeyen ılımlı islamcılar.

yoksa gerek radikal islamcılar gerek ateistler onun dindar olmadığı konusunda hemfikir.
atam nasil koyduysa hala cikaramiyorsunuz dedigim, kufure bile gerek yok, yiyecegini yemis zaten dedigim bir yazar dusuncesi.
o ateist ise ateist sayısı artar, islamcı geçinenlerin bir şey başardıkları yok çünkü.
"bazen bütün dinler denizin dibine batsın istiyorum" mka
çelişkili yığınla beyanatı ve tavrı olduğu için kesin değildir.
Din karşıtı olabilir velev ki ateist ne olacak, olan olmuş artık. Atatürk'ü yakasında tutma ihtimalin var mı ? Yok tabiki de.
Maziye takılıp kalma o kadar.

Önemli olan şimdiki zamandır, sen git namaz kilipta hırsızlık yapan, tecavüz edenin yakasını tut, Hakkını savun, onu sorguya çek.
eğer din karşıtı olsa diyanet başkanlığı diye bir şey olmazdı, japonya'ya cami yaptırmazdı. ayrıca dinsizse size ne? her insanın istediği şeye inanma hakkı vardır, bu hakkı da atatürk getirmiştir. atatürk'ün kurduğu ülkede, atatürk'ün oluşturduğu dille, atatürk'ün yaptıkları sayesinde yaşayan insanların ona hakaret etmesini anlayamıyorum.
bıktırdınız kabak tadı verdiniz amınakoduğumun trolleri. Her gece Atatürk rüyanızda sizi tokmaklar inşallah. Bok beyinli ergenler.